dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Po pierwsze koszt osb jest większy niż to co podałeś licząc cenę brutto bo wychodzi w okolicach 18zł/m2. Sam klej faktycznie drogi nie jest ale wymaga prasy. Wiem bo osobiście się tym interesowałem. Według danych które zebrałem to przy odpowiednim do tego celu kleju wymagany nacisk wynosi od 3kg/cm2. Więc policz, płyta ma 125x250cm więc 31250cm2 razy 3kg=93750kg=ok.94tony. Myśl że do tego najlepiej by się nadała taka prasa https://www.maszyny.elblag.pl/170/pr...iczna-pp---163. Pamiętaj że to ma być domek mieszkalny i mimo wszystko musi to wytrzymać. Do tego jest potrzebny dobry klej a nie byle co. uwierz mi że sam się nad tym zastanawiałem w swoim wątku dość długo i bez prasy nie ma co się za to zabierać. Temu właśnie lepiej pójść w szkielet drewniany i jak będziesz chciał to w nim możesz zastosować pianę ZK ale to będzie drogie i nieopłacalne.
    1. Jaki klej brałeś pod uwagę?

    2. Co z piankami? Też nadają się do klejenia styropianu.
    Ostatnio edytowane przez SamoBudowa ; 28-01-2017 o 22:59

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    A widzieliście jak się robi płyty warstwowe z blachy i PUR? Poszukajcie na youtube, może podobnie da się zrobić panel SIP z PUR?
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    Jaki klej brałeś pod uwagę?
    Jutro na maila Ci to prześlę. Sam klej to pół biedy. Ważniejsza jest prasa. Ja jeszcze kombinowałem jak sobie taką zrobić ale nie warto. Jak chcesz to prześledz mój wątek, jakieś 10 ostatnich stron a zobaczysz na czym u mnie stanęło.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    A widzieliście jak się robi płyty warstwowe z blachy i PUR? Poszukajcie na youtube, może podobnie da się zrobić panel SIP z PUR?
    Piana jest droga i wyroby z niej też. Wszystko się da ale nie wszystko warto robić.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Piana jest droga i wyroby z niej też. Wszystko się da ale nie wszystko warto robić.
    Kamil wybuduj wreszcie swój dom, pomieszkaj w nim chociaż pół roku. Spisz swoje spostrzeżenia chociażby na temat kosztów inwestycji w ocieplenie vs koszty ogrzewania, dopiero wtedy podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Nigdy przed bo Twoje rozważania można potraktować jtylko pod kątem czysto teoretycznymi przypuszeniami....
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-01-2017 o 00:47 Powód: Uzupełnienie
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jutro na maila Ci to prześlę. Sam klej to pół biedy. Ważniejsza jest prasa. Ja jeszcze kombinowałem jak sobie taką zrobić ale nie warto. Jak chcesz to prześledz mój wątek, jakieś 10 ostatnich stron a zobaczysz na czym u mnie stanęło.
    Ok, podaj link - chętnie poczytam.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    Ok, podaj link - chętnie poczytam.
    Nawet nie wiedziałem że na allegro jest ten klej http://allegro.pl/klej-poliuretanowy...656416697.html gość z firmy sezam zaproponował ten klej do klejenia osb z styro. Podają czas prasowania 60-90min. Na maila posłałem Ci kartę katalogową.

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Kamil wybuduj wreszcie swój dom, pomieszkaj w nim chociaż pół roku. Spisz swoje spostrzeżenia chociażby na temat kosztów inwestycji w ocieplenie vs koszty ogrzewania, dopiero wtedy podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Nigdy przed bo Twoje rozważania można potraktować jtylko pod kątem czysto teoretycznymi przypuszeniami....
    Samo zbudowanie i zamieszkanie nie odpowie na pytanie co najlepiej wybrać itp. Ja rozważam wiele opcji.

  9. #49

    Domyślnie

    W temacie klejenia - znalazłem wątek z MD dotyczący pianki do styropianu Ogólny wniosek jest taki, że łatwiej pęka styropian niż spoina.

    http://forum.muratordom.pl/archive/i.../t-122803.html

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    W temacie klejenia - znalazłem wątek z MD dotyczący pianki do styropianu Ogólny wniosek jest taki, że łatwiej pęka styropian niż spoina.

    http://forum.muratordom.pl/archive/i.../t-122803.html
    Powiem tak, jak to chcesz mieć dla siebie to użyj sobie nawet super glu, najwyżej jak klej nie wytrzyma to tylko Tobie coś się stanie. Pamiętaj że pianki są od niedawna i niewiadomo jak się będą zachowywać po 10, 20 czy 30latach. Też co innego jak trzyma sam styro a co innego jak ma pełnić funkcję konstrukcyjną. Zresztą bez prasy i tak tego nie zrobisz więc lepiej odpuścić temat tak jak ja to zrobiłem.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Po pierwsze koszt osb jest większy niż to co podałeś licząc cenę brutto bo wychodzi w okolicach 18zł/m2. Sam klej faktycznie drogi nie jest ale wymaga prasy. Wiem bo osobiście się tym interesowałem. Według danych które zebrałem to przy odpowiednim do tego celu kleju wymagany nacisk wynosi od 3kg/cm2. Więc policz, płyta ma 125x250cm więc 31250cm2 razy 3kg=93750kg=ok.94tony. Myśl że do tego najlepiej by się nadała taka prasa https://www.maszyny.elblag.pl/170/prasa-hydrauliczna-pp---163. Pamiętaj że to ma być domek mieszkalny i mimo wszystko musi to wytrzymać. Do tego jest potrzebny dobry klej a nie byle co. uwierz mi że sam się nad tym zastanawiałem w swoim wątku dość długo i bez prasy nie ma co się za to zabierać. Temu właśnie lepiej pójść w szkielet drewniany i jak będziesz chciał to w nim możesz zastosować pianę ZK ale to będzie drogie i nieopłacalne.
    Wiem, że to nie ty. Samobudowa ma nadzieję, podobnie jak ty wcześniej (sorry ), że da się tanio i samemu. Nie w przypadku paneli SIP. Do tego co napisałeś dodam, że ściana z paneli SIP to również drewniane słupki na łączenie paneli plus duperelki do tego, wykończenie od wewnątrz i z zewnątrz. Są też odpady związane z obróbką samych paneli. Wyjdzie podobnie jak ściana murowana. Prasa jest niezbędna, bo odległość okładzin z OSB musi być jednakowa.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Wiem, że to nie ty. Samobudowa ma nadzieję, podobnie jak ty wcześniej (sorry ), że da się tanio i samemu. Nie w przypadku paneli SIP. Do tego co napisałeś dodam, że ściana z paneli SIP to również drewniane słupki na łączenie paneli plus duperelki do tego, wykończenie od wewnątrz i z zewnątrz. Są też odpady związane z obróbką samych paneli. Wyjdzie podobnie jak ściana murowana. Prasa jest niezbędna, bo odległość okładzin z OSB musi być jednakowa.
    Można łączyć panele SIP na kliny SIP, niekoniecznie słupki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SIPS_wall_panel_joint.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	380051

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    Można łączyć panele SIP na kliny SIP, niekoniecznie słupki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SIPS_wall_panel_joint.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	380051
    To wszystko trzeba zrobić w prasie. Bez tego nie ma co nawet podchodzić do tematu. Wiem bo to przerabiałem. Nawet musi to być prasa hydrauliczna o dużym nacisku i pneumatyczna (która pewnie by taniej wyszła) się nie nada bo za mała siła. To trzeba razem sprasować tak że nawet styro się lekko zgniecie i tak trzymać przez godzinę. Musi to być równo sprasowane aby nie było słabszych punktów. Tak jak już pisałem, jak chcesz tanio to trzeba zrobić szkielet drewniany z drewna z tartaku i tyle. Czasowo wyjdzie podobnie a przynajmniej jest to do zrobienia.

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    Można łączyć panele SIP na kliny SIP, niekoniecznie słupki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SIPS_wall_panel_joint.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	380051
    W elementach nie przenoszących obciążeń być może. Ile jednak takich w domu z SIP masz?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    W elementach nie przenoszących obciążeń być może. Ile jednak takich w domu z SIP masz?
    Jak najbardziej jest to jest rozwiązanie do ścian, w stropodachu słupki.

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    Jak najbardziej jest to jest rozwiązanie do ścian, w stropodachu słupki.
    ? Możesz jakieś przykłady?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    ? Możesz jakieś przykłady?
    https://youtu.be/raNPuHLk5OE

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    Nie żartuj. Takich paneli nie wykonasz nawet mając zwykłą prasę. To dom modułowy, tylko w technologii SIP. Nie widać, by te płyty OSB były gdziekolwiek łączone. W części drugiej pokazuje gościu kantówkę (column) do połączenia dwóch paneli. Tam widocznie, gdzie jest to wymagane dają wzmocnienia. Zapomnij o czymś takim.
    Tak przy okazji zobacz sobie jakiś film, gdzie pokazują produkcję samych paneli. Zobacz ile to jest roboty.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Nie żartuj. Takich paneli nie wykonasz nawet mając zwykłą prasę. To dom modułowy, tylko w technologii SIP. Nie widać, by te płyty OSB były gdziekolwiek łączone. W części drugiej pokazuje gościu kantówkę (column) do połączenia dwóch paneli. Tam widocznie, gdzie jest to wymagane dają wzmocnienia. Zapomnij o czymś takim.
    Tak przy okazji zobacz sobie jakiś film, gdzie pokazują produkcję samych paneli. Zobacz ile to jest roboty.
    Pytanie było o używanie klinów SIP w konstrukcji ścian. Kantówki są na dole i na górze, kliny są pomiędzy panelami.

    Nie planuję robić samodzielnie robić 7 metrowych modułów ścian tylko pojedyncze panele 2500 x 1250.
    Ostatnio edytowane przez SamoBudowa ; 29-01-2017 o 18:44

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał SamoBudowa Zobacz post
    Pytanie było o używanie klinów SIP w konstrukcji ścian. Kantówki są na dole i na górze, kliny są pomiędzy panelami.

    Nie planuję robić samodzielnie robić 7 metrowych modułów ścian tylko pojedyncze panele 2500 x 1250.
    Ale to nie są klasyczne ściany z paneli SIP. Swoich nie możesz tak łączyć. Samodzielne robienie paneli SIP to poroniony pomysł. Muszą trzymać wymiary a bez prasy nie jesteś w stanie tego osiągnąć. Nie wiesz czy klej, którego użyjesz będzie wystarczająco trwały i mocny. nie wiesz, czy powierzchnia tego OSB, które zastosujesz da się w ogóle tym klejem skleić do styro. Nie wiesz, czy panel będzie miał wystarczającą wytrzymałość. Kto ci to policzy? Na jakiej zasadzie, skoro twoje SIP nie będą miały określonych żadnych parametrów wytrzymałościowych? Jest jeszcze ten drobiazg w postaci przygotowania samych paneli. To kupę roboty. Cenowo wyjdzie tyle ile ściana szkieletowa lub murowana tylko, że narobisz się dwa razy tyle.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony