dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jak tylko położyć to nic natomiast jak przygrzać to najpierw papa podkładowa samoprzylepna i dopiero termozgrzewalna wierzchniego krycia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Planuję wykonać dach płaski jedno lub dwuspadowy więc o kosze martwić się nie musze bo będą rynny
    Czy płytą PIR nic się nie stanie jak będę chciał na nie położyć warstwę papy termozgrzewalnej ?
    Nic. Oczywiście trzeba mieć wiedzę i trochę doświadczenia. Najlepiej zlecić albo ściągnąć przynajmniej jednego fachowca.

  3. #23

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać co sądzicie o takiej ilości belek (zastanawiam się, czy konstruktor nie przesadził trochę)
    Garaż na planie prostokąta ok 7,7 x 5,5 m, dach jednospadowy ( spadek 9%) pokryty płytami OSB i papą termozgrzewalną.
    Na konstrukcję dachu przewidziano 20 belek 25 x 5 cm co 40 cm, belki oparte na dwóch murłatach 12 x 12 cm.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie przesadził bo czym się Twój dach różni od podłogi? Do tego jest narażony na obfite opady śniegu. Masz rozpiętość 5,5 m a ile zaoszczędzisz stosując 16 belek? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #25

    Domyślnie

    Dziękuję za rzeczową odpowiedź.

  6. #26

    Domyślnie

    Mam pytanie, w jaki sposób (najłatwiejszy) połączyć te belki z murłatą ?
    Nachylenie to tylko 9% i zastanawiam się czy nie wystarczą w tym przypadku tylko jakieś łączniki ciesielskie (brak potrzeby zacinania belek)

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Mogą być łączniki ciesielski (kątowniki), wystarczą wkręty ciesielskie z łbem kapeluszowym. Oczywiście żadne zamki (kamy) nie są potrzebne. Można również nie stosować murłaty tylko krokwie mocować bezpośrednio do wieńca. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #28

    Domyślnie

    Można też wykonać na murłacie około 6cm fazę pod kątem pochylenia dachu zamiast wykonania zacięć w krokwiach.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Mogą być łączniki ciesielski (kątowniki), wystarczą wkręty ciesielskie z łbem kapeluszowym. Oczywiście żadne zamki (kamy) nie są potrzebne. Można również nie stosować murłaty tylko krokwie mocować bezpośrednio do wieńca. Pozdrawiam.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Poleci mi Pan jakiś konkretny wymiar kątownika dla belki 25 x 5 cm i dla szerokości wieńca 19 cm ?

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Kątownik ciesielski z przetłoczeniem np. 90x90x100. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Wróżenie z fusów. Oj, nie - budowanie dachu z Forum. Czy są granicy, żeby tak konstruktora do odpowiedzialności za opłaconą|wykonaną pracę?

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karol1200

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Leśniczówka
    Kod pocztowy
    08-140
    Posty
    11

    Domyślnie

    Warstwy grunt rozpuszczlnikowy pod papę termo , papa termo z wkładką aluminiową, styropian 30 cm podstawy (2 x 15 cm tzw na przekładkę ) , styropian spadkowy min 2% i min od 2 cm, papa podkładowa gr. 4 mm zgrzewania na zgrzewie , papa wierzchnia gr 5,2 mm do - 20 ℃ antykorzenna .
    Pozdrawiam
    Kozłowski Karol

  13. #33

    Domyślnie

    Na belki położę płyty OSB 22 mm (rozstaw belek ~42 cm ).
    Budynek to garaż, więc dach od spodu nie będzie ocieplany.
    Poleci ktoś dobre, sprawdzone papy (podkładowa i termozgrzewalna jako ostateczne pokrycie dachu ) ?

    Edycja:
    Lepiej dać jedną płytę 22 mm, czy np 2 x po 15 mm ?
    Ostatnio edytowane przez busy_beaver ; 02-01-2018 o 08:52

  14. #34

    Domyślnie

    Zastanawiam się na technologią wykonania płaskiego dachu, czy żelbet czy drewniany. Kiedyś myślałem o drewnianym, potem o żelbecie a ostatnio widziałem taki dach na drewnianej konstrukcji i znów zacząłem myśleć o drewnianym. Dodam, że na dachu zapewne będę chciał umieścić panele PV ale myślę, że to nie jest problem także dla drewnianego stropodachu. Zbieram wady i zalety stropodachu drewnianego versus żelbetowego. Nie liczyłem dokładnie kosztów obydwu typów dachu ale na szybko licząc to pewnie drewniany będzie trochę tańszy. Czas realizacji tez zapewne na plus drewnianego dachu. Ale nie spieszy mi się więc czas nie jest istotny. Chciałbym się skupić na wadach i zaletach użytkowych obydwu stropów. Przy stropie drewnianym można uzyskać lepsze parametry izolacyjności termicznej. Za to strop żelbetowy będzie miał chyba lepszą izolacyjność akustyczną, np. podczas opadów deszczu -to jest dla mnie istotne- oraz większą akumulacje termiczną, tak w lato jak i w dzień.
    Czy to wszystkie wady i zalety obydwu typów stropodachów?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony