dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Uzbrojenie działki w prąd i gaz. Gdzie skrzynki?

    Witam, posiadam działkę budowlaną. Niestety MPZP spowodował, że znajduję się ona w rogu i pozostaje mi tylko wjazd o szerokości 5m. I teraz moje pytanie gdzie powinienem umieścić szafkę gazową oraz prądową. Czy muszą się one znajdować koniecznie w linii działki czy można zastosować jakieś inne rozwiązanie. Załączam zdjęcie aby zobrazować sytuacje.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapka.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	378654

  2. #2

    Domyślnie

    A masz jakieś warunki techniczne od dostawców ?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Mam podobną sytuację , udało się zlokalizować szafkę gazową na tylnej ścianie budynku . Mogą być z tym teraz problemy ale warto korygować warunki . Szafka z prądem na drodze dojazdowej przy ogrodzeniu , ale można ją łatwo "zakamuflować " ...

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o kamuflaż skrzynki a o zmniejszenie szerokości wjazdu Jeżeli Twoja działka to ta na czerwono ( całkowity kolor) to wielka lipa. Wjazd będzie wąski . Obie skrzynki powinny być w linii ogrodzenia a i nie mogą być łączone razem no chyba, że załatwisz to inaczej z dostawcami energii.

  5. #5

    Domyślnie

    No dokładnie to właśnie moja działka. Ogólnie mi się podoba bo jest w zacisznym miejscu ale muszę sobie poradzić z pewnymi sprawami jak np ustawienie skrzynek. O warunki techniczne nie wystąpiłem bo najpierw chcę mieć kilka koncepcji jak to zrobić. Panom monterom nie zależy zbytnio, żeby było funkcjonajnie. Muszą zamontować i tyle.
    Mam pewną koncepcję. Czy skrzynki muszą znajdować się na mojej ziemi? Bo wstępnie myślałem, żeby znajdowały się przed moją działką obok drogi. Zapewne droga nie będzie styczna do działki sąsiada tylko zostanie zachowana jakas przestrzeń. Myślę udać sie do Urzędu Miasta czy jest możliwe takie rozwiązanie.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rozmawiaj i proś w Urzędach zanim ktoś wpakuje Ci te skrzynki a linię ogrodzenia i przy tym zmniejszy światło wjazdu.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Jestem na etapie "zaopatrzenia" działki w media.
    Proponuję Ci na samym początku złożyć w gazowni i zakładzie energetycznym wniosek o określenie warunków przyłączenia - warunków technicznych.
    Zarówno gazownia jak i ZE robią projekt przyłącza we własnym zakresie. Określą Ci w którym miejscu będzie możliwe usytuwanie skrzynki oraz poproszą o potwierdzenie czy to miejsce Ci odpowiada.
    Zanim przejdziesz się do gazowni i ZE musisz mieć mapę do celów opiniodawczych - koszt niewielki. Za 4 zapłaciłem coś około 50 zł (2 mapy w skali 1:1000 i 2 w skali 1:500).

    Jest to niewiele pracy, a będzie miał czarno na białym co i jak, ponieważ co z tego, że sam sobie zaplanujesz, jak później nie dadzą Ci możliwości na usytuwanie skrzynek "po Twojemu".
    Ostatnio edytowane przez Wybuduję czy nie? :) ; 17-01-2017 o 07:23

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Jestem na etapie "zaopatrzenia" działki w media.
    Proponuję Ci na samym początku złożyć w gazowni i zakładzie energetycznym wniosek o określenie warunków przyłączenia - warunków technicznych.
    Zarówno gazownia jak i ZE robią projekt przyłącza we własnym zakresie. Określą Ci w którym miejscu będzie możliwe usytuwanie skrzynki oraz poproszą o potwierdzenie czy to miejsce Ci odpowiada.
    Zanim przejdziesz się do gazowni i ZE musisz mieć mapę do celów opiniodawczych - koszt niewielki. Za 4 zapłaciłem coś około 50 zł (2 mapy w skali 1:1000 i 2 w skali 1:500).

    Jest to niewiele pracy, a będzie miał czarno na białym co i jak, ponieważ co z tego, że sam sobie zaplanujesz, jak później nie dadzą Ci możliwości na usytuwanie skrzynek "po Twojemu".
    A co to za mapa do celów opiniodawczych? Urzędy wymagają tylko i wyłącznie "Mapę do celów projektowych w skali 1:500".
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A co to za mapa do celów opiniodawczych? Urzędy wymagają tylko i wyłącznie "Mapę do celów projektowych w skali 1:500".
    Może dlatego że mapa do celów opiniodawczych kosztuje minimum 10 razy mniej niż do celów projektowych??
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Może dlatego że mapa do celów opiniodawczych kosztuje minimum 10 razy mniej niż do celów projektowych??
    Ale czy można bazować i wydawać decyzje na podstawie mapy do celów opiniodawczych? Jeśli tak, to po co są projektówki za 500 zł?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wybuduję czy nie? :) Zobacz post
    Jestem na etapie "zaopatrzenia" działki w media.
    Proponuję Ci na samym początku złożyć w gazowni i zakładzie energetycznym wniosek o określenie warunków przyłączenia - warunków technicznych.
    Zarówno gazownia jak i ZE robią projekt przyłącza we własnym zakresie. Określą Ci w którym miejscu będzie możliwe usytuwanie skrzynki oraz poproszą o potwierdzenie czy to miejsce Ci odpowiada.
    Zanim przejdziesz się do gazowni i ZE musisz mieć mapę do celów opiniodawczych - koszt niewielki. Za 4 zapłaciłem coś około 50 zł (2 mapy w skali 1:1000 i 2 w skali 1:500).

    Jest to niewiele pracy, a będzie miał czarno na białym co i jak, ponieważ co z tego, że sam sobie zaplanujesz, jak później nie dadzą Ci możliwości na usytuwanie skrzynek "po Twojemu".
    Skoro na działce i tak zamierza się budować to lepiej zacząć chyba od mapy do celów projektowych. Warto przekalkulować czy bardziej opłaca się kupić w starostwie mapy opiniodawcze do wydawania warunków czy może od geodety więcej egzemplarzy map do celów projektowych, które i tak trzeba zamówić do projektu domu. W moim rejonie projektanci od energii zwykle pytają właścicieli czy mają "na zbyciu mapę do celów projektowych" i niby to ma przyśpieszyć sprawę projektowania, zwykle kto cwańszy to takową im sprzedaje za połowę ceny.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Ale czy można bazować i wydawać decyzje na podstawie mapy do celów opiniodawczych? Jeśli tak, to po co są projektówki za 500 zł?
    Do wydawania warunków zabudowy czy też przyłącza wody/kanalizacji/energii w moim rejonie takowe mapy wystarczają.
    Natomiast by wykonać projekt wymagana jest mapa do celow projektowych.

    Zwykle na mapy do celów projektowych czeka się okolo 3-4 tygodnie, nie wiem jak w innych rejonach Polski. Natomiast mapę opiniodawcą dostaje się praktycznie od ręki. Zatem jeśli komuś się z różnych względów śpieszy by uzyskać warunki o których pisałem wyżej - wtedy zakupuje się mapę opiniodawczą a w międzyczasie czeka się na mapę do celów projetowych
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  13. #13

    Domyślnie

    Jak wyglada wystopienie o warunki techniczne. Dzialka jeszcze nie jest przepisana na mnie wiec wszedzie o warunki musi wystapic tata. I tu moje pytanie czy jesli w trakcie przepiszemy dzialke to od poczatku trzeba zaczynac procedure.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Dopiero co zleciłem wykonanie geodecie mapy do celów projektowych, więc żeby przyspieszyć zakupiłem mapy do celów opiniodawczych, które były wystarczające przy wydawaniu opinii na temat warunków technicznych. Zdaje sobie sprawę, że można było od razu zabrać się za mapę do celów projektowych, ale jak to się ma do autora tematu, który narazie chce się zorientować czy uda się uzyskac korzystne dla niego rozwiązanie? Lepiej chyba zapłacić 50zł niż 500zł prawda?

    Jeśli chodzi o występowanie o warunki techniczne to składasz wniosek - Pani w okienku Ci pomoże z wypełnieniem, oraz dołączasz mapę do celów projektowych lub dla celów opiniodawczych. Już nie pamiętam czy potwierdzenie własności jest wymagane. Ja miałem przy sobie akt notarialny.
    Ja na swoim przykładzie podam, że dla domku 100m2 pow użytkowej dla:
    EE - zapotrzebowanie 14KW z zabezp. 25A
    gaz- 12 KW dla kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem
    I tu moje pytanie czy jesli w trakcie przepiszemy dzialke to od poczatku trzeba zaczynac procedure.
    nie wiem - trzeba dopytać

  15. #15

    Domyślnie

    Skrzynka na prąd nie musi być wcale w linii ogrodzenia ale ułatwiają na pewno pracę tym którzy je odczytują, nie musimy pilnować kiedy przyjdzie inkasent aby odczytać licznik. Ja ze względu na warunki skrzynkę elektryczna mam przy elewacji budynku i zakład energetyczny sam mi zaproponował takie rozwiązanie tylko mam w chwili obecnej problem z inkasentem muszę pilnować kiedy przyjdzie do odczytu, lub samemu robić odczyty i dzwonić do energetyki.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszlw Zobacz post
    Jak wyglada wystopienie o warunki techniczne. Dzialka jeszcze nie jest przepisana na mnie wiec wszedzie o warunki musi wystapic tata. I tu moje pytanie czy jesli w trakcie przepiszemy dzialke to od poczatku trzeba zaczynac procedure.
    U mnie nie było problemów z tym że właścicielem byli rodzice. Warunki wydano na rodziców, pozwolenie na budowę już na mnie (mimo że jeszcze właściciel był ten sam - wymagali tylko oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane). Działke przepisano w czasie budowy
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony