dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 23
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 457
  1. #81

    Domyślnie

    Od razu Ci mówię jak zgłosisz z antresola to znowu odrzuca, oni tak robią zawsze. Szkoda czasu i nerwów z urzędami nie wygrasz bo antresolę traktują jako użytkowa a na zgłoszenie do 35m2 nie może być użytkowego poddasza. Wiem to z doświadczenia

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No zobaczymy, poszło nowe zgłoszenie z jedną*antresolą. Tak aby pasowało do ich argumentacji.
    Nawet dodałem bezsensowne "antresola będzie przymocowana do ścian oraz będzie opierała się na belce i słupie, nie będzie stanowiła integralnej części ściany ani konstrukcji domu"

    Nie miałem wcześniej do czynienia z takimi urzędami, więc chciałem robić to w cywilizowany sposób, ale może macie rację że się nie da, zobaczymy.
    Ewentualna jeszcze jedna runda już bez antresoli, skończyłaby się za 2x 3-4 tygodnie czyli w kwietniu, na styk.

    xpok, kiedyś może przyjść nadzór budowlany (zazwyczaj na "prośbę" sąsiada) i kontrolować czy efekt końcowy jest zgodny z prawem i wymaganiami technicznymi. Oczywiście informują chyba 2 tyg przed. Możesz także aktualnie dowolnie przebudowywać takie budynki o ile nie zmieniasz wymiarów zewnętrznych/kubatury zewnętrznej. Więc dobudowa antresoli jest jak najbardziej legalna i oczywiście łatwiejsza bo nikt ci nie patrzy na to co zrobiłeś w środku.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #83

    Domyślnie

    ACCel czyli masz już rozwiązanie. Rób tak jak koledzy wyżej piszą. Zgłoś 35m2 bez antresoli i po problemie.

    Tak przy okazji, poza tematem. To ja się przymierzam do czegoś podobnego ale bardziej na planie kwadrata. Wszędzie widzę tylko prostokąty. To jakiś wymóg formalny? ( jeszcze nie czytałem wszystkich przepisów )
    Czy może prostokąt ma więcej zalet?

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał xpok Zobacz post
    ACCel czyli masz już rozwiązanie. Rób tak jak koledzy wyżej piszą. Zgłoś 35m2 bez antresoli i po problemie.

    Tak przy okazji, poza tematem. To ja się przymierzam do czegoś podobnego ale bardziej na planie kwadrata. Wszędzie widzę tylko prostokąty. To jakiś wymóg formalny? ( jeszcze nie czytałem wszystkich przepisów )
    Czy może prostokąt ma więcej zalet?
    Prostokąty chyba dlatego że wąskie działki są bardzo tanie po pierwsze a po drugie zawsze jakaś alternatywa rozbudowy.
    Budowa domu krok po kroku http://www.zbudujsamdom.pl

  5. #85
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mihaj

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-960
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dochodzi chyba wymóg maksymalnej rozpiętości konstrukcji - 480 cm, dlatego przy 35 m2 są prostokąty.

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    @ACCel coś akurat dla Ciebie

    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Prostokąt jest zazwyczaj łatwiejszy do podzielenia przy takiej małej powierzchni.

    Mihaj, nie ma żadnych ograniczeń co do rozpiętości.

    sebcio55, eee raczej nie To już minidom ma fajniejsze filmy. Ja wolę poniższą serię o szkielecie lekkim, mógłbym to oglądać jak National Geographic
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Mi chodzilo bardziej o sama technologie budowy niz filmik

  9. #89

    Domyślnie

    Ja niestety też zgłosiłem z antresolą podobną do ACCel, tyle że ja zgłaszałem jako budynek gospodarczy. Czas mają niby do 17.03, oby nic nie doszło do tego czasu. A jak dojdzie z podobną sprawą to pewnie też od razu dam nowe zgłoszenie bez poddasza, ale o takich samych wymiarach zewnętrznych.
    ACCel jaka Ci wyszła wysokość domku (nie licząc fundamentów)?

  10. #90
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Wysokość od dolnej krawędzi drzwi to 6,07m, od dolnej krawędzi budynku to 6,47m. Wysokość pomieszczeń 2,6m.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Wysokość od dolnej krawędzi drzwi to 6,07m, od dolnej krawędzi budynku to 6,47m. Wysokość pomieszczeń 2,6m.
    Jak tam projekt poszło coś do przodu?
    Budowa domu krok po kroku http://www.zbudujsamdom.pl

  12. #92
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RysiekWLKP
    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    169

    Domyślnie

    No właśnie jak tam, też śledzę wątek...
    Dziennik budowy - Tak księgowi sami budują...

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    W środę minęło 21 dni, a do tej pory nie dostałem sprzeciwu, czyli niby dobrze, bo wcześniej starostwo wysyłalo listy w ostatnim możliwym terminie priorytetem, więc zawsze miałem następnego dnia. Ale kto wie, prosiłem o zaświadczenie o braku sprzeciwu i tego także nie dostałem.
    Zadzwonię w przyszłym tygodniu się upomnieć.

    Miałem trochę innych spraw na głowie, więc nic innego się nie dzieje.
    Zrobiło się cieplej to zajmę się odchwaszczanie (pół hektara to nie takie łatwe), czekam też aż woda zejdzie trochę z rowów aby je oczyścić i zrobić zjazd z przepustem.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Mam telefoniczne potwierdzenie, że nie będzie sprzeciwu, papierowe zostanie wysłane w najbliższych dniach.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  15. #95
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Jak odchwaszczasz? Myślę by kupić dużo geowłókniny którą przykryję chwasty a później użyję jej pod trawnik
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Mam pół hektara gruntu ornego czyli daleko temu do jakiegokolwiek standardu nawet łąki.
    Więc na początek zabijam wszystko roundupem, potem jeszcze raz, a na koniec trzeba będzie wpuścić jakiś traktor.

    Myślę że w pierwszej fazie uporządkuję na gotowo tylko kawałek w bezpośredniej okolicy domku.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  17. #97

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Mam telefoniczne potwierdzenie, że nie będzie sprzeciwu, papierowe zostanie wysłane w najbliższych dniach.

    Elegancko!!!
    Budowa domu krok po kroku http://www.zbudujsamdom.pl

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Mam papier z urzędu, więc jedziemy dalej.

    Byłem w weekend olać wszystko roundupem i wymierzyć mniejszy kawałek do ogrodzenia, wytyczyłem też sobie domek taśmą 50m. Ale chyba będę musiał wypożyczyć niwelator, żeby zrobić to dokładniej.

    Na sucho teren wygląda równie kiepsko jak na mokro, będę musiał podnieść*teren.
    Zebrać humus na bok, zawołać kilkadziesiąt ciężarówek ziemi, rozwalcować, przywrócić humus. To przy okazji oczyści nawierzchnię bo zielone się zmiesza.
    Dowóz ziemi z wykopów jest na szczęście za darmo, chociaż narzekają na odległość od Warszawy i będę musiał poczekać na wykopy bliżej mojej strony, wstępnie miesiąc.

    Chyba nie będę*czekał na to i zacznę budować domek z fundamentami na podwyższonym poziomie, trochę będą wystawały z ziemi
    Wraz z mokrym gruntem wychodzi także problem z wierceniem fundamentów, jak wywiercę dziury to szybko razu zalewa je woda (jest na 30cm).

    Przy okazji zastanawiam się nad styropianem, standardowe grubości mi nie podpasują, potrzebuję 9cm między szkielet oraz 6cm na wierzch.
    Na dodatek rozstaw desek dopasowany do wielkości OSB wychodzi 417mm (centralnie) czyli przestrzeń pomiędzy to 379mm, a płyty styro mają wymiar 1000 mm x 500 mm czyli tragicznie dużo odpadów, oraz klejenia na wierzchu. Może jakimś pomysłem byłoby zamówienie bloku oraz pocięcie go w dowolnej płaszczyźnie, aby mieć lepsze dopasowanie oraz mniej klejenia.
    Blok ma 3m x 1,2m x1m, fajnie byłoby kleić na wierzch płyty o wielkości 3x1,2 zamiast 1x0,5. A między szkielet wkładać ciągłe pasy o długości 3m
    Nie miałem jeszcze czasu aby to rozrysować na rzeczywistym projekcie, wtedy wyjdzie jak pociąć styro.

    Przy okazji poznałem bardzo fajnych i pomocnych sąsiadów.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  19. #99
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    3m3 betonu B20 (połowa pod garaż):
    - z gruszki z dowozem 885zł
    - z pompo-gruszką 1107zł
    (trzeba brać pod uwagę, że jest to zamówienie poniżej minimum logistycznego 6m3)

    Z tego co widzę, jak zalewa wykopy pod fundamenty to trzeba w bliskiej odległości wykopać odwodnienie i wyciągać pompą. Tylko do kiepska robota, a chciałem tylko sobie wywiercić otwory.

    A co będzie jak się wrzuci beton do otworu z wodą? Chyba beton powinien wyprzeć wodę, na ile się rozwodni?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    wibrator wypchnie wodę?

Strona 5 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony