dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 32 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Jeszcze znalazłem porównanie napędów pod względem ilości cykli.
    Somfy Dexxo Pro:
    przetestowane dla 36 500 cykli w przypadku prowadnicy standardowej i dla 90 000 cykli w przypadku prowadnicy
    o wysokiej wytrzymałości. Gwarancja 5 lat
    Starcus: 15 000 cykli. Gwarancja 2 lata.

    Także warto dopłacić te 200 zł.
    Ja mam Dexxo Optimo RTS i ilość cykli w teście jest chyba taka sama. Myślę, że różnica między Starcus-em a Dexxo Pro będzie większa niż 200 zł ale moim zdaniem warto, gwarancja mówi sama za siebie. Mój został dostarczony z jednym pilotem i drugi dokupiłem sobie w sklepie internetowym, ciekawy jestem czy Dexxo pro też ma jeden, czy może dwa piloty.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  2. #22

    Domyślnie

    A wracając do tematu Gros czy Wiśniowski, ponieważ stoję przed podobnym dylematem.
    Obie bramy z napędem Somfy. Tylko u mnie cena inna Wiśniowski 500 zł droższy.
    O Wiśniowskim było już dużo, natomiast Gros znacznie rzadziej spotykany i nie wiem co wybrać.
    Podobno Gros jakościowo równy Gerdzie i Krispolowi, ktoś coś doradzi bo 500 zł piechotą nie chodzi.
    Dodam tylko że brama z tych mniejszych 2600x2100.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przy tak małej bramie 500zł to nie mogą być różnica tylko rzeczach nieistotnych (np. marketing czy dobre samopoczucie pracowników).
    I raczej nie tylko w innej stali ale też zakładam że w rozwiązaniach (np. inny, tańszy rodzaj panela).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Przy tak małej bramie 500zł to nie mogą być różnica tylko rzeczach nieistotnych (np. marketing czy dobre samopoczucie pracowników).
    I raczej nie tylko w innej stali ale też zakładam że w rozwiązaniach (np. inny, tańszy rodzaj panela).
    fin niestety taka różnica wychodzi montuje grosa i Wiśniowskiego z grosem nie mam żadnego problemu, panel faktycznie jest z tej samej fabryki z której kupuje krispol
    odnośnie montażu osobiście montuje mi się lepiej bramy grosa niz krispola na przykład , wiśniowski do montażu tez jest bardzo dobry

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To w czym wg Ciebie tkwi różnica? Stal? Tańsze komponenty?Bo brama to nie tylko panel, a nie dam sobie wmówić że chodzi o marże.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy, to szeroko pojęte koszty pracy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #26

    Domyślnie

    Może też marketing. Wiśniowski jest po prostu wszędzie reklamowany.
    Osobiście mam 2 bramy Grosa sprzed lat, działają do dziś, napęd Nice. Wybrałem bo dystrybutor był blisko. Ciężko mi coś więcej powiedzieć, przeglądów nie robiłem. Jakiś czas temu szukając na forum informacji nie znalazłem praktycznie żadnych informacji o tej firmie (już po zakupie, ale może to i lepiej).

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Wiśniowski z tego co kiedyś słyszałem może dołączać też do swoich bram siłownik BFT. Musiałbyś zapytać o to bezpośrednio u źródła. Ważne jest też to, że od razu wiesz jakie napędy pasują do danego typu bramy. Chociaż ja bym ci radził jeszcze trochę zapoznać się z parametrami technicznymi zanim zdecydujesz się na zakup.

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar setla
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-259
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Osobiście, gdy obydwie firmy montażowe miały porównywalne opinie, zdecydowałbym się na tę, która jest bliżej. Ze względu na ew. poprawki, regulacje, serwis...
    DomBezpieczny.com - zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Ja bardzo lubię brać monterów poleconych przez producenta. Wtedy mam pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Gdt=y kupowałem napęd do swojej bramy to właśnie tak zrobiłem i jak dotąd żadnych problemów przez lata.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaris Zobacz post
    Ja bardzo lubię brać monterów poleconych przez producenta. Wtedy mam pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Gdt=y kupowałem napęd do swojej bramy to właśnie tak zrobiłem i jak dotąd żadnych problemów przez lata.
    A z mojego doświadczenia to najlepiej pytać o polecanego wykonawcę w dziale serwisu.. bo sprzedaż poda tego, co najlepiej handluje, a nie koniecznie najlepiej robi
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Ja też wolę załatwiać wszystko w jednym miejscu. Tak jak wspomniał np. yaris. Kupujesz se bramę np. wiśniowskiego to masz od razu dołączony siłownik bft (moim zdaniem okej) i masz po sprawie. Najgorzej, jak amator budowniczy przeczyta jakieś dwa teksty i już jest spcecem od automatyki i sam sobie ja wybiera.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz2011

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zachodnopomorskie
    Kod pocztowy
    71-450
    Posty
    44

    Domyślnie Wisnowski Prime - to szmelc

    Moja prywatna opinia o bramie Wiśniowski prime. - To szmelc. Nie kupować.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony