dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Uzupełnienie fug w gresie na podłodze

    Witam,

    po położeniu fug w gresie na podłodze w salonie okazało się, że zostało nałożne zbyt mało fugi i mycie tej podłogi jest problemem. Fuga jest wąska (2mm przy płytkach rektyfikowanych), a gres jest nierówny (efekt 3d), dlatego wydrapanie fugi bez uszkodzenia płytek pewnie nie wchodzi w rachubę. Czy możliwe jest dołożenie tej fugi tak, aby on się później nie kruszył? Fachowiec twierdzi, że tak, boję się jednak, że jak to zrobi to po chwili będzie jeszcze gorzej... mycie podłogi z szczoteczką do zębów też nam się nie uśmiecha.
    Ostatnio edytowane przez klimas7 ; 14-01-2017 o 15:40

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Wklej fotkę jak to wygląda - łatwiej będzie coś podpowiedzieć. I napisz, jaki rodzaj fugi został użyty.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3

    Domyślnie

    Jasne, przesyłam zdjęcie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7682.jpg
Wyświetleń:	316
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	378622 (fuga wyczyszczona przez żonę).

    Żona od 2 dni czyści fugi (łącznie ponad 45m2), jedyne co pomaga to ocet + szczoteczka do zębów. Pożyczliśmy od znajomych myjkę parową Karcher SC5 (ten najwyższy model), niestety to nic nie daje, w fugach pozostaje pył od szlifowania.

    Czy to nie jest tak, że fugi powinny być robione na samym końcu, żeby się nie pobrudziły?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Czy to nie jest tak, że fugi powinny być robione na samym końcu, żeby się nie pobrudziły?
    Ale na samym końcu czego? Przed zabrudzeniem fug chronią odpowiednie preparaty.
    Faktycznie, fugi nie wyglądają - teraz pytanie, jaka to fuga (rodzaj)?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5

    Domyślnie

    Pisząc na końcu miałem na myśli np. po malowaniu. A tutaj po położeniu fug jeszcze było sporo wiercenia (oświetlenie itp.), dużo poprawek w szlifowaniu czy dokończanie podwieszanych sufitów.

    Rodzaj fugi - zwykła elastyczna, nie epoksydowa (chociaż chciałem, jednak nie umiałem dobrać koloru spośród 8 dostępnych...), firmy Mapei, kolor złoty pył.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony