dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1

    Domyślnie Brama segmentowa z napędem automat - Gros czy Wiśniowski ?

    Witam,

    Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru. Z wielu ofert jakie otrzymałem na bramę garażową segmentową z napędem pozostały mi dwie opcje.
    1. Gros z napędem Somfy (model DEXXO OPTIMO RST Szyna na łańcuch 2900 mm) - 3500 zł
    2. Wiśniowski z napędem Intro 600 ( szyna Intro 3000).- 3600 zł
    W zestawach pilot.

    Obydwie bramy w kolorze Antracyt (RAL 7016), gładki - Skiline, bez przetłoczeń
    Brama ma wymiary 2500x2100.

    Warto dopłacić do Wiśniowskiego czy wziąć Gros? Firma od Wiśniowskiego 25 km oddalona, a Gros ok 70 km ode mnie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dla 100zł chcesz brać "dalszą" firmę? Wg mnie to nie jest dobry argument by go w ogóle rozważać. Jeśli już- to inne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3

    Domyślnie

    Dużo dobrego słyszałem też o bramach firmy Gros więc nie wiem czy to jest "dalsza firma" . Rozumiem, że Wiśnioski to jest już top 3 jeśli chodzi o bramy i to jest chyba podstawowy warunek.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Dużo dobrego słyszałem też o bramach firmy Gros więc nie wiem czy to jest "dalsza firma" . Rozumiem, że Wiśnioski to jest już top 3 jeśli chodzi o bramy i to jest chyba podstawowy warunek.
    Sam widzisz jak ten Gros jest rozpoznawalny, że nikt na forum oprócz Ciebie go nie zna. Ja osobiście polecam Krispol bo takową posiadam i póki co działa bez awaryjnie. Tania nie była bo ma 6 cm grubości ale warto było. Każdy chwali to co ma, ale koniec końców wybór należy do inwestora.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5

    Domyślnie

    Faktycznie bardzo mało informacji o tej bramie na forum. Myślałem, że może ktoś ma i się wypowie na temat tej firmy. W takim wypadku na prowadzenie wychodzi Wiśniowski.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze pojawiła się opcja na bramę Krispol. Tańsza od Wiśniowskiego o 500 zł. Tylko mam 2 warianty napędu:

    1. Napęd ekonomiczny KRISPOL STARCUS, 2 x pilot
    2. Napęd renomowany SOMFY Dexxo Pro, 2 x pilot

    Przedstawiciel firmy mówi, że nie ma sensu dopłacać do Somfy i wziąć tańszy o 250 zł Starcus(jest w promocji bez vat), który i tak jest na podzespołach Nice i nie ma z nimi problemu.
    Wydaje mi się, że raczej nie ściemnia bo to on później będzie musiał jeździć serwisować. Dodatkowo Starcus teraz w promocji bez vat -23%.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Tak, ale będzie musiał to serwisować tylko przez 2 lata - potem za każdy przyjazd będzie kasował. Wielokrotnie się przekonałem, że akurat pomiędzy SOMFY a innymi producentami jest przepaść. Powolutku goni ich NICE i od jakiegoś czasu nie mam na ich napędy żadnej reklamacji (tfu tfu).

  8. #8

    Domyślnie

    Faktycznie chyba lepiej dopłacić i mieć 5 lat gwarancji. w sumie cenowo wyjdzie podobnie z tymi przegladami, a somfy jednak lepszy. Za jeden przegląd biorą ok 70 zł więc przez 3 lata płacę różnicę w cenie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Jeszcze pojawiła się opcja na bramę Krispol. Tańsza od Wiśniowskiego o 500 zł. Tylko mam 2 warianty napędu:


    1. Napęd ekonomiczny KRISPOL STARCUS, 2 x pilot
    2. Napęd renomowany SOMFY Dexxo Pro, 2 x pilot

    Przedstawiciel firmy mówi, że nie ma sensu dopłacać do Somfy i wziąć tańszy o 250 zł Starcus(jest w promocji bez vat), który i tak jest na podzespołach Nice i nie ma z nimi problemu.
    Wydaje mi się, że raczej nie ściemnia bo to on później będzie musiał jeździć serwisować. Dodatkowo Starcus teraz w promocji bez vat -23%.
    Mam Krispola grubości 6 cm z napędem Somfy. Gwarancja nie wymaga żadnych przeglądów. Może jest to spowodowane tym, że montażu dokonywała ekipa z Oknoplastu. Brama, okna i drzwi wejściowe zamawiane w salonie okien.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Jeszcze pojawiła się opcja na bramę Krispol. Tańsza od Wiśniowskiego o 500 zł. Tylko mam 2 warianty napędu:


    1. Napęd ekonomiczny KRISPOL STARCUS, 2 x pilot
    2. Napęd renomowany SOMFY Dexxo Pro, 2 x pilot

    Przedstawiciel firmy mówi, że nie ma sensu dopłacać do Somfy i wziąć tańszy o 250 zł Starcus(jest w promocji bez vat), który i tak jest na podzespołach Nice i nie ma z nimi problemu.
    Wydaje mi się, że raczej nie ściemnia bo to on później będzie musiał jeździć serwisować. Dodatkowo Starcus teraz w promocji bez vat -23%.
    A jeszcze jedna sprawa. Do tej bramy proponowano mi napęd Starcus za symboliczne 1 zł. Ale tylko do bram o grubości 6 cm czyli najdroższych. Wybrałem jednak Somfy i teraz po zamontowaniu siłowników Nice do bramy o ogrodzeniu obydwie obsługuję jednym pilotem. Oczywiście do Nice-a trzeba było dołożyć płytkę sterującą Somfy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowniczy85 Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Sam zastanawiałem się nad Wiśniowskim i nad Nice. Dużo osób poleca mi Nice, sugerując, że to bardzo dobra firma z wieloma partnerami handlowymi. Co sądzicie? Handlowcy z którymi rozmawiałem też polecali mi Nice. Jednak nadal się zastanawiam co i jak. Co polecacie?
    Nice-a mam w bramie skrzydłowej a w garażowej Somfy. Jeden i drugi jak dla mnie dobry.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Wszystko też zależy od przeskoku w cenie. Jeżeli różnica jest niewielka (jak dla mnie do 200 zł) to wybrałbym SOMFY. Jeżeli większa to jednak NICE.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    Wszystko też zależy od przeskoku w cenie. Jeżeli różnica jest niewielka (jak dla mnie do 200 zł) to wybrałbym SOMFY. Jeżeli większa to jednak NICE.
    Za Somfy do bramy firma Krispol policzyła mi niecałe 600 zł.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Jeżeli jest to kwota dopłaty to tak jak wspomniałem wcześniej - wziąłbym NICEa.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    Jeżeli jest to kwota dopłaty to tak jak wspomniałem wcześniej - wziąłbym NICEa.
    Jaka kwota dopłaty? Tyle kosztował napęd do bramy Krispol. Mam Nice-a w skrzydłówce, Wingo 2024 i kosztował 1800.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam Krispola grubości 6 cm z napędem Somfy. Gwarancja nie wymaga żadnych przeglądów. Może jest to spowodowane tym, że montażu dokonywała ekipa z Oknoplastu. Brama, okna i drzwi wejściowe zamawiane w salonie okien.

    Tak i nie.
    Nie, bo nie ma znaczenia kto to montował. Sobie możesz dopowiadać ekstra obsługę - Twoje prawo. A tak, bo może inna ekipa poinformowałaby Cię o tych przeglądach (ci zapomnieli , nie wiedzieli lub celowo przemilczali).


    Edit:
    Dla Waszej wiadomości: wyleciał post osoby pytającej: "Nice czy Wiśniowski". Niestety - to była nieuczciwa konkurencja próbująca marketingu szeptanego.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-01-2017 o 10:32 Powód: dopisek
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak i nie.
    Nie, bo nie ma znaczenia kto to montował. Sobie możesz dopowiadać ekstra obsługę - Twoje prawo. A tak, bo może inna ekipa poinformowałaby Cię o tych przeglądach (ci zapomnieli , nie wiedzieli lub celowo przemilczali).


    Edit:
    Dla Waszej wiadomości: wyleciał post osoby pytającej: "Nice czy Wiśniowski". Niestety - to była nieuczciwa konkurencja próbująca marketingu szeptanego.
    Faktycznie temat "Nice czy Wiśniowski" to jakieś nieporozumienie, gdyż jedni produkują tylko napędy a drudzy bramy wyposażone w napędy tych pierwszych. Monterzy Nice-a poinformowali mnie o przeglądzie raz w roku, natomiast monterzy salonu okien z Gniezna montujący Krispola nie wspominali o takiej potrzebie. Z usług gnieźnieńskiego salonu jestem bardzo zadowolony tak, że nie sądzę aby wpuścili mnie w maliny tym bardziej, iż sam ich pracownik w momencie regulacji okien jakiś czas po montażu, zauważył nie schodzące się w narożnikach HS-a uszczelki (te od strony mieszkania) i sam zainterweniował czego efektem była wymiana wszystkich listew a w sumie tylko dwie uszczelki się nie schodziły.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli ja dobrze kojarzę salon w Gnieźnie, to jesteś w dobrych rękach.
    Ale wymagania producenta stolarki są inne. Nie wiem na czym polega sprawa, ale jak pytałem o gwarancję 5letnią to zbyto mnie tylko uśmieszkiem.

    Nice dystrybuuje bramy pod swoim logo, także temat wcale nie był takim nieporozumieniem.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli ja dobrze kojarzę salon w Gnieźnie, to jesteś w dobrych rękach.
    Ale wymagania producenta stolarki są inne. Nie wiem na czym polega sprawa, ale jak pytałem o gwarancję 5letnią to zbyto mnie tylko uśmieszkiem.

    Nice dystrybuuje bramy pod swoim logo, także temat wcale nie był takim nieporozumieniem.
    W sumie racja, mój zasobnik Immergas też ma pewnie tylko naklejkę tej firmy. Salon Oknoplastu w Gnieźnie jest tylko jeden więc wiesz o który chodzi.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #20

    Domyślnie

    Jeszcze znalazłem porównanie napędów pod względem ilości cykli.
    Somfy Dexxo Pro:
    przetestowane dla 36 500 cykli w przypadku prowadnicy standardowej i dla 90 000 cykli w przypadku prowadnicy
    o wysokiej wytrzymałości. Gwarancja 5 lat
    Starcus: 15 000 cykli. Gwarancja 2 lata.

    Także warto dopłacić te 200 zł.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony