dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    diterus

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Krośnica
    Kod pocztowy
    47-180
    Posty
    1

    Domyślnie Kolektory fotowoltaiczne na pd-wsch spadzie dachu

    Witam.
    Ostatnio przedstawiciel firmy SunTrans zainteresował mnie inwestycją w fotowoltaikę na kwotę 32 300zł (minus 30% -- 20% dofinansowanie+10% zakup kolektorów słonecznych poza sezonem). Z oferty wynika, że przy obecnych rachunkach za prąd 260zł / mies należałoby zamontować 20 paneli, cała inwestycja miałaby się zwrócić po 7-8 latach, przy czym koszt spłaty inwestycji, minus 10%, pokrywał by koszt obecnie płaconych rachunków za prąd. Firma daje 25lat gwarancji na sprawność systemu i 12 lat na.... i tu nie wiem, na co?

    Wszystko co Pan mówił, brzmiało bardzo przekonująco, ale martwi mnie zbycie mojej uwagi, że spad mojego dachu zwrócony jest w kierunku pd-wsch, co może spowodować osłabienie pełnego wykorzystania mocy energetycznej paneli. Zdaniem pana tylko o 10%.

    Dodatkowo interesują mnie inne pytania: czy faktycznie z moim usytuowaniem dachu jest opłacalne inwestowanie w fotowoltaikę; czy system fotowoltaiczny jest awaryjny?

    Chciałbym poprosić Państwa, użytkowników fotowoltaiki, o pomocne wskazówki, wyjaśnienia i uwagi na wyżej przedstawiony problem i inne uwagi, za co z góry jestem bardzo wdzięczny.

    Z wyrazami szcunku.

    Diterus
    Ostatnio edytowane przez diterus ; 24-01-2018 o 11:24

  2. #2

    Domyślnie

    Ile finalnie do zapłacenia za te 5kW na dachu.
    Orientacja jest OK mam zainstalowane na pd-zach skierowane na około 200* jedna instalacja a ta na domu 210* i dają radę. U Ciebie będzie podobnie.
    W fotowoltaice nie ma się co zepsuć bo nie ma tam ruchomych części.

    Tu masz 300 stron o panelach na tym forum: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%99-o-opinie
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ile finalnie do zapłacenia za te 5kW na dachu.
    Marcinie,
    A skąd wiesz, że to instalacja 5kW? Dietrus napisał, że ma kosztować 32.300 minus 30%, to do zapłacenia pozostanie 22.610 zł. A więc wyszło by ze 1kW pod klucz kosztuje 4522zł to chyba i tak nie źle.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  4. #4

    Domyślnie

    "Z oferty wynika, że przy obecnych rachunkach za prąd 260zł / mies należałoby zamontować 20 paneli,"
    Więc łatwo policzyć że to ca. 5kW.
    22k PLN oferta całkiem interesująca, ciekawe skąd to dofinansowanie żeby nie było że trzeba opłacić 19% od tego dofinansowania.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony