dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Aranżacja mieszkania 66m2 , jak ustawić ścianki?

    Witam,

    przymierzam się do zakupu mieszkania 65,88m2. Docelowo mieszkanie dla 2 dorosłych i dziecka. (na chwilę obecną tylko 2 dorosłych)

    Bardzo proszę o pomoc, jaki rozkład wprowadzić, żeby było najbardziej funkcjonalnie.


    1. Zależy mi bardzo na dużej ilości szaf, najbardziej marzyłaby mi się oddzielna garderoba, nawet mała, ale nie wiem czy przy tym metrażu uda się ją gdzieś wydzielić.

    2. Czy jest szansa na powiększenie łazienki, chciałabym zmieścić także prysznic.

    3. Kuchnia jest dość długa, chyba tak dużej powierzchni blatów nie potrzeba? Może jej kosztem dałoby się coś pokombinować z łazienką?

    4. W sypialni chciałabym zmieścić małą toaletkę przy oknie, ważne dla każdej kobiety

    Będę bardzo wdzięczna za pomoc i propozycje, bo nie ukrywam, zupełnie nie mam pomysłu na ten rozstaw. Z góry dzięki!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozkład.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	378064  

  2. #2

    Domyślnie

    Zmieniła Pani wybór mieszkania? To jest lepsze od poprzedniego

  3. #3

    Domyślnie

    Nie, zdaje się że jest tu tez ktoś inny z tego samego budynku

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie



    Ostatnio edytowane przez kinka ; 10-01-2017 o 09:19

  6. #6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt naj.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	380209

    Hej, dziękuję Wam bardzo za pomoc w rozplanowaniu.

    Ostatecznie skorzystałam z pomysłu kinki jeśli chodzi o łazienkę i zmieszczenie i wanny i prysznica. Pralka planuję zabudować, tak aby powyżej było miejsce do przechowywania chemii i obok wysuwany kosz cargo na bieliznę.
    Załączam moją wizję i proszę o sugestię co jeszcze poprawić, zanim wybiorę się z moim pomysłem do architekta.

    Z góry dziękuje!!

  7. #7

    Domyślnie

    Hej,

    nikt nic więcej nie pomoze?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie wiem czy jest sens wydzielać osobną garderobę? Obawiam się, że docelowo będzie mniej pojemna od zwykłej szafy

  9. #9

    Domyślnie

    To ma być pokój docelowa dla dziecka, kiedyś kiedyś.
    Niestety nie mam dodatkowego pomieszczenia żeby móc zagospodarować go wyłącznie jako garderoba.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mówiłam o pomysle kinki na garderobę w sypialni a nie pokoju.
    IMHO nie da się wygodnie siedzieć na kanapie w twoim układzie tak blisko telewizora.

  11. #11

    Domyślnie

    Elfir , a masz pomysł jak inaczej można by ustawić meble w salonie, żeby też odległość kanapy od telewizora była optymalna?
    Nie mam pomysłu na ten salon .

    A powiedz proszę, co sądzisz o tym układzie łazienki?

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kinka narysowała sensownie salon.

    Moim zdaniem nie da się wejść pod prysznic a korzystanie z wąskiej umywalki spowoduje, że cała podłoga będzie zachlapana.
    Nie ma wymiarów, więc wszystko rysowane "na oko" - ale czy są zachowane odległości sedesu od ścian?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trzeba byłoby rozrysować dokładnie wg. wymiarów, by sprawdzić czy się wszystko mieści:



    Zamiast narożnika może być kanapa z fotelem.
    Wejście pod prysznic 70 cm + 65 cm głębokości na wnękę pod pralkę + grubość ściany (ok. 8 cm)

    lub bez garderoby, za to większy salon:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-02-2017 o 14:25

  14. #14

    Domyślnie

    Hej zgłaszam się do was raz jeszcze z prośbą o pomoc.

    Jeśli chciałabym jednak pozostać przy samym prysznicu, typu walk in (nie wiem czy tego nie będę żałować, w sytuacji gdy pojawi się dziecko?), z wymiarami minimum 110 x 90 cm, jak można byłoby ergonomicznie ustawić sprzęty?

    Wchodzi w grę przestawianie ścianek.
    Jak próbuję rozrysować jakkolwiek wszystkie elementy, mam wrażenie że taki prysznic bardzo zagraci to wnętrze.

  15. #15

    Domyślnie

    Megi90,
    wysłałem Ci na Priv. ; )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony