dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    anna.wikarowska

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-385
    Posty
    1

    Domyślnie Nowe drzwi wejściowe do mieszkania w bloku i stara framuga

    Witajcie. Mam kłopot.
    Wynajęłam ładne mieszkanie, do którego drzwi wejściowe są do niczego:
    - nieszczelne
    - wszystko przez nie słychać, dosłownie każde słowo (na klatce słychać nawet włączony czajnik w kuchni).
    - są tak zniszczone, że bez sensu je wygłuszać, ani zakładać nowego zamka (w środku drzwi są wypełnione taką jakby tekturą pomarszczoną).

    Problem mój polega na tym, że właściciel mieszkania pozwolił wymienić drzwi na nowe, ale nie pozwolił ruszać framugi. Czy da się wymienić same drzwi? Myślałam o kupnie używanych drzwi, jako że w tym mieszkaniu zostanę co najwyżej 3 lata, i nie chcę inwestować w cudze mieszkanie, a używane drzwi plus wygłuszenie będzie mnie kosztowało około 200zł. Pomożecie?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To na włąścicielu mieszkania ciąży obowiązek doprowadzenia drzwi do stanu włąściwego a więc ich remontu bądź też wymiany. Jeżeli jednak ktoś się decyduje na wymianę samego płata drzwiowego to trzeba najpierw sprawdzić czy istniejąca futryna jest właściwie zainstalowana a więc sprawa pionów długich ramiaków i poziomów krótkich , sprawa kątów. Jeżeli to jest w porządku należy pomierzyć osadzenie i rozstaw zawiasów, umiejscowienie ryglowania zamków i szukać drzwi pasujących wymiarem do futryny oraz rozmieszczeniem w/w osadzeń. Czy futryna ta jest drewniana czy też metalowa? Przydałyby się też jakieś fotki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony