dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie Co zrobić by podłogówka nie grzała fundamentu ??

    Witam
    Zaczynam niestety rozumieć coraz więcej błędów na które nie zwróciłem uwagi podczas tworzenia projektu ...
    Mianowicie chudziak pod poziomem ściany fundamentowej. ostatecznie wylewka na poziomie fundamentu.
    Ile max można zrobić dylatacji żeby podłogówka nie ogrzewała mi fundamentów ??
    Co nam np z 15cm ocieplenia pod podłogą skoro przez taśme dylatacyjną uceknie ciepło w fundament ...
    Jak wybrnąć z tego problemu ??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Ocieplić fundament od zewnątrz i tyle ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz.C Zobacz post
    Witam
    Zaczynam niestety rozumieć coraz więcej błędów na które nie zwróciłem uwagi podczas tworzenia projektu ...
    Mianowicie chudziak pod poziomem ściany fundamentowej. ostatecznie wylewka na poziomie fundamentu.
    Ile max można zrobić dylatacji żeby podłogówka nie ogrzewała mi fundamentów ??
    Co nam np z 15cm ocieplenia pod podłogą skoro przez taśme dylatacyjną uceknie ciepło w fundament ...
    Jak wybrnąć z tego problemu ??
    Dlatego niby u mnie dylatacje brzegowa beda robic teraz dopiero na etapie posadzki czyli tasma dylatacja przyjdzie na styro niby niezgodnie z ksiazka ale w moich okolicach tak raczej wszyscy robia i w mojej ocenie to roznicy chyba tez nie robi

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mateusz.C

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    A co jakby dał np między wylewką a ścianą 5cm styroduru żeby to oddylować ?? jmiało by to sens ?? jak to się ma do przenikania ciepła itd ??
    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ocieplić fundament od zewnątrz i tyle ...
    Ocieplenie fundamentu to napewno, tylko jak to zrobić z głową . Dom w połowie podpiwniczony większość fundamentu w ziemi, piwnica nie ogrzewana. Jak nisko pod poziom parteru jest sens montować styropian. Moim zdaniem dawać do samego dołu czyli jakieś 2,5 m w głąb ziemi nie ma wogóle sensu. Metr pod poziom ziemi wydaje mi się że powinno wystarczyć ?? przecież głęboko w ziemi już tak jest ciepło i chybalepiej zainwestować w lepszą hydroizalację niż otulać to w całości styropianem ??

    zdjęcie poglądowe

    brązowa linia: spadek terenu ( od początku do końca domu jakieś 1,5m )
    żółta: tak to zostanie obsypane. Po drugiej stronie budynku teren zostanie nie ruszony.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz.C ; 31-01-2017 o 09:59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony