dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Mało nowoczesna stodoła - projekt

    Witam,
    to ma szanse powstać naprawdę !
    Przedstawiam projekt mojego autorstwa. Oczywiście nie w pełni technicznego gdyż takich uprawnień nie posiadam ale w takim wydaniu ma trafić w ręce architekta.
    Założenia: prosty, tani w budowie, nie wiele większy od przeciętnego mieszkania w bloku. Do zrealizowania w II etapach. Pierwszy zakłada budowę parteru dla 1-2 osób. Kolejny etap to poddasze 1-2 pokoje, łazienka oraz duże studio. Etap II w odległych planach.

    Etap I.
    -salon z jadalnią ok 35m2.
    -kuchnia 12m2.
    -sypialnia 10m2 + garderoba
    -wc
    -łazienka 8m2
    -komunikacja
    -duży, wysoki garaż na potrzeby działalności.

    Kilkanaście lat mieszkam w bloku i to właśnie doświadczenie pozwoliło tak zaplanować dom by wykorzystać maksymalnie wolną przestrzeń a mieszkańcom zapewnić odpowiedni komfort.
    Proszę o opinie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	378075   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okna dachowe.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	77,2 KB
ID:	378076   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Elewacja wykończenie tył.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	378077  

  2. #2

    Domyślnie

    Mam także kilka wizualizacji wnętrz.
    Kuchnia, biały połysk, blat granitowy czarny.
    W obu wersjach wysoka zabudowa. Wersja I zabudowa tradycyjna.
    Wersja II zabudowa + wyspa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia 2 uchwyt 2b.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	378078   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia wyspa 22.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	55,2 KB
ID:	378079   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia wyspa.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	56,8 KB
ID:	378080   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	378081  
    Ostatnio edytowane przez Karor ; 09-01-2017 o 16:57

  3. #3

    Domyślnie

    W salonie ściana TV + kominek w zależności od wyboru ilości okien w I wersji zabudowa kominek + tv w II wersji na jednej ścianie tv a na osobnej ścianie kominek.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJEKT KOMINEK TV 2b.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	64,2 KB
ID:	378084   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJEKT KOMINEK TV 2c.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	378085   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PROJEKT KOMINEK TV 222.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	378086   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ŚCIANA TV 3.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	378087   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ŚCIANA TV 4.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	58,3 KB
ID:	378088  


  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ogromny hol. Nie będzie przejścia do garażu?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ogromny hol. Nie będzie przejścia do garażu?
    Hol spory ale z przeznaczeniem na zabudowę. Przejścia nie planuje. Ze względu na codzienne prace w garażu przez większość czasu będzie dostęp np. do pieca. Natomiast dzisiejsza technologia pozwala na umiejscowienie komputera w strefie dziennej.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie bez sensu wc jeśli obok jest łazienka, wolałabym większa garderobę. A gdzie miejsce na schody w przyszłości? Nie zdecydowałabym się też na kominek koło tv, ale mój mąż lubi porządnie nahajcować na plus kuchnia nie widoczna bezpośrednio z salonu i wyjście na taras bezpośrednio z kuchni, to mi się podoba

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alewe

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    231

    Domyślnie

    Fajnie - widzę tylko mało miejsca na schody. No chyba,że mają być kręcone w holu?U nas schody były duzym problemem-ciekawa jestem jakie tu będzie rozwiązanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aduska Zobacz post
    Jak dla mnie bez sensu wc jeśli obok jest łazienka, wolałabym większa garderobę. A gdzie miejsce na schody w przyszłości? Nie zdecydowałabym się też na kominek koło tv, ale mój mąż lubi porządnie nahajcować na plus kuchnia nie widoczna bezpośrednio z salonu i wyjście na taras bezpośrednio z kuchni, to mi się podoba
    Wc obok łazienki mamy w bloku i super się to sprawdza . Dodam że w mieszkaniu mamy tylko 1 muszlę. Biorąc pod uwagę przyszły dom będą dwie jedna w wc a druga w łazience także powinno jeszcze bardziej się to sprawdzić. Tym bardziej że nie wiemy kiedy będzie możliwa realizacja II etapu. Wszędzie wyjscia na taras dom ma być kompatybilny z ogrodem. W ogrodzie planujemy patio.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.942

    Domyślnie

    - jeśli II etapem jest realizacja poddasza użytkowego, to już na tym etapie powinno się przewidzieć schody i miejsce na nie, jak również "zejście" instalacji z poddasza w dół jeśli przewidywane jest pomieszczenie "mokre". Prawdopodobnie, gdy pojawia się schody, wypadnie łazienka PARTERU i cały układ będzie do zmiany
    - brak pralni
    - brak wiatrołapu
    - brak przejścia garaż / wiatrołap ( trochę bez sensu brak tego połączenia, skoro jest taka możliwość )
    - w kuchni "wyspa" jest wrysowywana na siłę, ogólnie kuchnia na obsługę 2-3 osób jest niezaprojektowana
    - brak spiżarki ( może być i bez, ale to komfortowe rozwiązanie dla domu jednorodzinnego )
    - pokój dzienny w podcieniu dachu tarasu, do przeanalizowania jego szerokość ( kosztem tarasu )
    - nie wiadomo jak w stosunku do budynku są strony świata, a może się okazać, że np. pokój dzienny będzie od WSCH , a sypialnia główna od PN
    ogólnie : każdy projekt powinien "wychodzić" z zagospodarowania działki ( w tym Warunków Zabudowy, sąsiedztwa, otoczenia, ... ) , nie odwrotnie
    - założenia OK
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Fajnie - widzę tylko mało miejsca na schody. No chyba,że mają być kręcone w holu?U nas schody były duzym problemem-ciekawa jestem jakie tu będzie rozwiązanie.
    To prawda schody są dużym problemem. Zwłaszcza że w grę wchodzą tylko schody wylane 1 lub 2-zbieżne wykończone granitem / marmurem. W tym projekcie schody były już w korytarzu, w garderobie kosztem dodatkowego pomieszczenia na wc oraz w sypialni. Wszystko zależy od możliwości konstrukcyjnych. W pierwszej myśli schody miały powstać dopiero przy realizacji etapu II. Natomiast rozmyślam wykonanie schodów już na etapie I a piętro zamknąć na górze ścianką i drzwiami

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał alewe Zobacz post
    Fajnie - widzę tylko mało miejsca na schody. No chyba,że mają być kręcone w holu?U nas schody były duzym problemem-ciekawa jestem jakie tu będzie rozwiązanie.
    To prawda schody są dużym problemem. Zwłaszcza że w grę wchodzą tylko schody wylane 1 lub 2-zbieżne wykończone granitem / marmurem. W tym projekcie schody były już w korytarzu, w garderobie kosztem dodatkowego pomieszczenia na wc oraz w sypialni. Wszystko zależy od możliwości konstrukcyjnych. W pierwszej myśli schody miały powstać dopiero przy realizacji etapu II. Natomiast rozmyślam wykonanie schodów już na etapie I a piętro zamknąć na górze ścianką i drzwiami

  12. #12

    Domyślnie

    Jest też rzut powiększony o koszt tarasu w podcieniu na którym trochę mi zależało... Salon zyskał kilka metrów kwadratowych i powstało dodatkowe pomieszczenie pralnia / spiżarnia. Prezentuje się tak...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut — kopia 2.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	378300  

  13. #13

    Domyślnie

    Nawiązując do komentarzy.
    Projekt jest tylko przeniesieniem moich oczekiwań na rysunek. Natomiast reszta jest w rękach architekta.
    Wiatrołap z pewnością znajdzie się w projekcie. Z doświadczenia wiem że jest na wagę złota i doceniam to pomieszczenie.
    Z doświadczenia również wiem że brak połączenia dom-garaż poprzez wstawienie drzwi nie jest wielkim problemem i jakoś mi na połączeniu tych funkcji domu mi nie zależy.
    Pralka może znaleźć miejsce w łazience przy etapie I. W bloku takie rozwiązanie mi nie przeszkadza. W późniejszym etapie kiedy łazienka powstanie również na piętrze na dole zyskam pomieszczenie gospodarcze/pralnie a nawet spiżarnie w miejscu niegdyś łazienki.

  14. #14

    Domyślnie

    - w kuchni "wyspa" jest wrysowywana na siłę, ogólnie kuchnia na obsługę 2-3 osób jest niezaprojektowana

    Panie Łukaszu,
    projekt jest poglądowy i nie jest wyskalowany. Wymiary nie są rzeczywiste. Na samym początku napisane jest że kuchnia ma mieć ok 12 m2 a taka powierzchnia pozwala już na zaprojektowanie wyspy kuchennej.

  15. #15

    Domyślnie

    Przemyśl to połączenie domu z garażem... Ja czekam na noszenie zakupów z auta suchą nogą jak na zbawienie, narazie garaż mamy zagracony i parkujemy przed domem. Poza tym brak konieczności wyjścia na dwór zimą, aby wsiąść do auta i wyjechać? Nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej nie ogarniam w sumie, czemu ktoś celowo nie chciałby wstawiać drzwi do garażu, ale wiadomo, są gusta i guściki. Co do podcienia, może "wyciąć" kawałek jadalni? Rozumiesz, podcień na np. 1/3 szerokości salonu, nie na całej szerokości. My tak mamy i jest super, zawsze można przysiąść na tarasie mimo mżawki. Znajomi mają taką stodołę bez podcienia, dach bez okapów, wiem że można postawić parasol czy założyć markizę, ja jednak wolę mój podcień

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony