dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 20
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 392
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Wyszło mi, że kombinowany sposób wychodzi około 2x taniej za mb. Muszę przeliczyć to sobie dokładnie, ale wstępnie wychodzi mi, że nie warto kombinować (różnica dla całego domu wychodzi mi około 250-300 PLN)
    popytaj jeszcze sprzedawcy okien, może ma rabaty. No i sprzeda pewnie na 8% vatu. Więc różnica jeszcze mniejsza. Jak będzie chciał doliczyć za ich montaż to powiedz że sam sobie przykleisz. Tylko pamiętaj że twardy XPS pokaże każdą nierówność otworu okiennego będzie to widać. Więc do wyrównania trzeba się mocno przyłożyć.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #122
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Dzięki. Kompromis, który proponujesz został nazwany wcześniej sposobem kombinowanym.

  4. #124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Mam do Was 2 pytania:

    1) Okna - czy orientujecie się jak to jest z wymiarami niestandardowymi i dodatkowymi opłatami?
    Wizualnie najbardziej podobały by mi się okna 130x160 dwudzielne z naświetlem górnym zamiast szprosów (ani to 120x150 ani 150x150) i boję się, że taki "nietypowy rozmiar" będzie znacznie droższy.

    2) Czy wykonywał ktoś z Was beton na budowie (z betoniarki)?
    Chciałem pozalewać do połowy słupy / rdzenie żelbetowe w narożnikach, żeby ściany połączyć ze sobą (co mi wiatr ich nie poprzewracał). Mam do dyspozycji betoniarkę, cement klasy 42,5, plastyfikator do betonu towarowego, buławę, piasek płukany i żwir płukany 8-16 mm. Chciałbym zastosować następujące proporcje objętościowe (będę mierzył jednakowymi wiaderkami):
    cementiasek:żwir 1:1:2 przy W/C < 0.5 (mam nadzieję, że plastyfikator zda egzamin, kupiłem MEEX DOBET-onu)
    wagowo wyglądało by to mniej więcej 1:2:4 - celuję w B20
    Czy to zda egzamin?
    Gdyby to była większa ilość betonu pewnie nie rozważałbym zabawy z betoniarką i zamawiałbym z betoniarni, ale tak przy wszystkich słupach/rdzeniach do połowy wysokości wyjdzie mi około 1,2 kubika.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 30-05-2017 o 21:58

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Nie zalewa się słupów na dwa razy. Okna są na wymiar, no chyba że z marketu chcesz kupić gotowe jeśli chcesz się upewnić poproś o ofertę pierwszy lepszy salon okien.

  6. #126
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Mocny ten cement. Moze ci spalić. Przy tych temp.

  7. #127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej

    Okna - czy orientujecie się jak to jest z wymiarami niestandardowymi i dodatkowymi opłatami?
    Tak jak pisał Ci kolega nie ma czegoś takiego jak standard w dzisiejszych czasach pierwsze zamawiasz okna a potem się ono robi "only for you" no chyba że market typu Casto

    Chciałem pozalewać do połowy słupy / rdzenie żelbetowe w narożnikach, żeby ściany połączyć ze sobą (co mi wiatr ich nie poprzewracał).
    Olej takie zalewanie do połowy, budujesz z silki, nic ci tego nie przewróci a jak się boisz to zaszaluj słupy do połowy to już będzie trzymać do czasu zalewania.

    Pozdrawiam

  8. #128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Zapytaj kierasa o takie zalewanie do połowy, na bank powie Ci że to poważny błąd bo nie będzie wystarczającego połączenia między dolną i górną częścią słupa. W ogóle to ile Ty pięter stawiasz że przy silce jeszcze słup Ci zaprojektowali? Nie widać żeby tam jakiś większy otwór był który wymaga wzmocnienia.

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedzi.
    W kwestii rozmiarówki dowiedziałem się, że są rozróżniane wielkości standardowe (+/- 3cm) oraz niestandardowe za dopłatą, ale niewielką - kilkadziesiąt złotych od okna. Termin realizacji dla okna "niestandardowego" jest też dłuższy.

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Zapytaj kierasa o takie zalewanie do połowy, na bank powie Ci że to poważny błąd bo nie będzie wystarczającego połączenia między dolną i górną częścią słupa. W ogóle to ile Ty pięter stawiasz że przy silce jeszcze słup Ci zaprojektowali? Nie widać żeby tam jakiś większy otwór był który wymaga wzmocnienia.
    Kierownik budowy wyraził zgodę na zalewanie "na raty". Tata widział podobną praktykę na budowie "państwowej" (więc jakiś nadzór musiał być) - betonowanie słupów na raty co około 1m.
    Będę miał tylko użytkowe poddasze - do zaadaptowania w przyszłości, rdzenie / słupy to wzmocnienie na potencjalne przyszłe szkody górnicze - kopalnia stara się o koncesję.
    Zdjęcie powyżej przedstawia narożnik garażu (nad garażem będzie tylko taras).

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Co do okien to już tylko nieliczne firmy realizują "nietypówkę" za dopłatą. Tak jak pisali poprzednicy, dzisiaj okna typowych prawie już nie ma.

    Co do słupów to ja też zalewałbym na raty, ale że nie mam prądu, żwiru i piasku na budowie to nie będę się w to bawił. Obawiam się jednak ryzyka związanego z naporem betonu. W pionowym słupie działają głównie siły ściskające, więc tutaj ciągłość betonu nie ma dużego znaczenia. Inaczej wyglądałoby to np. w przypadku podciągu, tam byłoby to niedopuszczalne.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  11. #131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Decyzja zapadła, będzie zalewanie ręczne (przynajmniej tam gdzie ścianki na szerokość 1,5 bloczka).
    Jak się uda, to słupy będą zalewane na pełną wysokość od razu, lub 2 raty w przeciągu 2-3 dni.

    @Bartek, u Ciebie szalunki wyglądają bardzo solidnie, do tego z szerokich desek 32 mm, więc chyba nie masz się czego bać.

    Obiecałem sobie, że nie będę tutaj poruszał spraw mebli i firanek, ale mam zagwozdkę z podłączeniem jednego z mebli.
    Planuję w pokoju dziennym coś takiego (koza Jotul F500):

    i zastanawiam się nad kominem. Mebel / koza do zamontowania / kupna później, ale komin muszę rozkminić na etapie murowania wewnętrznych ścian nośnych.
    Chodzi mi po głowie, żeby wmurować w ścianę pustak wentylacyjny od pewnej wysokości i wsadzić w niego rurę izolowaną z kwasiaka ... tylko jak to potem wykończyć, żeby nad dachem, żeby wyglądało jak klasyczny / tradycyjny komin?
    Czy ma ktoś z Was może u siebie zainstalowaną kozę?
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 15-06-2017 o 10:38

  12. #132
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Spalinowy nie wejdzie Ci do wentylacyjnego.
    Albo robisz metalowy dwuścienny albo cegła albo systemowy.
    Możesz postawić komin z pustaków kominowych od systemu bez wkładu z ceramiki i w to dać wkład metalowy.
    Poza tym jeszcze kominiarz musi sie pod tym podpisać.

  13. #133
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    max1207

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    Hej, jak już przy temacie kominów to nie źle było by go "wrzucić" w ścianę nośną, ale czytałem, że nie wolno bo nie będzie przewiązania.
    A co gdyby zrobić jak na fotce (sory za to ale grafikiem nigdy dobrym nie zostanę ) jeśli nie potrzebujemy kanału wentylacyjnego bo mamy WM a część pustaka kominowego z kanałem wykorzystać właśnie na przewiązanie z murem?

  14. #134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    systemowych nie możesz przewiązywać ze ścianą. One są samonośne i muszą być oddylatowane od wszystkiego.
    Choć kombinacja mi sie podoba.
    Niech sie jeszcze kto wypowie.

  15. #135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja zawsze kominy systemowe (keramzytobeton+wełna+rura szamotowa) wbudowywałem w ścianę bez przewiązania (?) ale bez dylatacji na zaprawie. Teraz też tak robię. Po to jest wełna pomiędzy wkładem, a pustakiem żeby stabilizować rurę i kompensować naprężenia termiczne. Przy ścianie grubej na 24cm taki komin wystaje tylko 12 lub 14cm. Zaręczam, że będzie wszystko dobrze.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  16. #136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Panowie, dzięki za odpowiedzi.

    @Max, dzięki za podpowiedź z przewiązaniem pustaków kominowych, bardzo ciekawe rozwiązanie. Muszę podrzucić pomysł kierownikowi budowy (kierownik budowy do tej pory optował, żeby "dostawić" komin systemowy do ściany).
    @Bartek, chyba pójdę tą drogą (przy ścianie wewnętrznej na 18 cm komin będzie mi wystawał 14 cm poza ścianę).
    Jak rozwiązałeś sprawę wieńca nad ścianą nośną w której jest komin?

    Zastanawiałem się jeszcze, że puścić rury dwuściennej izolowanej 15/25 cm po ścianie, ale nie jest to chyba najlepszy pomysł bo:
    1) Koszt rury z wymaganymi złączkami, itp wychodzi około 3k PLN (drożej niż komin systemowy)
    2) Wizualnie też nie wygląda to najlepiej (chyba, żeby rurę w pokoju dziennym pomalować na kolor kozy)
    3) Miałbym problem z wykończeniem komina, żeby wyglądał tradycyjnie (wiem, wiem, tradycyjnie jest passe)

    Mam jeszcze jedną zagwozdkę dotyczącą balkonu nad zabudowanym gankiem / ogrodem zimowym. Wg projektu mam tam łączniki balkonowe, które są cholernie drogie.
    Zastanawiam się nad zmianą konstrukcji tego balkonu / sufitu ganku, np. na drewnianą. Macie może jakieś pomysły?

  17. #137
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    @Bartek, chyba pójdę tą drogą (przy ścianie wewnętrznej na 18 cm komin będzie mi wystawał 14 cm poza ścianę).
    Jak rozwiązałeś sprawę wieńca nad ścianą nośną w której jest komin?
    ...
    Mam jeszcze jedną zagwozdkę dotyczącą balkonu nad zabudowanym gankiem / ogrodem zimowym. Wg projektu mam tam łączniki balkonowe, które są cholernie drogie.
    Zastanawiam się nad zmianą konstrukcji tego balkonu / sufitu ganku, np. na drewnianą. Macie może jakieś pomysły?
    Jeśli nie jest to jakieś nietypowe miejsce to zachowanie ciągłości wieńca nie jest konieczne. Jak obawiasz się takich detali to daj dodatkowe pręty skośne wokół komina (taki rąb z odpadów prętów).

    Jeśli balkon drewniany to może samonośny na słupach? Tylko wtedy całkowicie pozbędziesz się mostków termicznych

    Pozdrawiam
    Bartek
    Ostatnio edytowane przez B_i_U ; 19-06-2017 o 07:50
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  18. #138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Jeśli nie jest to jakieś nietypowe miejsce to zachowanie ciągłości wieńca nie jest konieczne. Jak obawiasz się takich detali to daj dodatkowe pręty skośne wokół komina (taki rąb z odpadów prętów).

    Jeśli balkon drewniany to może samonośny na słupach? Tylko wtedy całkowicie pozbędziesz się mostków termicznych

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dzięki Bartek,

    W kwestii balkonu, chodziło mi właśnie o samonośny, tylko nie wiem jak go potem uszczelnić żeby mi się nie lało do pomieszczenia poniżej (balkon jest stropem dla przeszklonej werandy/wiatrołapu). Najchętniej widziałbym całą werandę z balkonem w konstrukcji szkieletowej - muszę się jeszcze zapytać, kierbuda czy przy takiej zmianie trzeba wykonywać projekt zamienny.

  19. #139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Planuję w pokoju dziennym coś takiego (koza Jotul F500):

    i zastanawiam się nad kominem. Mebel / koza do zamontowania / kupna później, ale komin muszę rozkminić na etapie murowania wewnętrznych ścian nośnych.
    u siebie chce podobną koze ale chce wypuścić rure spalinową pionowo do góry przez strop i dopiero na strychu podłączyć ją do komina.
    Tym samym komin ma się zaczynać na strychu i posadowiony będzie na ścianie nośnej - choć i tak planuje stalowy wiec lekki będzie
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    u siebie chce podobną koze ale chce wypuścić rure spalinową pionowo do góry przez strop i dopiero na strychu podłączyć ją do komina.
    Tym samym komin ma się zaczynać na strychu i posadowiony będzie na ścianie nośnej - choć i tak planuje stalowy wiec lekki będzie
    Uciu, bardzo ciekawe rozwiązanie. Czy mógłbyś zdradzić więcej szczegółów - nie chciałbym wyważać otwartych drzwi.

Strona 7 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony