dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49

Temat: Wybór okien

  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mnie sprzedawcy liczyli współczynnik U osobno dla każdego okna.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Vox populi vox Dei

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Lubie liczby, konkrety.
    Ja też, szczególnie w odniesieniu do okien, stąd odesłanie do Konfiguratora, który po wprowadzeniu bardzo prostych odpowiedzi określa minimalne wymagane poziomy co najmniej 10 podstawowych właściwości każdego okna, w tym oczywiście ukochane rynkowe Uw.
    PRO QUALITY

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    Uważam to za wyjątkowo nieuczciwe w stosunku do klienta zawyżanie współczynników przenikania ciepła przez podawanie danych z okna o większej połaci szyby tak jak to robi np. Drutex.
    A mnie się po prostu wydaje tam ktoś przeczytał normę i z niej korzysta. Uważam za wyjątkowo nieprofesjonalne nazywanie nieuczciwością wykorzystania możliwości normy EN.
    PRO QUALITY

  5. #25

    Domyślnie

    Znalazłem okno Avante Forte 84mm 1500x1500 posiada U-0,83 Avante i Aluplast sprzedaje znajomy od którego man blachę na dach i okna dachowe wiec mam zaufanie a co do Hansford to brat ma takie okna od znajomego tylko że 2 szyby tylko i przy dużych mrozach woda się skrapla na szybie dlatego dlatego mam już wątpliwości co do tej firmy a chce takiego czegoś uniknąć
    z avante drzwi tarasowe 2000x2400 U-0,87
    szyba : superclima 0,5 / 4t/18s/4/18s/4t
    okucia: 2. ROTO NT KOMFORT RS Lewy; 3. ROTO NT KOMFORT
    wyceny okien sa z kolorem obustronnym
    Ostatnio edytowane przez Wewior ; 13-01-2017 o 15:21

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Czy mimo wszystko eksploatowanie luki w prawie/normie nie jest nielegalne, ale czy jest prawidłowe?

    Ja z kolei uważam za wyjątkowo nieprofesjonalne usprawiedliwianie prostych trików marketingowych w celu zmylenia klienta, a w szczególności jeżeli wynika to z niedoskonałości prawa.

    Jestem człowiekiem obdarzonym empatią i każde moje podejście do sprzedaży wygląda tak samo: będąc klientem czego bym oczekiwał? Czy posiadając takie rozwiązanie byłbym zadowolony? Nie znając się na EN czy wiedziałbym o w/w możliwościach normy i wybrał najlepszy dla mnie produkt?

    PS. Jak zwykle odpowiada Pan tylko na fragment mojej wypowiedzi, w ogóle nie odnosząc się do całej reszty. Czy takie podejście jest również profesjonalne?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Audytor który liczy świadectwo charakterystyki energetycznej, może i powinien wyliczyć taki parametr..
    Zresztą każdy kto uważał i sam robił ćwiczenia z fizyki budowli, powinien takie okno policzyć..



    a najlepiej robić to w raz z osadzeniem okna w murze .. wtedy jest już pomroczność jasna.. co do parametrów..
    Nawet najlepsze okno źle zamontowane ..będzie gorsze niż podrzędny zestaw..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Osadzenie okna B92.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	378443  
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 13-01-2017 o 15:33

  8. #28

    Domyślnie

    Dla mnie różnica 1300zł w cenie nie robi dużego znaczenia ponieważ wolę dać więcej a mieć lepsze tylko głownie chodzi mi o jakość okien w użytkowaniu i jak to jest w praktyce bo jak są porównywalne to po co dawać więcej wiem powinienem to wcześniej jeszcze uwzględnić

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Panie Wewior proponuję przejrzeć całość oferty, poprosić o kartę produktu - deklarowane właściwości od sprzedawcy. Jeżeli nie będzie tego wiedział co to jest, to też powinien być czynnik decydujący o jakości.

    Następnym etapem, to poszukałbym opinii o ich montażach - jak wspomniano wyżej - nawet najlepszy produkt przy złym montażu nie nadaje się do użytkowania.

    Wiele osób pyta się o wzór na jak najlepsze wybranie stolarki, ale tak się nie da - za dużo czynników zmiennych po drodze.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    Wiele osób pyta się o wzór na jak najlepsze wybranie stolarki, ale tak się nie da - za dużo czynników zmiennych po drodze.
    JanKalita pewnie w 100% się nie da, jednak są narzędzia, które to ułatwiają, jedno z ciekawszych podał już kolega Test, moim zdaniem KAŻDY inwestor powinien zacząć od tego. Ostateczny wybór i tak będzie zmieniony, ale bardziej świadomie, inwestor będzie wiedział z czego rezygnuje

    Pozdrawiam

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    Czy mimo wszystko eksploatowanie luki w prawie/normie nie jest nielegalne, ale czy jest prawidłowe?
    Człowieku, o jakiej Ty luce w normie teraz rzeźbisz! Weźże zajrzyj wreszcie do normy wyrobu, załącznik normatywny E, tabela E1 w odniesieniu do rozdziału 4.12. Potem wróć i zacznij raz jeszcze o wymiarach okien referencyjnych, nieuczciwościach, lukach i tym podobnych.
    PRO QUALITY

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    Czy mimo wszystko eksploatowanie luki w prawie/normie nie jest nielegalne, ale czy jest prawidłowe?
    Teraz i ja wymiękam

  13. #33

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie może ktoś posiada okna Avante lub Aluplast? i mógłby się wypowiedzieć na temat danej firmy jak mu się sprawuja te okna

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Podaj producenta tego Aluplasta bo to nazwa.profilu

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wewior Zobacz post
    mam jeszcze jedno pytanie może ktoś posiada okna Avante lub Aluplast? i mógłby się wypowiedzieć na temat danej firmy jak mu się sprawuja te okna

    Juz wyzej napisalem o Aluplast, ale Twoje pisnie mowi, ze ciagle niemal nic nie kapujesz
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 14-01-2017 o 07:19
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Człowieku, o jakiej Ty luce w normie teraz rzeźbisz! Weźże zajrzyj wreszcie do normy wyrobu, załącznik normatywny E, tabela E1 w odniesieniu do rozdziału 4.12. Potem wróć i zacznij raz jeszcze o wymiarach okien referencyjnych, nieuczciwościach, lukach i tym podobnych.
    Gwoli ścisłości w/w norma zakłada jako bazową próbkę okno o wymiarach 1,23 x 1,48 z możliwością modyfikacji wielkości próbki odpowiednio:
    Szerokość +/- 25% (tak, tak szerokość 1,50 m mieści się w normie)
    Wysokość -25% (moment, ale wartość 1,50 przewyższa dopuszczalny wymiar - czepiam się już)

    Mam dość tej dyskusji. Znam tę normę i dalej uważam, że w/w widełki są trochę nieuczciwe i rynek byłby bardziej przejrzysty, gdyby wymiar był ujednolicony.
    Pozostawiam do interpretacji potencjalnego czytelnika.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Coś mi się zdaje, że nasza dyskusja poszła na głębszą wodę, a tymczasem kupujący ciągle stoi na piasku, w dodatku na krawędzi plaży. Dla przeciętnego zjadacza chleba samo rozumienie pojęcia Uw jest często sukcesem, dlatego też uważam, że stosowanie się do jednolitego wymiaru okna referencyjnego jest grą fair play. Wszelkie odstępstwa mają chyba na celu jedynie przechytrzenie nabywcy.

    Cytat Napisał Wewior Zobacz post
    Znalazłem okno Avante Forte 84mm 1500x1500 posiada U-0,83 Avante i Aluplast sprzedaje znajomy od którego man blachę na dach i okna dachowe wiec mam zaufanie a co do Hansford to brat ma takie okna od znajomego tylko że 2 szyby tylko i przy dużych mrozach woda się skrapla na szybie dlatego dlatego mam już wątpliwości co do tej firmy a chce takiego czegoś uniknąć
    Wewiór, po raz kolejny muszę napisać to samo: Aluplast jest producentem profili z których można wykonać zarówno najtańsze okno jak i jedno z najcieplejszych (zależy którą serię profili wybierzesz). Moje zdanie od zawsze jest stałe: jak sprzedawca nie wymienia nazwy producenta OKIEN to jest ona nic nie znacząca (lub wręcz trzeba ją ukryć). Zestawienie go razem z Avante może oznaczać, że proponują Ci okna tanie kontra dobre. O tej trzeciej firmie nie ma już co mówić - pokazuje tylko, że znajomy wybrał bez głowy (zakładam się, że nie ma w szybie nawet ciepłej ramki a o konieczności zapewnienia odpowiedniej wentylacji nie usłyszał).
    Firma dostarczająca dach też dobrze nie wróży - poszukaj w swojej okolicy jakiegoś uznanego salonu typowo okiennego (np. Oknoplast ma chyba same dobrze przeszkolone punkty) - tam Ci na prawdę pokażą różnicę między oknami (oczywiście mocno ukierunkowując na to co mają u siebie).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #38

    Domyślnie

    finlandia aluplast powinien być dobrym wyborem ale myślę o ideal 8000

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dobry profil co jeszcze nie oznacza ze tak samo dobry bedzie wyrob koncowy

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wewior Zobacz post
    finlandia aluplast powinien być dobrym wyborem ale myślę o ideal 8000
    A co ze wzmocnieniem, uszczelkami, okuciem, szybami ? Nie patrz na sam profil a efekt końcowy

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony