dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KrzysiekkMM

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    7

    Domyślnie deski kompozytowe na płytki ceramiczne

    Witam!
    Ostatnio sporo rozmyślałem nad tym, jak wyremontować balkon pokryty płytkami i pojawiła się w mej głowie taka wizja. Na stare płytki ceramiczne, chcę położyć papę termozgrzewalną, a na to deski kompozytowe. Niestety nie wiem jaką konstrukcję zastosować pod deski, żeby zajmowały jak najmniej miejsca (mam około 5-6cm do drzwi balkonowych). Powód jest taki, że płytki po 15 latach nie wyglądają najlepiej, fuga wymaga odnowienia i chciałbym mieć drewno/kompozyt na tarasie, nie pakując się przy tym w duży remont. Zwłaszcza, że zostało mi sporo papy dobrej jakości. Mocowanie na kołki w podłożu odpada. Ale mam możliwość przymocowania do ścian z jednej strony, a z drugiej do konstrukcji zadaszenia tarasu. Czy dobrze kombinuję? Jeśli pakuję się na minę to proszę, skorygujcie moje plany
    Pozdrawiam!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proj.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	377867
    Ostatnio edytowane przez KrzysiekkMM ; 07-01-2017 o 16:49 Powód: dodano rysunek

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KrzysiekkMM

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że lepiej zrobić to od nowa. Jak się okazało pod płytkami jest wylewka z zachowanym spadkiem, następnie jakaś marna paroizolacja, styropian 5cm, papa i strop. Doszły do tego drobne przecieki w pomieszczeniu pod tarasem. Idea teraz jest taka, by zerwać wszystko do stropu, dać warstwę spadkową, później papę, xps, hydroizolację (jaką? kolejna papa? ), a na koniec już legary z deską tarasową, bez wylewki dociskowej, gdyż nie pozostanie zbyt wiele miejsca. Problemem jest jedynie konstrukcja zadaszenia przechodząca przez wszystkie warstwy... Szczerze, to najlepiej gdyby tego tarasu nie było...
    Czy ten plan ma sens?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	392615  
    Ostatnio edytowane przez KrzysiekkMM ; 08-07-2017 o 18:26

  3. #3

    Domyślnie Odpowiedź do tarasu

    Cytat Napisał KrzysiekkMM Zobacz post
    Po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że lepiej zrobić to od nowa. Jak się okazało pod płytkami jest wylewka z zachowanym spadkiem, następnie jakaś marna paroizolacja, styropian 5cm, papa i strop. Doszły do tego drobne przecieki w pomieszczeniu pod tarasem. Idea teraz jest taka, by zerwać wszystko do stropu, dać warstwę spadkową, później papę, xps, hydroizolację (jaką? kolejna papa? ), a na koniec już legary z deską tarasową, bez wylewki dociskowej, gdyż nie pozostanie zbyt wiele miejsca. Problemem jest jedynie konstrukcja zadaszenia przechodząca przez wszystkie warstwy... Szczerze, to najlepiej gdyby tego tarasu nie było...
    Czy ten plan ma sens?
    Płytki można naprawdę fajnie odremontować farbą do płytek. Uzupelnienie fugi to chwila, a potem można szaleć z kolorami i wzorami. jeśli jednak zdecydujesz się na desko, to wystarczy konstrukcja w łat impregnowany ch i zabezpieczonych np. folią. ale papa będzie zbędna.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KrzysiekkMM

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał feldar Zobacz post
    Płytki można naprawdę fajnie odremontować farbą do płytek. Uzupelnienie fugi to chwila, a potem można szaleć z kolorami i wzorami. jeśli jednak zdecydujesz się na desko, to wystarczy konstrukcja w łat impregnowany ch i zabezpieczonych np. folią. ale papa będzie zbędna.
    Niestety, po bliższych oględzinach zauważyłem na płytkach drobne pęknięcia i ubytki. Obawiam się, że to będzie tylko prowizoryczna naprawa.

    Obiły mi się o uszy tematy zielonych dachów. Może warto zastosować izolację przeciwwodną z takiej tematyki? Papę chętnie bym sobie podarował, gdyby nie to, że leżą w piwnicy 2 extra rolki...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony