dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie Czerwony domek w lesie - Ogrzewanie kanałowe PP, reku i inne dziwne bzdety

    Hej. zainspirowany przez ACCel postanowiłem rozpoczać swój wątek dot. budowy domu szkieletowego.
    Dom będzie czerwony z białymi okiennicami, a co, raz się żyje

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	79596_81.jpg
Wyświetleń:	125
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	378154

    Domek będzie taki, tylko kolorystyka inna i brak kominów

    Obecnie, jest już fundament, przydomowa oczyszczalnia ścieków i woda (studnia). Aaa i prąd.


    A co będzie ?
    27 lutego br "wchodzi" firma do stawiania szkieletu. do 12 maja (max), dom ma być w stanie surowym zamkniętym.

    Domek, będzie to :

    elewacja drewniana/5cm welna/osb12/welna 15cm/osb12/kartongips (i oczywiście folie para i wiatro izolacyjne).
    Podłoga na legarach 12cm a pomiędzy nimi 10cm gr. welny. Podłoga między piętrami 20cm wełny.
    Dach to 20cm+5 (lub 10)cm gr. welny, zobaczę jak wyjdzie Okna standard, dwu szybowe.


    Parter i poddasze użytkowe.
    Razem ok. 82m2 użytkowej. 8.8m x 7.5 plus garaż 3.5x6.5m . Garaż jest doklejony do domu z jednej strony.
    Nie zakładam by go ogrzewać jakoś specjalnie.
    Garaż będzie "kotłownią".
    Dom bez kominów - biedny mikołaj.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	378152Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pietro.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	378153

    Mój pomysł dot ogrzewania i wentylacji.
    Rekuperator 100m3/h. Wywiew z łazienki na piętrze i parterze + kuchnia.
    Nawiew do salonu i sypialni na piętrze.
    Łącznie:
    Wyloty brudnego powietrza parter 2x i piętro 1x
    Wyloty czystego powietrza* parter 1x piętro 3x

    Do tego ogrzewanie kanałowe przy użyciu LG CM18/UU18W. ( tu mam wątpliwości, gdyż moc grzania jest trochę za duża mi się wydaje ... )
    Wyjście z niego chciałem zrobić 2xfi250 na thermoflexach i robić podzielone na dwie nitki grzanie domu. Z jednej nitki grzać* łazienki,* kuchnia, wiatrołap i odrobinę garaż.* A z drugiej nitki miałoby być salon (2 wyloty) i trzy sypialnie na górze.
    Wszystko na termoflexach fi250 zakończone anemostatami z żaluzjami.
    Czerpnia w korytarzu ... 2x250, również termoflex.

    Wiatrołap, kuchnia i dwie łazienki dostaną ogrzewana podłogę elektrycznie. Tak, by było miło w stopy .

    Dlaczego CM18/UU18W?* Bo kosztuje tylko 6000zl i pracuje do -18. A co poniżej?

    Myślałem jeszcze o :
    GREE GFH12K3FI / GUHD12NK3FO - ale grzeje tylko do -10
    Daikin Professional FDXS25F / RXS25L3 - grzeje do -15
    LG CB09L - grzeje do -18 i ma mniejszą moc niz Cm18...

    Przy tych powyżej, można by zmniejszyć przekroje kanałów do fi200, wtedy wychodzi max prędkość coś koło 4,8m/s

    A co na duże mrozy ?. Myślałem do tego dołożyć dwie nagrzewnice kanałowe(fi250 lub fi200 w zależności od średnicy kanałów).
    Na jedną nitke 1kW a drugą 2.5kW gdyby pompa się wyłączyła przy takich mrozach jak w ostatnich dniachj (-22). Wtedy włączę wentylator jednostki wewnętrznej i te grzałki. Jedna czy dwie doby to jakoś nie zbankrutuje.

    CWU będzie pompa aristona 240l. A może coś innego ?

    Dzięki za wszelkie sugestie. Będę się dzielił spostrzeżeniami i pomysłami.

    Założenie takie, by w miare tanio i wygodnie się mieszkało.

    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161110_155632.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	378155   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160723_104242.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	378156  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Ok to wracając do podłogi. Widzę ze już masz fundamenty to może być za późno na moje spostrzeżenia
    Aktualnie promuje się 20-30cm ocieplenia wszędzie.
    Ja w przypadku plasko polozonych legarow obawiałbym się tego ze nie beda wentylowane zwłaszcza ze masz pod chudziakiem folie.
    Z tego co widziałem sa dwa sposoby wykonania podłogi dla szkieletu:
    1. Crawl space, podłoga zawieszona na ścianach fundamentowych oraz podporach z przestrzenia wentylacyjna takiej wysokości ze da się tam wczołgać, oraz dosyć dużymi otworami w ścianie fundamentowej do wietrzenia tej pustki.
    2. Płyta fundamentowa z ociepleniem pod płytą, będąca jednocześnie podłogą.

    Jakie planujesz zużycie cieplej wody dziennie?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    romeoraf

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-435
    Posty
    7

    Domyślnie

    Bardzo fajny domek i bardzo fajny plan z tymi barwami. Powodzenia w budowie!

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Ok to wracając do podłogi. Widzę ze już masz fundamenty to może być za późno na moje spostrzeżenia
    Aktualnie promuje się 20-30cm ocieplenia wszędzie.
    Ja w przypadku plasko polozonych legarow obawiałbym się tego ze nie beda wentylowane zwłaszcza ze masz pod chudziakiem folie.
    Z tego co widziałem sa dwa sposoby wykonania podłogi dla szkieletu:
    1. Crawl space, podłoga zawieszona na ścianach fundamentowych oraz podporach z przestrzenia wentylacyjna takiej wysokości ze da się tam wczołgać, oraz dosyć dużymi otworami w ścianie fundamentowej do wietrzenia tej pustki.
    2. Płyta fundamentowa z ociepleniem pod płytą, będąca jednocześnie podłogą.

    Jakie planujesz zużycie cieplej wody dziennie?

    Miesięcznie obecnie idzie mi 10m3 wody (ciepła z zimną)
    W domu będzie wanna i prysznic.
    Wanna będzie często używana bo moja żona uwielbia wodę. Przyjmuję, że zużycie będzie na poziomie 400l/dziennie (12 - 14m3 miesiąc).

    Co do fundamentów:
    Ja za późno się zorientowałem, ale w projekcie mam fundament, chudziak + 10cm styro + wylewka!.
    I dlatego stwierdziłem, że zrobie legary a nie styro + wylewki. Nie mam czasu na schnięcie... poza tym, w obecnym powojennym mieszkaniu, mam właśnie podłogę na legarach (bez ocieplenia) i podłoga jest o 2 stopnie cieplej niż w łazience (beton).

    A wentylacja legarów konieczna ? skoro zostanie 2cm szczeliny wentylacyjnej między wełną a podłogą ... ? Legary będą na paskach folii ułożone.

    Co do 20-30cm wszedzie. Jakoś wydaje mi się, że współczynnik przy mojej ścianie (20cm wełny) będzie na poziomie 30w/m2 co przy całej powierzchni domu daje mi zapotrzebowanie na ciepło 2,6kW.

    Za późno by podnieść dom, bo już umowa z wykonawcą podpisana i wszelkie odstępstwa będą mnie kosztowały extra $$.

    Kurcze, wydawało mi się, że 10cm wełny między legarami będzie ok ...
    Ostatnio edytowane przez Maazik ; 10-01-2017 o 10:37

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał romeoraf Zobacz post
    Bardzo fajny domek i bardzo fajny plan z tymi barwami. Powodzenia w budowie!
    Dziękuje

    A co do podłogi na legarach : http://www.rockwool.pl/produkty/podl...e-na-legarach/
    Na tym się wzorowałem szukając optymalnego rozwiązania.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze nad ogrzewaniem. Którą pompę wybrać by było najlepiej. Może jakieś za i przeciw ?

    Gree do -10
    Dailkin do -15
    LG do -18

    Mocowo podobne, cenowo od 4100 do 4500zl (na 8%). Więc cenowo podobne. Tylko temperaturowo kompletnie różne.

    Wiem, że do Marca jeszcze jest chwila. ale wolę już mieć jedną decyzję za sobą

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post

    A co do podłogi na legarach : http://www.rockwool.pl/produkty/podl...e-na-legarach/
    Na tym się wzorowałem szukając optymalnego rozwiązania.
    Ok. Skoro producent tak zaleca to być może będzie ok.
    A może warto wstawić tam płytę PIR jest o 50% cieplejsza od styro grafitowego i pewnie z 80% od wełny. Może nawet legary nie były by wymagane.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    malrwik

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-096
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja się tylko wtrące - zazdroszczę projektu, wygląda świetnie!

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dobra, wybrałem, przeliczyłem wygrzebałem i będzie tak :

    Rekuperator Luna 200 . (1600zł)
    Wywiewy :
    1x łazienka piętro
    1x łazienka parter
    2x kuchnia (nad kuchenką i centralnie)
    Nawiewy :
    1x sypialnia 1
    1x sypialnia 2
    1x sypialnia 3
    1x salon parter

    Kanałowka LG CB12L (5600zł)
    Kanały fi 200, okrągłe thermoflexy z kratkami również na fi 200 z regulacją .
    Podzielona na dwie nitki (jedna piętro i druga parter)
    Czerpnia w korytarzy 2x fi 200

    Kratki w pokojach ... tutaj mam zagwozdkę, gdyż nie wiem gdzie je umieścić .... bo każdy mówi(pisze) co innego. Jedni nad drzwiami inni pod oknem...

    Plan tak :
    2x salon
    1x kuchnia
    1x wiatrołap
    1x sypialnia 1
    1x sypialnia 2
    1x sypialnia 3

    Łazienki :
    Podłogówka (mata) a do tego grzejniki elektryczne (może z nadmuchem), sterowane czasowo o odpowiednich godzinach działania lub wymuszone grzanie z guzika - na już. W sumie po co grzać 24/h gdy jesteśmy tam max 2h dziennie

    Jako że to dom w lesie, bez gazu, wody (studnia) - tylko prąd! - musi być alternatywa - agregat.

    A co, gdy pompa ciepła nie da rady w zimie ? albo zabraknie prądu w gniazdku ?

    Agregat Diesla o odpowiedniej mocy, z automatycznym startem i ats. (ok. 3800zł )
    Na wyjściu z centrali klimy zamontuję 2x 2kW ogrzewanie kanałowe na fi 200 - ( 270zł/szt)

    Max długośc rury ogrzewania to 9mb. Wszystkie ukryte w części ogrzewanej ( w drewnianym stropie - między konstrukcją)

    Centrala reku i klimy będzie w garażu, podwieszone pod sufitem, więc nie stracę garażu jako przystani dla auta

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maazik Zobacz post

    Kanałowka LG CB12L (5600zł)

    Kratki w pokojach ... tutaj mam zagwozdkę, gdyż nie wiem gdzie je umieścić .... bo każdy mówi(pisze) co innego. Jedni nad drzwiami inni pod oknem...

    Jako że to dom w lesie, bez gazu, wody (studnia) - tylko prąd! - musi być alternatywa - agregat.
    Agregat Diesla o odpowiedniej mocy, z automatycznym startem i ats. (ok. 3800zł )

    Centrala reku i klimy będzie w garażu, podwieszone pod sufitem, więc nie stracę garażu jako przystani dla auta

    Dużo nawiewów na górze, dużo wywiewów na dole, sprawdziłbym czy nie będzie to problemem.

    Poczytaj koniecznie opinie o LG, są ostatnio dosyć krytyczne, chociaż kanałówka pewnie wpada bardziej w rozwiązania profesjonalne i może tam jest inaczej. Ma grzałki w jednostce zewnętrznej do zimnego startu?

    Kratki do ogrzewania powinny być nisko, do klimatyzacji wysoko Może jakaś kombinacja z obiema wersjami odsłanianymi/zasłanianymi ręcznie?

    Agregat - doskonały pomysł, w moim domu też będzie wszystko na prąd i lepiej żeby go nie zabrakło. Jaki model tego agregatu? Jaka moc?

    A nie masz miejsca na stryszku na centrale? To chyba zazwyczaj lepsze miejsce do rozkładania instalacji.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Dużo nawiewów na górze, dużo wywiewów na dole, sprawdziłbym czy nie będzie to problemem.

    Poczytaj koniecznie opinie o LG, są ostatnio dosyć krytyczne, chociaż kanałówka pewnie wpada bardziej w rozwiązania profesjonalne i może tam jest inaczej. Ma grzałki w jednostce zewnętrznej do zimnego startu?

    Kratki do ogrzewania powinny być nisko, do klimatyzacji wysoko Może jakaś kombinacja z obiema wersjami odsłanianymi/zasłanianymi ręcznie?

    Agregat - doskonały pomysł, w moim domu też będzie wszystko na prąd i lepiej żeby go nie zabrakło. Jaki model tego agregatu? Jaka moc?

    A nie masz miejsca na stryszku na centrale? To chyba zazwyczaj lepsze miejsce do rozkładania instalacji.


    Agregat to najprostszy, ale Diesel z ATS : http://allegro.pl/mocny-agregat-prad...522062862.html

    Myślę, że taki wystarczy. 6kW mocy na dom wystarczy (powinno)
    Ogrzewanie 2x2kw (max) + lodówka 60W + oświetlenie 20 żarówek po 10W - 200W + reku 100W + CWU 700W (z grzałką 2kW)
    Indukcja bierze 1,4kW na pole grzewcze i coś koło 2,5kW na większym polu grzewczym.

    W razie gdyby przyszło gotować to się wyłączy ogrzewanie na chwile. Generalnie wystarczający powinien być. Nie wszystko chodzi na max i w tym samym momencie.

    Co do montażu na stryszku ... miejsce będzie, ale .... musiałbym go ocieplić, nie ?
    W sumie gdybym ocieplił stryszek, to byłoby najbardziej ekonomiczne pod względem rur, czerpni i innych. Ale, muszę go ocieplić ... (muszę?)

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mam chwilkę, to opiszę.
    Domek powstaje ...

    27 luty był start budowy :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170227_164139.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	384195

    I tak stopniowo sobie rośnie domek od 27 lutego.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170228_163436.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	384196

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170307_163548.jpg
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	384200

    15 Marca przyszły okienka :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170315_163204.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	384201
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170303_164207.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	384197  
    Ostatnio edytowane przez Maazik ; 22-03-2017 o 10:33

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    A tu kilka dodatków
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170315_164338.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	384202
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170315_164342.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	384203

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    No pięknie, poprosimy o dalsze aktualizacje.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maazik
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Brak czasu nie pozwala na aktywnośc. Dom powstał w 2.5 miesiąca.
    Postaram się wrzucić fotki i opisywać po kolei etapy. Łatwiej byłoby, gdyby na forum nie trzeba by zmieniac rozmiaru zdjęć. Mógłby to automat robić. A może się tak da ?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Załóż sobie konto np na onedrive.live.com masz tam panel WWW albo program na telefon i komputer, w panelu WWW jest funkcja "osadź". Wybierasz wielkość 600px i tutaj wklejasz linka przez "Dodaj zdjecie | Z url".
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony