dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie Obniżenie sufitu w skosach żelbetowych

    Witam Chciałbym obniżyc sufit w skosach żelbetowych
    Prosze o wskazówki w jaki sposób przykręcić profile (oraz jakie profile) do skośnej ściany

    https://zapodaj.net/943892e39cbc7.jpg.html

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Podwieś sufit za pomocą wieszaków obrotowych do profili CD 60
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieszak-obrotowy-1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	379891
    Osiągalne są wieszaki o długości ponad 50 cm.
    Do tego profile CD 60 montowane na krzyż,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2b90f8c41939eec5bb2bb089fb0cd2ba.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	379893
    na profile wełna a pod profile przykręcić płyty GK.
    Skosy także wypadało by ocieplić wełną i za pomocą tych samych profili oraz wieszaków płaskich np. ES 60 / 200
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	379892
    wykonać konstrukcję do której przykręcimy płyty GK
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 27-01-2017 o 17:34
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Podwieś sufit za pomocą wieszaków obrotowych do profili CD 60
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wieszak-obrotowy-1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	379891
    Osiągalne są wieszaki o długości ponad 50 cm.
    Do tego profile CD 60 montowane na krzyż,
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2b90f8c41939eec5bb2bb089fb0cd2ba.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	22,2 KB
ID:	379893
    na profile wełna a pod profile przykręcić płyty GK.
    Skosy także wypadało by ocieplić wełną i za pomocą tych samych profili oraz wieszaków płaskich np. ES 60 / 200
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	379892
    wykonać konstrukcję do której przykręcimy płyty GK
    Chodzi o to że wszystko dla mnie jest jasne, oprócz tego jak/w jaki sposób przykręcić profile/wieszaki do skośnej ściany tak aby była możliwość przykręcenia płyty gk w sposób równoległy do sufitu

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Najlepiej aby ściany nie dziurawić kołkami rozporowymi przymocuj dwa lub trzy pionowe profile lub drewniane łaty kołkami rozporowymi, a następnie uchwytami do mocowania krzyżowego lub ES 60 przymocuj profile poziome powiedzmy co 50 cm. tak aby płyta rigips 2,5mb lub 2.75mb czy 3mb miała profil na początku i na końcu.
    W ten sposób uzyskasz odległość od stropodachu która pozwoli na ewentualne ocieplenie
    .

    Do skosów uzyskanych z więźby drewnianej i krokwi stosuje się zwykle uchwyty ES 60
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Najlepiej aby ściany nie dziurawić kołkami rozporowymi przymocuj dwa lub trzy pionowe profile lub drewniane łaty kołkami rozporowymi, a następnie uchwytami do mocowania krzyżowego lub ES 60 przymocuj profile poziome powiedzmy co 50 cm. tak aby płyta rigips 2,5mb lub 2.75mb czy 3mb miała profil na początku i na końcu.
    W ten sposób uzyskasz odległość od stropodachu która pozwoli na ewentualne ocieplenie
    .

    Do skosów uzyskanych z więźby drewnianej i krokwi stosuje się zwykle uchwyty ES 60
    Skosy są w całości żelbetowe. czyli: patrząc w przekroju pokój ma kształt trapezu równoramiennego. Myslałem zrobić tak. do płaskiej części stropu (sufit) przykręce wieszaki potem profile cd60 poprzecznie do siebie i zrobie ruszt krzyżowy na żądaną wysokość. Jednak profile cd 60 prostopadłe do ścian skośnych nie będą miały podpory na ścianie skośnej bo nie wiem jak to wykonać i tutaj proszę o pomoc

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Jeśli opuszczasz sufit do jakiegoś poziomu to przy zastosowaniu wieszaków do sufitu końcowe części profili prostopadłe do ścian skośnych także można zawiesić za pomocą tych wieszaków i nie widzę w tym problemu aby sam pręt wieszaka po przykręceniu do skosu wygiąć pionowo do ziemi.
    Pozostałe końce ok 20 - 30cm od brzegu zawsze można mocować przy pomocy ES 60-xxx
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jeśli opuszczasz sufit do jakiegoś poziomu to przy zastosowaniu wieszaków do sufitu końcowe części profili prostopadłe do ścian skośnych także można zawiesić za pomocą tych wieszaków i nie widzę w tym problemu aby sam pręt wieszaka po przykręceniu do skosu wygiąć pionowo do ziemi.
    Pozostałe końce ok 20 - 30cm od brzegu zawsze można mocować przy pomocy ES 60-xxx
    Ok dzięki już mi sie rozjaśniło powiedz mi jeszcze ile cm od końca profila prostopadłego do ściany skośnej ma być zamocowany wieszak?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Nie ma jakiegoś stałego wymiaru, więc rób tak aby na końcu profilu prostopadłego do skosu pozostało wolne 10 - 15 cm na profil równoległy do ściany tak aby całość konstrukcji tworzyło ruszt krzyżowy.
    Myślę że dla stabilnego sufitu przy takim ruszcie wystarczą wieszaki rozmieszczone co 50 - 60 cm przy punktach krzyżowania się profili
    To jest jeszcze zależne czy na skosach także będą profile bo wtedy całość musi ze sobą współgrać w taki sposób aby ostatni profil równoległy do skosu znajdował się w samym narożniku przyszłych płyt rigips.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Nie ma jakiegoś stałego wymiaru, więc rób tak aby na końcu profilu prostopadłego do skosu pozostało wolne 10 - 15 cm na profil równoległy do ściany tak aby całość konstrukcji tworzyło ruszt krzyżowy.
    Myślę że dla stabilnego sufitu przy takim ruszcie wystarczą wieszaki rozmieszczone co 50 - 60 cm przy punktach krzyżowania się profili
    To jest jeszcze zależne czy na skosach także będą profile bo wtedy całość musi ze sobą współgrać w taki sposób aby ostatni profil równoległy do skosu znajdował się w samym narożniku przyszłych płyt rigips.
    Ja właśnie myślałem zrobić sam ruszt krzyżowy bez profili równoległych do skosu.... bo nie ma jak przykręcić profila ud30 do skosu ażeby był wypoziomowany do tego aby cd 60 wszedł w niego

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Ale o czym ty piszesz. Ruszt krzyżowy polega na tym że krzyżują się w nim dwa profile CD60 pod kątem prostym, czyli jedne profile są prostopadłe do skosu a drugie równoległe......... może wyrażenie prostopadłe do skosu nie jest szczęśliwe i można to dwojako zrozumieć ale chodzi mi o linię załamania pomiędzy sufitem a skosem....... i do tej lini właśnie profile są prostopadłe i równeległe.
    UD 30 nie są tu potrzebne chociaż mając prosty dach złożony z dwóch połaci i konstrukcję stropodachu profile UD30 można umieścic na ścianach pionowych wyznaczając w ten sposób poziom sufitu oraz poziom oddalenia płyt rigips od skosów
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony