dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 20
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 392
  1. #161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Panowie, żebyście nie myśleli, że tak zawsze wygląda, przed zrobieniem zdjęcia troszkę się namęczyliśmy z Żoną, żeby przygotować plac budowy dla ekipy od stropu.

    @Anonim, bardzo podoba mi się Twój dach, i blacha na rąbek - po prostu bajka.
    Nie chcę aby czar prysł, ale u mnie karpiówka będzie układana w koronkę (nie w łuskę) - zależy mi na bardziej klasycznym stylu.

    @Karol, liczę na jakieś fotki, bo troszkę ucichło w Twoim dzienniku.
    Co do nadproży to wszystkie na ścianach wewnętrznych są gotowe (troszkę przesadziłem ze zbrojeniem). Mam też kilka dodatkowych nadproży w garażu nad wnęką pod rozdzielacz, nad wnęką pod przyszłą rozdzielnicę, czy nad przepustami rurek podłogówki.

  2. #162

    Domyślnie

    Oj wiem, u mnie cisza ale to przez podział doby na 4części (dzieciaki x3, praca zawodowa, budowa, spanie). Gdybym mogl spokojnie z telefonu fotki wrzucać to zawsze bym cos wrzucil ale to droga przez mękę. Przy okazji dzień co raz krótszy a sama aura do zdjęć nienajlepsza. Obecnie, w przerwach między innymi obowiązkami/pracą wykonuję sciany dwóch lukarn. Czeka mnie szalowanie, zbrojenie i betonowanie. Niestety dopiero 4.11.2017 bedzie drewno wiec do tego czasu zajme sie kominem, rozszalowywaniem stropu i ew jak czasu wystarczy, działowkami parteru.

    Pozdrawiam
    Karol

  3. #163
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Regius Zobacz post
    Nie chcę aby czar prysł, ale u mnie karpiówka będzie układana w koronkę (nie w łuskę) - zależy mi na bardziej klasycznym stylu.
    W mojej opinii karpiówka sama w sobie jest bardzo klasycznym pokryciem nie ważne jak układana, choć fakt bardziej mi się podoba w łuskę

    Czy układanie w koronkę nie powoduje zwiększenia ilości materiału na m2 w stosunku do układu na łuskę?

    karster
    Pykaj fotki tel. lepsze takie niż żadne to nie world press photo

  4. #164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Czy układanie w koronkę nie powoduje zwiększenia ilości materiału na m2 w stosunku do układu na łuskę?
    Samej dachówki wychodzi tyle samo. Ogólnie koszt krycia w łuskę wychodzi drożej ze względu na łacenie (łaty są 2 razy gęściej).

  5. #165
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana0606
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Hlubcice
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    601

    Domyślnie

    Witam się w dzienniku.

  6. #166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał dana0606 Zobacz post
    Witam się w dzienniku.
    @Dana, witam Cię u siebie.

  7. #167
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Ostatnio troszkę się działo na budowie. Na parterze na głowę już padać nie powinno.

  8. #168
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar micbarpia
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    386

    Domyślnie

    bardzo ladnie, gratuluje... jak mozesz to wstawiaj wiecej foto

  9. #169

    Domyślnie

    No i w końcu go,masz tzn strop jakąś większa fotorelacja? Ile Cie kosztował i ile mkw/grubość.

    Pozdrawiam
    Karol

  10. #170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jakiejś ogromnej fotorelacji nie będzie, to niewiele przy tym stropie działałem. Sytuacja zawodowa zmusiła mnie, żeby oddać strop ekipie.
    Jeśli chodzi o liczby, powierzchnia stropu na częścią mieszkalną - ok. 104 m2
    koszty: stal ok. 10 tyś PLN (dokładnie 9950) - ceny strasznie poszły w górę.
    beton: 4500 PLN (20 kubików B30 z dodatkiem do betonowania w obniżonych temperaturach)
    robocizna: 11500 PLN
    ciepłe łączniki balkonowe + XPS 12 cm - 1300 PLN

    Niestety nie byłem w stanie wygospodarować 3 tygodni urlopu, żeby wykonać strop samemu a na zimę warto by zabezpieczyć ściany stropem.
    Troszkę o ekipie:
    Plusy:
    wiedzieli co robią, mieli własne szalunki, odbierali telefony, kontaktowali się w sytuacjach kiedy projekt nie był do końca jednoznaczny, sami kontaktowali się z kierownikiem budowy, generalnie załatwiali wszystko sami.
    Minusy:
    mieli zjawić się po wszystkich świętych, zjawili się na początku grudnia (gdybym wiedział, że zaczną z miesięcznym wyprzedzeniem, to prawdopodobnie sam bym się zabrał za robotę - generalnie bałem się prac w grudniu z powodu niepewnych warunków atmosferycznych), pracę wykonali zgodnie (została odebrana przez kierownika budowy), ale estetycznie nie wygląda to najlepiej.

    Z mojej strony przygotowałem tylko "korki" na przepusty (pod anemostaty, czopuch kominka i kanalizację) i położyłem kable pod oświetlenie. Rozszalowaliśmy też z Tatą strop na garażem, który robiliśmy sami w październiku.
    Wg projektu strop miał być zbrojony jednokierunkowo, po konsultacji z kierownikiem budowy dołożyłem zbrojenie w drugiem kierunku.
    W sumie wyszło zbrojenie krzyżowe z prętów fi 12 o oczku 12 x 15 cm, dodatkowo górą siatka zgrzewana fi 6 o oczku 15 x 15 cm.
    Grubość stropu: 15 cm
    Wieńce: pręty fi 14
    Dozbrojenie stropu w pobliżu komina: pręty fi 16

    (trochę mnie boli, że nie ma trzeciego pręta dołem w wieńcu nad drzwiami zamiast tych kawałków dwunastki)

    EDIT: parę dodatkowych fotek:

    (od frontu dom nabiera kształtów)

    (rozszalowany strop, który robiliśmy sami)

    Nie wiem czy wcześniej wstawiałem zdjęcia wnęk robionych na etapie stawiania murów:

    (wnęka pod przyszłą rozdzielnicę, na razie miejsce zajmuje RBTka)

    (wnęka pod szafkę z rozdzielaczem)
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 17-12-2017 o 14:41

  11. #171
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Gratuacje

    Jeden z plusów o których pisałeś to to, że odbierali telefony.... u mnie nigdy nie mieli czasu odebrac i robili po swojemu. Na szczęści było lato a wiec długo było jasno wiec jak oni o 16 szli do domu my z tata poprawialismu, dokładałem pręty itp.

    Widzę podobną dziurę na rozdzielacz Teraz bym ją zrobił o połowę płytszą bo to wystarczy. Wypełniłem ją z jednej strony gazobetonem 6cm, na to dałem siatke i klej i jescze było miejsce na wklejenie 5cm styropianu. Szafy na rozdzielacza mają około 12cm a licz jeszcze, że dojdzie Ci tynk.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  12. #172

    Domyślnie

    Wygląda dobrze, koszty spore ale wiem co o tym. Ja robiłem z tatą, niewiele większy o zapłaciłem podobną kwotę jak Ty (dkupowalem np deskowanie, ktorego Ty nie musiałeś kupić bo ekipa miała własne płyty, tyle, że ja deski na dach dałem).

    Czy dobrze widzę, że masz już część obwodów do oswietleń?
    Jaka jest opłacalność tych łączników balkonowych. Cena nie mała, ja nie dawalem bo czułem, że cena spora i nawet nie szukałem ich ;p zwróci sie to kiedyś? Bo balkon i tak zarówno od góry jak i od dołu będzie ocieplony.
    No i co dalej, jakie plany?

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    łączniki dobra rzecz. Już nie chodzi o oszczędności ale po prostu w nogi zimno przy drzwiach balkonowych przy normalnym łączeniu.
    Szwagier ma balkony właśnie obłożone styro to i tak zimno.

  14. #174

    Domyślnie

    A jednak. No ja już rozwalać balkonu nie będę więc dam dwie rurki więcej do podłogówki przy balkonie.

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Czy dobrze widzę, że masz już część obwodów do oswietleń?
    Jaka jest opłacalność tych łączników balkonowych. Cena nie mała, ja nie dawalem bo czułem, że cena spora i nawet nie szukałem ich ;p zwróci sie to kiedyś? Bo balkon i tak zarówno od góry jak i od dołu będzie ocieplony.
    No i co dalej, jakie plany?
    Dobrze widzisz Przy okazji układania betonu ułożyłem kable pod zbrojeniem, żeby potem się nie męczyć. W garażu oprócz oświetlenia dodatkowo pod napęd bramy garażowej. Reszta instalacji dopiero mnie czeka (na razie zamówiłem koronki z alledrogo, żeby nie kuć pod puszki).

    Co dalej? Wypadało by ścianki kolankowe i szczytowe. Przy okazji zastanawiam się czy warto robić wieniec na szczytach (w projekcie nie ma takiego wymogu).
    Otrzymałem ofertę od wykonawcy na na wykonanie ścian poddasza i wieńców (9000 PLN bez wieńców ścian szczytowych, 10800 z wieńcami ścian szczytowych) i zastanawiam się, czy nie zrobić tego samemu, szczególnie, że mam już jako taką wprawę po wymurowaniu parteru.

  16. #176

    Domyślnie

    Kolankowa to chwila, nawet wieniec zajął mi zaledwie kilka dni więc warto pomyśleć nad zrobieniem tego samemu. Jest dużo szbciej bo są rdzenie czyli ścianki krótkie i niskie.

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #177
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Samemu. Kolankowa niska idzie szybko. Szczyty z wieńcem i dobrą piła.

  18. #178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Samemu. Kolankowa niska idzie szybko. Szczyty z wieńcem i dobrą piła.
    Dzięki aiki, będę kombinował, żeby spróbować zrobić samemu,

    Może uda mi się znaleźć gotowe szalunki tracone wieńca, które ułatwiłyby nieco pracę.

  19. #179

    Domyślnie

    Znaleźć się da, stropex ma a i czamaninek też ma. Jedne są drogie, drugie słabe a zarówno jedne jak i drugie wypada przymurować co też czas zajmuje. Ja na wieniec kupiłem w tartaku w promocji piękne deski ok 410 cm x 16cm x 25mm i skręcałem z nich szalunek. Po dwie deseczki wystarczało bo dawało to aż 32cm a mi potrzebne było skromne 25cm. Dodatkowo kształtki zmniejszają rozmiar zbrojenia/ mniej betonu. To już wolałbym dać szalunek +XPS w celu docieplenia zimnego wieńca (beton zawsze zimniejszy od BK/ceramiki/silikatów).

    Pozdrawiam
    Karol

  20. #180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Dzięki Karol za podpowiedź z szalunkami.
    Myślałem nad jakimś systemem szczególnie dla ścianek szczytowych, bo przy użyciu blatów rusztowania z obu stron ściany szczytowej raczej były by potrzebne, przy czym jedno od ziemi (~8m wysokości).
    Jeśli chodzi o wieniec pod murłatę, to zastanawiam się nad tego typu szalunkiem traconym:


Strona 9 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony