dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ale to nie są klasyczne ściany z paneli SIP. Swoich nie możesz tak łączyć. Samodzielne robienie paneli SIP to poroniony pomysł. Muszą trzymać wymiary a bez prasy nie jesteś w stanie tego osiągnąć. Nie wiesz czy klej, którego użyjesz będzie wystarczająco trwały i mocny. nie wiesz, czy powierzchnia tego OSB, które zastosujesz da się w ogóle tym klejem skleić do styro. Nie wiesz, czy panel będzie miał wystarczającą wytrzymałość. Kto ci to policzy? Na jakiej zasadzie, skoro twoje SIP nie będą miały określonych żadnych parametrów wytrzymałościowych? Jest jeszcze ten drobiazg w postaci przygotowania samych paneli. To kupę roboty. Cenowo wyjdzie tyle ile ściana szkieletowa lub murowana tylko, że narobisz się dwa razy tyle.
    Jakby była prasa to co innego. Wtedy konstruktor mógłby określić (po jakiś obliczeniach) jak to wykonać, ale nie wiem czy dla 30m2 domku jest to gra warta świeczki.

  2. #62

  3. #63

    Domyślnie

    "Anatomia" budynku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budynek10.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	380853

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    "Anatomia" budynku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	budynek10.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	380853
    Dalej chcesz iść w stronę paneli SIP?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Dalej chcesz iść w stronę paneli SIP?
    Tak.

    Wykorzystanie paneli o standardowych wymiarach to możliwość znacznego obniżenia kosztów w przypadku masowej produkcji [gdyby do tego doszło].

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    Tak.

    Wykorzystanie paneli o standardowych wymiarach to możliwość znacznego obniżenia kosztów w przypadku masowej produkcji [gdyby do tego doszło].
    A masz możliwość jakoś to wyprodukować? Miałbyś do tego prasę? Bo jak będziesz miał możliwość to możesz zrobić ich kilkanaście więcej dla mnie. Jeden gościu z którym o tym kiedyś rozmawiałem to mówił że po 200zł za 1m2 robi takie panele SIP. Oczywiście podsumowałem go że to bardzo drogo, jakbym już miał takie kupić to nie drożej niż 100zł za 1m2 bo inaczej się nie opłaca to zamilkł. Ja rozumiem że trzeba to zrobić, zarobić itp ale bez przesady. Przez wysokie ceny to są mało popularne rozwiązania.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony