dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 62
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zwężony Oszczędny. Kolorem czerwonym oznaczyłam pierwotne granice ścian:

  2. #42

    Domyślnie

    Dzięki Elfir. Po tych zmianach zastanawiam się czy utrzymywanie tego projektu ma sens (pod kątem praktycznym). Wizualnie oczywiście jesteśmy zauroczeni.
    Wątpliwości wynikają z:
    - braku okien szczytowych - czy dom będzie wystarczająco doświetlony ?
    - braku spiżarni
    - zakładana wielkość działki - maksymalnie 11 arów. Celujemy w działkę na przedmieściach. Czy jest sens stawiana parterówki na takiej działce? Z przodu miałaby pojawić się wiata, a najlepiej garaż jako, że w tej chwili dom nie ma pomieszczeń gospodarczych poza kotłownio-pralnią.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ten dom od południa ma jedną wielką szklaną ścianę a ty się pytasz czy będzie doświetlony?
    Można go przerobić, że spiżarka też będzie. Ale to już w zasadzie będzie projekt indywidualny.

    Co do działki - najpierw działka potem projekt. Na dużej działce otoczenie może sprawić, że przeszklona parterówka też nie będzie miała racji bytu.
    Ale 1100 m2 to już taka większa działka. Z reguły w gęstych osiedlach mają 700-800 m2

  4. #44

    Domyślnie

    Zgadza się, na forum było już wielokrotnie powtarzane, że najpierw działka później projekt.
    Po obejrzeniu kilku działek w bliższej lub dalszej okolicy naszego miasta doszliśmy do wniosku ze szukamy czegoś na przedmieściach celem uniknięcia dojazdów czy do pracy czy do przedszkola, czy do najbliższych czy nawet na kolację/drinka. Nie chcemy izolować się, mieszkając w lesie, bo nie mamy takich charakterów. Zdajemy sobie sprawę, że ten projekt najlepiej wspisuje się w działkę umiejscowioną z dala od ewentualnych sąsiadów. Niemniej cały czas do niego wracamy, mając jednocześnie gdzieś z tyłu zapaloną lampkę, która mówi "klasyczny dom z poddaszem użytkowym jest tym co najlepiej sprawdzi się na przedmieściach".
    Te wielkie przeszklenia zdecydowanie są bodźcem, który nas przyciąga. Sama konstrukcja budynku (poza oknami które generują koszt w granicach 70 tysięcy z montażem) wydaje się być przyjazna finansowo w budowie.
    Nadeszła niestety chwila brutalnego zetknięcia z rzeczywistością, która jasno wskazuje, że działka wydaje się być bardziej istotna niż projekt.
    I doszliśmy do momentu w którym chcemy połaczyć oba światy. Pytanie czy jest sens brnąć w to na siłę, czy może zrezygnować z parterówki z wielkimi przeszkleniami i pójść w praktyczne, nieco nudne i sprawdzone projekty. Dodam, że przewertowaliśmy bodaj kilkaset projektów, ten EC317a zawsze wraca i zawsze jest analizowany. Próbujemy znaleźć złoty środek - wizualny, praktyczny i finansowy - do tej pory bezskutecznie.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie decyduj teraz. Najpierw kup działkę

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    alternatywny sposób doświetlenia wnętrza:
    (szafa spiżarkowa w przejściu do kuchni, osłaniająca widok na kuchnię z kanapy):



    wiata w zasadzie może być bliżej ogrodzenia, jeśli wykreślisz ją z projektu a potem zbudujesz po odebraniu domu

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał mku7i Zobacz post
    Zgadza się, na forum było już wielokrotnie powtarzane, że najpierw działka później projekt.
    Jako że nie chcecie wyprowadzić się w busz, to faktycznie musicie sobie tę przestrogę wziąć do serca. Ten dom potrzebuje bardzo konkretnej działki i wiele rzeczy może pójść nie tak, jeśli nie dobierzecie jej odpowiednio.
    Przeszklenia powinny wychodzić po pierwsze na ogród, po drugie na południe (to naprawdę skomplikowane wymaganie...). Wjazd od północy. Odpowiednia szerokość działki, bo nie ma sensu obracać tego domu bokiem (widok na płot?). Odpowiedni ogród, żeby odgrodzić się wizualnie od sąsiadów - albo duży, albo w konkretny sposób uformowany. Najlepiej, gdyby za tym ogrodem nie było ulicy - niekomfortowe jest, kiedy przechodnie zaglądają do sypialni. Sąsiedzi odpowiednio daleko lub odpowiednio ustawieni względem działki, żeby i oni nie mieli ułatwionego podglądania.
    No i widok. Przydałby się jakiś widok, bo nie po to się otwiera całą ścianę domu, żeby się otworzyć na garaż sąsiada. Albo na ścianę tui.

    Możecie się rozglądać za działką pod ten projekt - ale dopiero w toku poszukiwań okaże się, czy to jest realne. Czasem takie działki po prostu nie istnieją, czasem są poza możliwościami finansowymi. Zobaczycie sami, jakie działki wpadną wam w oko i czy da się na nich umieścić przeszklony dom. W konkretnej sytuacji sam zdrowy rozsądek podpowie wam, czy to dobre rozwiązanie. Bo tak naprawdę to trudny dom, z pełnym wglądem w sypialnie, z minimalnym poczuciem prywatności, i w związku z tym potrzebuje bardzo konkretnych warunków.

    Kibicuję temu wątkowi, bo rozważamy bardzo podobny projekt i też szukamy dla niego miejsca - tyle tylko, że my w buszu. Także z jednej strony bardzo wam kibicuję, ale z drugiej wiem, że to realia zadecydują o wyborze projektu.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  8. #48
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michaljastrz

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-896
    Posty
    2

    Domyślnie

    Też myślę o tym projekcie, z zmian myślę o połączeniu spiżarni z gospodarczym, a także przesunąć łazienki. Dla 2+2 lub 2+3 powinny być chyba dwie łazienki.
    Co myślicie o takich zmianach, proszę o Waszą opinię.
    Myślę o ogrzewaniu PC lub elektryczne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c0bcff35c9dbcd6dgen.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	58,8 KB
ID:	383808

  9. #49

    Domyślnie

    Bardzo sensowna zmiana, pomniejszając łazienki i przesuwając gabinet na przeciw głównej sypialni zyskujesz pełnowymiarowy pokój. Jednocześnie główna sypialnia rodziców traci na prywatności vs oryginalny projekt, w którym rodzice mają sypialnie, łazienkę i garderobę za przesuwnymi drzwiami. Coś kosztem czegoś.
    PC lub ogrzewanie elektryczne to najlepsze rozwiązanie dla tego projektu, o czym więcej na forum.
    Jeśli znajdę odpowiednią działkę i zdecyduję sie na ten projekt ogrzewanie oparte będzie o powietrzną PC.
    Jak zostało już powiedziane, ten projekt ma sens tylko przy spełnieniu odpowiednich warunków lokalizacyjnych.

  10. #50

    Domyślnie

    W projekcie są również przeszklenia pomiędzy pokojami nazwijmy to dzieci, tymi przy salonie. Nie wiem jakie jest założenie takiego rozwiązania, dla mnie jest to również do usunięcia.
    Z minusów tego projektu:
    - drogie okna, około 70 tysięcy z montażem (przy HS, ramach alu i ciepłym montażu)
    - jeden pokój styka się bezpośrednio z salonem, co przy założeniu że będzie to pokój dziecka stanowi dla mnie spory problem
    - przy braku garażu brakuje większego pomieszczenia gospodsrczego

    Ja coraz bardziej skłaniam się do projektu indywidualnego, ale tu muszę sie zorientować jak to wygląda kosztowo na rynku lokalnym.

    Polecam również rzucić okiem na dzienniki innych nowoczesnych parterówek (stodoła), użytkownik Barth3z zbudował interesujący dom, miałem okazję widzieć na żywo, robi wrażenie.

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    michaljastrz

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-896
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przeszklenia pomiędzy pokojami do usunięcia, na jednej stronie z tym projektem dostałem szczegółowe rzuty i przekroje i w tych szczegółowych te przeszklenia pomiędzy pokojami opisane są jako opcjonalne.
    Dzięki za polecenie dziennika użytkownika Barth3z, przeczytałem cały, posiada wiele cennych spostrzeżeń. Podziwiam go za perfekcyjność w kwestii podejścia do strat ciepła, chociaż sam uważam, że to już lekka przesada.
    W jego projekcie fasada robi wrażenie, przynajmniej na zdjęciach
    Działkę mam prawie idealną, ściana przeszklona prawie od południa (trochę skierowana na zachód), ulica prawie od północy.
    Działka dość szeroka, dom się zmieści. Muszę tylko walczyć z gminą o warunki zabudowy, bo dom na razie ich nie spełnia, jest trochę za szeroki, mimo, że inne domy w okolicy są szersze. Podejrzewam że kwestia odwołania się i będzie ok, mam argumenty, gdyż sąsiedzi naprzeciwko mają dom szerokości ponad 20m.

  12. #52

    Domyślnie

    Super, że założyłeś ten temat, bo nigdzie nie mogę znaleźć innych opinii na temat tego projektu
    Jeszcze nie zaczynamy się budować, działki nie mamy, więc trochę czasu na przemyślenia jest. Daj znać co dalej, czy będziesz to budował itp.
    Jak założysz dziennik to też proszę linka

    Ja ze swojej strony znalazłam pracownie, na której domach ten projekt jest mocno wzorowany:
    http://ecoreadyhouse.pl/domy/h7/
    http://ecoreadyhouse.pl/domy/h17/
    Nie mniej ten od muratora podoba mi się dużo bardziej.

    Co do zmian w projekcie to będziemy chcieli dodać garaż, jakoś. Powiększyć garderobę w sypialni i usunąć te okna pomiędzy pokojami dzieci.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to zamówcie indywidualny. Doczepianie tutaj garażu nie da dobrego połączenia z domem bez strat na wyglądzie bryły.

  14. #54

    Domyślnie

    Z tego co widziałam to stawki za indywidualne są wysokie (co oczywiście rozumiem). Naprawdę ten projekt mi się podoba, a u mnie o to nie jest tak łatwo
    Garaż to jest 'nice to have', może też być*osobno, nie musi być*w bryle.

    Narazie to i tak teoretyzowanie bo działki brak, później się*zobaczy

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    co znaczy wysokie?
    Ten projekt+doprojektowanie garażu+adaptacja wyjdzie ci tyle samo co indywidualny.

  16. #56

    Domyślnie

    Kilkanaście tysięcy? Nie mam pojęcia, nie wypytywałam jeszcze architektów.

    Nie widzę sensu robienia projektu indywidualnego jak już znalazłam taki, który mi pasuje (+ garaż ).

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jakie kilkanaście tysięcy? U kogo chcesz zamawiać ten indywidualny? U Roberta Koniecznego?
    Normalnie indywidualny to 5-10 tyś.
    Za za swój płaciłam 5,8 tyś zł

    Gotowiec 3 tyś + min. 1 tyś adaptacja + 1,5 tyś doprojektowanie garażu

  18. #58

    Domyślnie

    Nie wiem o kim mówisz Gdzieś przeczytałam na forum. Indywidualnego się boję, bo jestem koszmarnie wybredna, a chcę, żeby projekt mi się podobał (nie chce nękać architekta o 50 wersji i dalej nie być*zadowolona), poza tym trwa to dłużej. To jest opcja jak tego nie będę mogła zbudować, a nie znajdę gotowego.

    Wierzę, że dla Ciebie to najlepsze rozwiązanie, ale ja mam swoje preferencje

    Ps. Czytałam Twój dziennik, szkoda, że już obrazki z początku się nie pokazują.

  19. #59
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pathe

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Pstrągowa
    Kod pocztowy
    38-121
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was buduje już rzeczywiście wybudował ten dom? My właśnie dostaliśmy pozwolenie na budowę i pewnie jeszcze przed zimą rozpoczniemy budowę. Jeśli chodzi o ściany architekt polecił nam żebyśmy dokonali zmiany i zrobili je z siłki plus ocieplenie styropianem. Ile Waszym zdaniem takiej izolacji powinno być? W projekcie zrezygnowaliśmy też z wiaty garażowej i inna zmiana to jeszcze będzie blacha zamiast dachówki ceramicznej. Mamy wycenę stanu deweloperskiego na około 380 tyś. Będziemy też mieć popmę ciepła oraz fotowoltaikę i planujemy ekologiczną oczyszczalnie ścieków. Zapowiada się ciekawie, ale że jeszcze nie ropczeliśmy będę wdzięczna za komentarze i konstruktywną krytykę

  20. #60

    Domyślnie

    moze tu aczkolwiek też jest cisza

    https://www.facebook.com/groups/453836575130252/

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony