dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 20
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 392
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Ja kominek planuj mniej więcej tak :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NW Corner San Antonio and 7th-12b(1).jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	393517

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img,gcsi,629EC79CEEC4A5F27354185244ABB553FAFD14F7,mpid,7,maxwidth,1360,maxheight,743.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	393518

    W stropie zostawiłem już przepust na rure spalinową, na górze postawie komin firmy MK ŻARY (na jakimś postumencie).

    Tu fotka komina zapożyczona z dziennika Kaszpira
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8612.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	393519
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Ja kominek planuj mniej więcej tak :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NW Corner San Antonio and 7th-12b(1).jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	393517

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img,gcsi,629EC79CEEC4A5F27354185244ABB553FAFD14F7,mpid,7,maxwidth,1360,maxheight,743.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	29,4 KB
ID:	393518

    W stropie zostawiłem już przepust na rure spalinową, na górze postawie komin firmy MK ŻARY (na jakimś postumencie).

    Tu fotka komina zapożyczona z dziennika Kaszpira
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8612.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	393519
    A ja planuję postawić bezpośrednio na wkładzie. Wkład będzie spełniał rolę wyczystki. Zastanawiam się tylko czy powinienem stawiać izolowany już od samego dołu ? Chcę kupić tani wkład i nie chciałbym aby przegrzewał salon. Ma pełnić funkcje rekreacyjne.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Można by rzec że z mojego dziennika zrobił się kwartalnik.
    Wczoraj minął 25 dzień wznoszenia ścian (21 sobót + 4 dni urlopu).
    Poniżej jedno z aktualniejszych zdjęć (wczoraj rozbieraliśmy szalunki słupowe):
    .
    W międzyczasie padło kilka ważnych decyzji, m. in o tym, że balkon nad wiatrołapem będzie wykonany zgodnie z projektem na ciepłych łącznikach balkonowych. Od siebie dodałem jeszcze 2 słupy w narożach dla łatwiejszego montażu stolarki.
    Wyjaśniła się też kwestia komina do kominka. Komin systemowy (prawdopodobnie plewa uni fu lub osmo fu) będziem murowany dopiero od stropu. Rozwiązanie będzie podobne to tego pokazanego na portalu "recepty na dom":

    Powoli zastanawiam się nad budową stropu. Na razie kiepsko widzę wyginanie prętów zbrojenia głównego zgodnie z projektem i zastanawiam się nad uproszczeniem, żeby giąć pod kątem 90 stopni (zdecydowanie prościej). Zobaczymy, czy kierownik budowy zaakceptuje takie rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 20-09-2017 o 20:12

  4. #144
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Kup gietarkę do prętòw i bez problemu wygniesz.

  5. #145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    To bez problemów wygniesz i rurą stalową Musisz zrobić sobie tylko przymiar z ogranicznikami żeby zachować powtarzalność.

  6. #146
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Aiki, ufbufkruf, dzięki za podpowiedzi.
    Giętarkę mam (przydała się od samego początku do gięcia strzemion, U-bigli, kobyłek). Wygląda mniej więcej tak:

    Kombinowałem, czy można w jakiś sposób usprawnić gięcie i jednocześnie zapewnić dużą powtarzalność. Myślałem, że można by giętarkę ustawić na kąt 90 stopni i robić wszystkie gięcia pod kątem prostym. Kierownik budowy zaakceptował kąty 90 stopni zamiast 45 i 135.

  7. #147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ufbufkruf
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    840

    Domyślnie

    Ustawienie konta 45 stopni polega na wkręceniu solidnego wkręta w blat roboczy tak żeby ograniczał ruch "wajchy" w odpowiednim momencie

  8. #148
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Coraz częściej rezygnuje się z odginania prętów w górną strefę rozciąganą, a daje się osobne pręty górą nad podporami lub nawet całe siatki górne. Jest to dużo mniej pracochłonne.

    Co innego odginanie końcówek prętów, to jest dosyć istotne.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #149
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufbufkruf Zobacz post
    Ustawienie konta 45 stopni polega na wkręceniu solidnego wkręta w blat roboczy tak żeby ograniczał ruch "wajchy" w odpowiednim momencie
    Dzięki za odpowiedź. Zakładałem, że kąt 45 stopni da się właśnie zrobić w taki sposób (ustalić sobie w blacie jakiś ogranicznik).
    Myślałem, że kąty 90 stopni były by prostsze i szybsze w wykonaniu (cały czas ten sam kąt), dodatkowo prościej ustalić dystans między strefą dolną a górną (nie wiem ile u mnie w polowych warunkach może wynieść pierwiastek z dwóch). Popróbuję trochę na sucho obie wersje i zobaczę, czy z 45 stopni będzie dużo więcej roboty.

  10. #150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Coraz częściej rezygnuje się z odginania prętów w górną strefę rozciąganą, a daje się osobne pręty górą nad podporami lub nawet całe siatki górne. Jest to dużo mniej pracochłonne.

    Co innego odginanie końcówek prętów, to jest dosyć istotne.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dzięki Bartek za wskazówkę.
    Końcówki prętów prostych w górę a tych bardziej skomplikowanych/pogiętych w dół?
    Siatkę górą będę miał dodatkowo (prikaz KierBuda), tylko pręt o mniejszej średnicy niż zbrojenie główne dołem.

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dylematy, dylematy ...
    Czy warto się pakować w pełne deskowanie dachu z papowaniem? Różnica w cenie - prawie 10k PLN

  12. #152

    Domyślnie

    No właśnie ciekawy temat poruszyłeś. Sam zamierzam dać pełne deskowanie ale mam ten plus, że deski miałem do szalowania ław fundamentowych i stropu (razem mam ok 200-240 mkw desek więc brakuje mi ok 2m3=80mkw deski calówki). Papy boję się dawać na rzecz membrany wysokoparoprzepuszczalnej a pod deskami pewnie piana OK ok25 cm.

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #153
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    To jeszcze pewnie zależy, czy robisz sam, będzie robiła firma.
    U mnie do dachu raczej będzie firma (boję się tego etapu).

    Poniżej fragment dotyczący pełnego deskowania z oferty:

    Z szybkich obliczeń wyszło mi, że na 160 m2 dachu powinno mi wyjść 4 kubiki desek calówek (pewnie trzeba było by z 5 kupić ze względu na "apfale").
    A cena za deskowanie znacznie wyższa. Rozumiem, że jeszcze trzeba gwoździe i może jakaś drobnica, ale podejrzewam, że spora część tej kwoty to po prostu robocizna.

  14. #154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Dzięki Bartek za wskazówkę.
    Końcówki prętów prostych w górę a tych bardziej skomplikowanych/pogiętych w dół?
    Siatkę górą będę miał dodatkowo (prikaz KierBuda), tylko pręt o mniejszej średnicy niż zbrojenie główne dołem.
    Właściwie to wszystko jedno w którą stronę wygniesz, możesz nawet w bok. To działa tak jak guzek na końcu liny trzymanej w rękach, wtedy lina się nie wyśliźnie.
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Dylematy, dylematy ...
    Czy warto się pakować w pełne deskowanie dachu z papowaniem? Różnica w cenie - prawie 10k PLN
    rozmawiałem ostatnio na ten temat z wykonawcą dachów, twierdzi że deskowanie plus papowanie daje tyle co byśmy dołożyli + 5 cm waty do ocieplenia, po za tym lepiej wygłusza dach. Dodatkowym atutem deskowania jest to że wykonawca ma łatwiejsza robotę przy pokryciu docelowym dachu, łatwiej sie poruszać oraz łatwiej się poziomuje łaty. Generalnie chciałem w swoim domu deskowanie ale po konsultacji stwierdziłem że to szkoda kasy...

  16. #156

    Domyślnie

    Choć ja u siebie planuję deskowanie, to nie wiem jak ~2,5cm drewna + papa miałaby mieć taką izolacyjność jak 5cm wełny.

  17. #157
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Poza tym i tak pod dechami musi być wentylacja więc temp zbliżona do zew.

  18. #158
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Wypadało by zrobić mały update.
    Ze względu na to, że dysponowałem deskami i miałem dostęp do niedrogich stempli wykonaliśmy z pomocą rodziny taras / strop nad garażem:

    Jak to zwykle bywa przy pracy nie ma czasu robić zdjęć, więc niestety fotek zbrojenia nie ma. Jedyna fotka jaką znalazłem to kawałek niekompletnego zbrojenia przed położeniem górnych siatek zgrzewanych. Zdjęcie się zachowało tylko dlatego, że wysyłałem do kierbuda MMSa, z pytaniem czy dozbrojenie górą może być przywiązane od dołu do wieńca (źle policzyłem wysokość strzemion wieńca - wyszły za wysokie o grubość pręta). Jak to zwykle bywa ostało się zdjęcie, które pokazuje najmniej estetyczny fragment.

    Na samym początku bawiłem się w wyginanie górnego pręta pod kątem 45 stopni, podobnie jak tutaj:

    Po wygięciu kilkunastu sztuk dałem sobie spokój i dawałem cały pręt dołem i tylko krótkie odcinki dozbrojenia górą nad podporą (troszkę dłuższe niż w projekcie). Jakoś (z trudem) przeżałowałem, że więcej zbrojenia wychodzi (wykorzystałem przy okazji krótsze kawałki prętów, które zostały mi z płyty fundamentowej).
    Został do zrobienia strop nad domem, ale tutaj zdam się raczej na ekipę chyba będę musiał przenieść swój kwartalnik do innego działu.





    Przeliczyłem koszt drewna na szalunki (firma ma swoje systemowe) liczbę w miarę ciepłych dni nadających się jeszcze na ułożenie betonu, nawał pracy zawodowej i wyszło mi, że tutaj oddam firmie pole do popisu.

    Decyzja odnośnie deskowania dachu została podjęte - dach z pełnym deskowaniem.
    Zastanawiam się nad rynnami (Galeco), czy brać ocynkowane, pomalowane pod kolor dachówki, czy może "tytan-cynk".
    Bardziej kusi mnie tytan-cynk, ale może to średnio pasować do karpiówki i białej elewacji.
    Karpiówki najprawdopodobniej koramic - poniżej fotka jednego z dachów krytych tą dachówką przez ekipę, którą mam zamiar wynająć.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 23-10-2017 o 20:44

  19. #159
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Jejku jak u Ciebie czysto, masz jakąś ekipę sprzątającą wynajętą

    Karpiówka ... lubię to

  20. #160

    Domyślnie

    Ale bajeczka, wszystkie nadproża wewnątrz domu masz gotowe? Dla ekipy od stropu to spore ułatwienie. Wiem bo szalowałem u siebie wszystko na raz i trzeba było sie więcej napracować niz przy murach.

    PS. Faktycznie masz jakos tak mega czysto na budowie daleko mi do Ciebie a obecnie mam syf straszny po laniu betonu na wieniec na scianie kolankowej oraz następnego dnia rozbieraniu szalunków.
    Może w końcu uda mi się jakies fajne fotki zrobic lada dzień.

    Pozdrawiam
    Karol

Strona 8 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony