dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gwilkolek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-854
    Posty
    46

    Domyślnie

    Dokładnie

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Hej, ja mam 160 m uzytkowych i 50 pozostalych pod dachem, dostalem oferte na Windhagera ale 15 KW , wystarczy taka moc pieca na pellet?
    Pozdr

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    A jakie ocieplenie tego budynku masz?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Hej. Styro szary na scianie 15 cm, pianka na deskowaniu 25 cm, stropik 30 cm welny, okna 3 szyby, podloga 15 cm styro ma byc na parterze. Dom z dwoma kominami taki srednio ocieplony. Wielkopolska. Pozdr

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Wystarczy . Wejdź na cieplowlasciwe.pl i wylicz sobie.

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Dzieki, faktycznie mam zapotrzebowanie na 11 KW i maly zapas bedzie ok.

    Jeszcze jedna sparawa jesli chodzi o zbiornik CWU do pieca na pelet, firma windhager jak i red twierdza ,ze nie potrzebne sa , piec reaguje na tyle szybko ze woda w kranie bedzie szybko jaki i w CO. Jednoczesnie bedac w domu instalatora zbiornik mial zainstalowany. Co o tym myslec?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-05-2017 o 08:10 Powód: łączenie postów

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Do windhagera musisz osobno zamontować zbiornik CWU z pompą oraz pompę CO.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Dzieki. mam wycene tych piecy i zrobili bez zbiornika CWU. Jak dopytalem o to to nie potrzebny jest ale widze ze lepiej montowac. Pozdr

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Zadzwoń do mnie bo mam 2 pytanka.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Dzieki, faktycznie mam zapotrzebowanie na 11 KW i maly zapas bedzie ok.

    Jeszcze jedna sparawa jesli chodzi o zbiornik CWU do pieca na pelet, firma windhager jak i red twierdza ,ze nie potrzebne sa , piec reaguje na tyle szybko ze woda w kranie bedzie szybko jaki i w CO. Jednoczesnie bedac w domu instalatora zbiornik mial zainstalowany. Co o tym myslec?
    Kto Ci takich bzdur nagadał ? Kotły potrzebują zasobnika cwu, red może być w opcjo grzania przepływowego wody ale to pomysł taki sobie ..... . Wstajesz rano otwierasz na kilka sekund kran z ciepa wodą i po ok 20 min możesz się cieszyć ciepłą wodą - jak zona zobaczy jak to wyglada to spisz na wycieraczce.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Hej, te bzdury m( zalecenia) to od instalatora reda rekomendowanego przez dystrybutora a od pieca z austrii to ta informacja od kierownika sprzedazy na eurpe wsch
    Pozdr

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Hej, te bzdury m( zalecenia) to od instalatora reda rekomendowanego przez dystrybutora a od pieca z austrii to ta informacja od kierownika sprzedazy na eurpe wsch
    Pozdr
    Wiem Ty chyba mylisz bufor z podgrzewaczem.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcinwlkp2014

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    srem
    Kod pocztowy
    63-100
    Posty
    108

    Domyślnie

    Hej, wszystko mozliwe , ja dopiero zaczynam pytac o instalacje .Pozdr

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinwlkp2014 Zobacz post
    Hej, wszystko mozliwe , ja dopiero zaczynam pytac o instalacje .Pozdr
    Panowie, w całej mojej przygodzie z piecem Windhagera, razi traktowanie przez zatrudnionego u importera pana dyrektora (z nazwy) klienta jak debila do zgolenia ( o instalatorze nie wspominam celowo). otóż dostałem propozycję nie do odrzucenia, zapłać chłopcze 20 tys a my ci rozumiesz, piec przywieziemy. A jak nie przywieziemy to pisz Pan gdzie Pan chcesz bo my mamy taką politykę. No i jak instalatorzy chcą to mogą Panu przedstawić propozycję pieca innego za 22 tys zł. Tak oto sobie korespondowałem z panem dyrektorem, który chyba kurs winien odbyć z obsługi klienta. I chyba to ja powinienem prosić aby mi jasnie państwo piec za 25 tys zł z montażem sprzedali.
    I wymagano jeszcze, żebym po takim mailu zaufał takim artystom handlu i dał im na fakturę pro forma w ramach 100% przedpłaty circa 20 tys zł. Dlatego każdemu Klientowi radzę, nie zgadzajcie się na płacenie 100% przed usługą bo to proszenie się o kłopoty. Przykładów takich kłopotów jest mnóstwo, poczynając od deweloperów i kredytów bez nieruchomości a kończąc na sprzedawcach marchewek. Klient zapłacił, sprzedawca upadł, zniknął etc i pisz pan teraz. Jest całkowicie niewiarygodną firma, podmiot który zakupy dla Klienta finansuje z jego wyłącznych środków. Znaczy to jedynie, że taki podmiot nie ma pieniędzy i dawanie tak dużych środków jest nieroztropnością.
    Żaden inny sprzedawca kotła nie stawiał takich irracjonalnych warunków sprzedaży. A teksty o mercedesach, latach świetlnych jakie dzielą biowina od konkurencji można wsadzić między bajki. Gdyby ten piec był faktycznie taki rewelacyjny to producent nie pozwoliłby sobie na takich niskich lotów przedstawiciela na Polskę, kontrolowałby te procesy i karczował błędne podejście do Klientów bo produkuje i sprzedaje towar ekskluzywny. Nie ma towaru extra jeśli kuleje sprzedaż czy serwis i pora to zrozumieć.
    gg: 27962

  15. #35

    Domyślnie

    Doprawdy nie rozumiem...., na forum nie ma żadnej złej opinii że ktoś kogoś naciągnął z kotłem Biowin. Nie ma też złej opinie na temat serwisu.... A Ty dalej swoje....
    Przestrzegasz ludzi przed kłopotami których nie ma. Sprzedaje peleciaki od 10 lat w PL i uważam że firma Windhager w Polsce bardzo dobrze trafił na importera który z rozwagą i spokojem buduje siatkę oraz markę od ponad 5 lat. Widziałem na rynku już wielu jednostrzałowców którzy pewnie by spełnili Twoje oczekiwania jak dystrybutor czyli: masa sprzedawców, najlepiej hurtownie co sprzedadzą kocioł klientowi na zerowej marży byleby zrobić obrót. Plus hydraulicy z łapanki. Długie terminy płatności, najlepiej na świętego nigdy. Mijają dwa lata i nie ma ani importera ani instalatorów. Tak było z włoskimi markami piecyków i kotłów. Frolingowi i Okofenowi też jakoś w PL się nie udało.
    Rozumiem Twoje rozżalenie ponieważ też wolałbym mieć Windhagera niż Lazara ale chyba nie tędy droga

  16. #36

    Domyślnie

    Robicie reklamę na forum i to działa, niestety rzeczywistość skrzeczy. No i napisz ile tych windhagerowskich kotłów sprzedałeś bo inni instalatorzy twierdzą że cyt "windhager to wisienka na torcie, jeden na rok".
    I dlatego z powodu nieprofesjonalnej obsługi wskazuję to na forum. Po to jest to forum, może moja krytyka spowoduje że kilka osób zmieni podejscie do życia i obsługi klienta. I nie ma się co obrażać tylko trzeba spojrzeć w lustro i przeprosić, wszak to my klienci jestesmy dla was bo dajemy wam pracę i pieniądze.
    A to że nikt na forum nic jeszcze nie napisał nie oznacza że za chwilę nie pojawi się taka osoba. Ja sam bym nic nie pisał ale mnie sprowokowaliście i uznałem że pora ostrzedz klientów. Ludzie kupowali dziury w ziemi jako mieszkanie i co niektórzy nie mają mieszkania tylko kredyty do spłaty. Oni też na forum muratora nie piszą postów.

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mike82pl

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    6

    Domyślnie

    świetnie mister "shago" się rozpisał na temat Windhagera, którego nie kupił wygląda to jak pretensje niedoszłego klienta salonu ...niech będzie...BMW...który ma pretensje do sprzedawcy BMW ...że jednak nie chcieli mu sprzedać jego wymarzonej "piątki" na warunkach i w cenie jakie ON im zaproponował w salonie.....zły sprzedawca, niedobry sprzedawca ! ...... swoją drogą KROITZ....ciekawe z czego wynika to rozżalenie....z tego że i tak by nie kupił bo nie było go stać ? czy, z tego, że po podejściu mniemam, że miał nie do końca uczciwe zamiary....

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał mike82pl Zobacz post
    świetnie mister "shago" się rozpisał na temat Windhagera, którego nie kupił wygląda to jak pretensje niedoszłego klienta salonu ...niech będzie...BMW...który ma pretensje do sprzedawcy BMW ...że jednak nie chcieli mu sprzedać jego wymarzonej "piątki" na warunkach i w cenie jakie ON im zaproponował w salonie.....zły sprzedawca, niedobry sprzedawca ! ...... swoją drogą KROITZ....ciekawe z czego wynika to rozżalenie....z tego że i tak by nie kupił bo nie było go stać ? czy, z tego, że po podejściu mniemam, że miał nie do końca uczciwe zamiary....
    Szanowny Panie, na początek jedynie stwierdzę, że zaskoczył mnie Pan swoją 6 postową aktywnością na forum przez ostatnie 3 lata i silne związanie z kotłami Greń a także znajomością szczegółową norm, polskich norm. Wydaje się żeś pan kolejny instalator, pewnie i Pan ma w ofercie windhagera.
    Gdyby Pan czytał to co napisałem, a nie tylko komentował to wyczytałby Pan dlaczego i kogo skrytykowałem. Rozumiem jednak że to za trudne dla Pana, co z reszta nie jest nowością czytając komentarze innych użytkowników forum do pana wpisów a zadałem sobie ten trud i to zrobiłem.
    Więc żeby jednak Panu wyjaśnić problem to napiszę łopatologicznie:
    1/ w salonie BMW nawet jeśli Pan chce jak to Pan określił "piątkę" kupić (a to przecież średnia półka w BMW- no jak Pan możesz uśredniać kocioł Windhagera, zdaniem kolegów te kotły instalujących to co najmniej 7 i to wersja long) to podają kawę, mają czas i nawet DOSTANIE pan za darmo ten wózek na weekend do testów.
    2/ w salonie BMW składając zamówienie wpłaca Pan zadatek lub zaliczkę - ok 20 tys zł co stanowi ok. 5% ceny i podpisuje Pan zamówienie a nie umowę. Nie zdarzyło mi się kupić jakiegokolwiek samochodu po cenie która mi zaoferował pierwotnie sprzedawca. Nigdy też żaden ze sprzedających nie twierdził że nie mogę negocjować treści umowy i ceny. Nikt też nie żądał zapłaty 100% ceny na tydzień lub dwa przed dostawą samochodu w ramach dobrze znanej z PRL instytucji przedpłaty.
    3/ pełną cenę wpłaca Pan w dniu w którym odbiera Pan samochód (i to też nie zawsze) a nie na tydzień przed odbiorem. Zanim Pan zapłaci za ten samochód może go Pan obejrzeć i ewentualnie wnosić zastrzeżenia.

    pocieszę Pana również, że nawet w salonie Dacia tak to działa.
    więc wyszło niestety z tych pana porównań, że Windhager, a przynajmniej sieć sprzedaży w Polsce z którą ja miałem do czynienia to BMW jedynie z nazwy. szaro, buro i zima. I wasze wpisy tylko to potwierdzają, zamiast po prostu przeprosić to brniecie dalej i próbujecie odkręcać kota ogonem.
    szkoda tylko że nie odpowiadacie na moje pytania, ale cóż. Nie wiecie pewnie panie mike82, że czynem nieuczciwej praktyki handlowej jest, kiedy zawodowy sprzedawca udaje klienta poprzez fałszywe twierdzenie lub stwarzanie wrażenia, że sprzedawca nie działa w celu związanym z jego działalnością handlową, gospodarczą, rzemieślniczą lub wolnym zawodem bądź fałszywe podaje się za konsumenta.
    Kroitz przynajmniej się przyznał, Puławiak również, i mam wrażenie że jednak rozumieją problem.
    gg: 27962

  19. #39

    Domyślnie

    Witam,

    Od paru miesięcy posiadam kocioł Windhagera - wersja Exclusiv z własnym pojemnikiem na pellet.
    Co mogę napisać...ten kto ma trochę większy budżet i jak w moim przypadku pellet to było najbardziej rozsądne rozwiązanie to niech się nie zastanawia tylko kupuje.

    Chodzę do kotłowni z przyzwyczajenia...po ekogroszku i tylko obserwuje.
    Żadnego wybierania pyłu po pellecie - pełna automatyka. Dla mnie? Coś pięknego...w sumie o to mi chodziło.

  20. #40

    Domyślnie

    Witam Ja od Września posiadam Win212 Lite 21 kW z zasobnikiem 100 kg. Do tej pory spaliłem 2,7t pelletu (Lava Premium Pelets o wartości opałowej 4,6kwh/kg ) Dom to około 250 mkw , ocieplony styropian 10mm,okna plastik ,1 obieg to kaloryfery, 2 to podłogowe + cwu zbiornik 300 l. Na kaloryferach mam ustawione od 5-22 18 stop. od 22-5 9stop, na podłogowym mam od 5-20:30 18stop. od 20:30-5 11stop. na cwu jest cały czas 45stop. Mam pytanie czy takie zużycie przy tych ustawieniach to dobry wynik ?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony