dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 115 z 115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Kod pocztowy
    80-020

Domyślnie

Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    W skrajnym przypadku zawór bezpieczeństwa się otwiera i glikol leci sobie w powietrze.
    Albo na podłogę a jak pod nim jest wiaderko to do wiaderka.
    Kolektory słoneczne to wymóg nowoczesnego budownictwa pasywnego i energooszczędnego
    Mam opanowany odzysk ciepła z wody szarej

Domyślnie

Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Albo na podłogę a jak pod nim jest wiaderko to do wiaderka.
    Następnie do ścieku bo taki przegrzany glikol tylko do tego się nadaje.

Domyślnie

O czym Wy panowie mówicie jaka energia przepada?
    To co wysyłasz w sieć nie przepada ale jest naszym akumulatorem o sprawności 80%.
    Wysyłając w sieć 1kWh możemy odebrać 0,8kWh w czasie 1 roku.

1 połowa 2016r kazali sprzedawać energię i w ten sposób musiałem sprzedać 1,3MWh energii elektrycznej dostałem za to 130 PLN. Jednak od 1 lipca 2016r wszystko się zmieniło i jest jak pisałem 1:0,8.

Reasumując prąd który teraz sprzedaje w sieć mogę odebrać najpóźniej za rok, jednak wszystko spalę w klimatyzacji z funkcją ogrzewania. Dodatkowo zakupiłem 2 kolejne inwertery i jeszcze kilka tygodni i na kolejnym dachy dodaje 1,5-1,8kW w panelach.

Mnie tam się opłaca zresztą kolektory słoneczne też są OK, ale nie porównujemy jabłek i gruszek bo u mnie sprawdza się i jedno i drugie.

W tym miesiącu już jest nieźle średnia ponad 10kWh dziennie wpada a od początku roku wpadło już 656kWh.
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 13-04-2017 o 13:06
    3,3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Domyślnie

Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    O czym Wy panowie mówicie jaka energia przepada?
    To co wysyłasz w sieć nie przepada ale jest naszym akumulatorem o sprawności 80%.
    Wysyłając w sieć 1kWh możemy odebrać 0,8kWh w czasie 1 roku.
    Zgoda że teraz jest lepiej ale chyba się zgodzisz że jeśli nie zużyjesz wytworzonej energii na miejscu to tracisz te 20-30% jak odbierzesz w ciągu roku albo 100% jak Ci się to nie uda.
    Sprawiedliwiej by było gdyby rozliczenie wprowadzonej do sieci energii odbywało się w okresie 5 lat.
    Ostatnio edytowane przez wiseman ; 13-04-2017 o 13:15

Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

Domyślnie

W tym miesiącu już jest nieźle średnia ponad 10kWh dziennie wpada a od początku roku wpadło już 656kWh.

Jaki był całkowity koszt tej instalacji ?
    Darek B

Domyślnie

15k PLN w październiku 2015r teraz wyszło by sporo taniej.

@ wiseman równie dobrze może być bilansowanie do końca życia co za różnica 1 rok czy 5 lat, jak jest dobrze dobrana instalacja to daje radę ja w ubiegłym roku musiałem pobrać z zakładu 100kWh więcej niż po bilansie.
    Nie wiem skąd ty bierzesz te 30% albo i więcej ale nie mnie to oceniać.

Rozbudowuje instalację ponieważ chce klimatyzacją ogrzać chałupę zamiast kupować ekogroszek, tej zimy się nie udało bo musiałem sprzedać 1,3MWh z pierwszego półrocza.

Tu można zobaczyć moje statystyki: http://pvmonitor.pl/user.php?idinst=230

Domyślnie

@ wiseman równie dobrze może być bilansowanie do końca życia co za różnica 1 rok czy 5 lat, jak jest dobrze dobrana instalacja to daje radę ja w ubiegłym roku musiałem pobrać z zakładu 100kWh więcej niż po bilansie.
    Nie wiem skąd ty bierzesz te 30% albo i więcej ale nie mnie to oceniać.
    Bilansowanie więcej niż 1 roczne przydałoby się ponieważ zimy i lata nie są jednakowe. Czasem zima jest tak mroźna że nie wystarczy energii z lata które było pochmurne.
    Albo bardzo słoneczne lato i ciepła słoneczna zima i energii masz za dużo i nadmiar się zmarnuje. Chyba że tak jak niektórzy tu sugerują będziesz w lecie ogrzewał garaż
    30% tracisz jak masz instalację powyżej 10kW bo pobierasz z sieci bez kosztu tylko 70% tego co wyprodukowałeś.
    100% tracisz jak nie zbilansujesz produkcji i poboru w ciągu roku. Twoja nadwyżka zasili właściciela sieci energetycznej.
    Nie wiem dlaczego tego nie wiesz, ale nie mnie to oceniać.
    Ostatnio edytowane przez wiseman ; 15-04-2017 o 12:00

Domyślnie

@wiessman Przydała by się też zmiana władzy, wyższe zarobki i ubezpieczenia samochodowe na osobę a nie na samochód. Co mnie obchodzi jakim samochodem jadę mam AC to chcę je mieć niezależnie jakim samochodem się poruszam. Jakiś samochód się zesra na autostradzie chce assistance bo na swój mam a co za różnica czy jadę Twoi czy swoim samochodem dlaczego mam płacić za to że Ty go nie masz

A no właśnie Ty chcesz nie 1 roczne rozliczanie a ja powszechny dostęp do broni jak USA. Wtedy skończyły by się kradzieże, wtargnięcia. A na drzwiach miałbym napis: Ze względu na wysokie koszty amunicji, nie będzie strzałów ostrzegawczych. Wchodzisz jako nieproszony gość, wiesz czego się spodziewać.
    Więc chcieć a mieć to różnica.

A przypominam że w polsce nawet za obronę konieczną ludzie lądują w pierdlu, a w stanach są bohaterami bo uratowali swoje rodziny,

Wracając do prądu w każdej chwili wiem ile mniej więcej prądu mam i w którą stronę, więc mogę na bieżąco reagować. Chcę włączyć 2 klimatyzacje po 3,5kW to włączam, chce cały dzień nawadniać trawnik pompą ze studni - woda się leje.
    Aż przychodzi jesień, i zimno na dworze wiedząc że po słonecznym lecie w październiku przyjdą chłody odpalam klimę na grzanie i grzeje tyle ile mam - nie muszę kupować wungla aby się ogrzać. A tym bardziej jest potrzebne więcej światła w domu u mnie się pali na okrągło w niektórych pomieszczeniach. Marnotrastwo powiecie ale czego swojego prądu którego jeśli nie zbilansuje stracę?
    Ostatnio edytowane przez marcinbbb ; 15-04-2017 o 21:06

Domyślnie

@wiessman Przydała by się też zmiana władzy, wyższe zarobki i ubezpieczenia samochodowe na osobę a nie na samochód. Co mnie obchodzi jakim samochodem jadę mam AC to chcę je mieć niezależnie jakim samochodem się poruszam. Jakiś samochód się zesra na autostradzie chce assistance bo na swój mam a co za różnica czy jadę Twoi czy swoim samochodem dlaczego mam płacić za to że Ty go nie masz

A no właśnie Ty chcesz nie 1 roczne rozliczanie a ja powszechny dostęp do broni jak USA. Wtedy skończyły by się kradzieże, wtargnięcia. A na drzwiach miałbym napis: Ze względu na wysokie koszty amunicji, nie będzie strzałów ostrzegawczych. Wchodzisz jako nieproszony gość, wiesz czego się spodziewać.
    Więc chcieć a mieć to różnica.

A przypominam że w polsce nawet za obronę konieczną ludzie lądują w pierdlu, a w stanach są bohaterami bo uratowali swoje rodziny,

Wracając do prądu w każdej chwili wiem ile mniej więcej prądu mam i w którą stronę, więc mogę na bieżąco reagować. Chcę włączyć 2 klimatyzacje po 3,5kW to włączam, chce cały dzień nawadniać trawnik pompą ze studni - woda się leje.
    Aż przychodzi jesień, i zimno na dworze wiedząc że po słonecznym lecie w październiku przyjdą chłody odpalam klimę na grzanie i grzeje tyle ile mam - nie muszę kupować wungla aby się ogrzać. A tym bardziej jest potrzebne więcej światła w domu u mnie się pali na okrągło w niektórych pomieszczeniach. Marnotrastwo powiecie ale czego swojego prądu którego jeśli nie zbilansuje stracę?
    Ale żeś się rozpisał. Szkoda tylko że nie na temat.
    Ale tak często jest jak komuś nerwy puszczają.
    Wesołych Świąt.

Domyślnie

Ale żeś się rozpisał. Szkoda tylko że nie na temat.
    Ale tak często jest jak komuś nerwy puszczają.
    Wesołych Świąt.
    No przecież sam zacząłeś o tym że bilansowanie powinno być na więcej niż 1 rok, najlepiej dożywotnie.

Domyślnie

No przecież sam zacząłeś o tym że bilansowanie powinno być na więcej niż 1 rok, najlepiej dożywotnie.
    To Ty napisałeś że "najlepiej dożywotnio" więc nie kłam.
    Ja przynajmniej napisałem na temat.

Domyślnie

To Ty napisałeś że "najlepiej dożywotnio" więc nie kłam.
    Ja przynajmniej napisałem na temat.
    A Ty napisałeś że więcej niż rok nie określiłeś do kiedy więc równie dobrze mogło to być zrozumiane jako dożywotnio.

I wskaż palcem kto ma 10kW i traci 30%, bo na temat to przestałeś pisać jak napisałeś co chciałbyś a nie co masz

Domyślnie

A Ty napisałeś że więcej niż rok nie określiłeś do kiedy więc równie dobrze mogło to być zrozumiane jako dożywotnio.

I wskaż palcem kto ma 10kW i traci 30%, bo na temat to przestałeś pisać jak napisałeś co chciałbyś a nie co masz
    Człowieku, czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?

Napisałem wyraźnie że: "Sprawiedliwiej by było gdyby rozliczenie wprowadzonej do sieci energii odbywało się w okresie 5 lat."
    Więc nie kłam że napisałem "dożywotnio"

Nie muszę nikogo palcem wskazywać bo to ustawa pisze że dla instalacji powyżej 10kW opust wynosi 1 do 0.7.

Zanim zaczniesz na ten temat pisać przeczytaj chociaż raz aktualną ustawę o OZE.

Domyślnie

Człowieczku opisz jeszcze jak wygląda kwestia dla turbin wiatrowych o mocy kilku MW bo tu większość takie posiada w swoim ogródku, podobnie jak 10kW foto na dachu.
    Bo już od dawna piszesz co było by lepsze a niżeli to co mamy 5 lat bilansowania, instalacje o mocach 10kW, nie zapomnij wspomnieć o biogazowniach.

Domyślnie

Człowieczku opisz jeszcze jak wygląda kwestia dla turbin wiatrowych o mocy kilku MW bo tu większość takie posiada w swoim ogródku, podobnie jak 10kW foto na dachu.
    Bo już od dawna piszesz co było by lepsze a niżeli to co mamy 5 lat bilansowania, instalacje o mocach 10kW, nie zapomnij wspomnieć o biogazowniach.
    Opamiętaj się i zacznij pisać na temat.
    Jak nie masz nic do powiedzenia na temat to lepiej nic nie pisz.

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia