dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Renowacja schodów drewnianych

    Szanowni forumowicze !

    Zakupiłem 2-poziomowe mieszkanie we Wrocławiu - na chwilę obecną remont obejmuje pierwszą kondygnację mieszkania, za drugą weźmiemy się jak skończymy parter

    Ciągle po głowie chodził mi pomysł zakupu i montażu nowych schodów, jednak po tym w jakim tempie zaczął topnieć budżet remontowy podjąłem decyzję o tym ,że będę chciał te schody odświeżyć samemu.

    Schody są w dobrym stanie, trzeszczą jak cholera, jednak winę za to ponoszą raczej warunki panujące w mieszkaniu (niepracujące ogrzewanie i temperatura w mieszkaniu wynosząca około 5 st. Celcjusza, albo i mniej (mieszkanie na poddaszu, obok jedynie strych, pod naszym mieszkaniem brak sąsiada - nie grzeje i nieocieplona, poniemiecka kamienica).

    Więc tempratura i wilgotność w mieszkaniu są na poziomie bardzo niskim, więc i schody skrzypią jak cholera

    Reasumując co bym chciał zrobić z tymi schodami :

    - wycyklinować to co jest teraz + nałożyć nowy lakier (delikatnie zmienić kolor schodów)
    - wymienić balustrady
    - zamontować podstopnice
    - pozbyć się tych listewek z boku schodów przy każdym stopniu, bądź je obrobić na tyle aby nie miały tego "żłoba"

    Z racji ,że na stolarstwie znam się jedynie teoretycznie (dostarczałem materiały stolarskie na różne budowy jak pracowałem w handlu) i to nie w stopniu eksperckim to prosiłbym o pomoc - od czego należałoby zacząć taką operację.

    Zaznaczę ,ze przy pracach odrazu chciałbym uszczelnić stopnie kitem do drewna, aby zminimalizować trzeszczenie do minimum.

    Zdjęcia schodów w załączniku,

    Pozdrawiam serdecznie !
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161210_154113.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	68,2 KB
ID:	378677   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161210_154115.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	378678   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161210_154302.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	378679  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jak dasz podstopnice to zmniejszysz trzeszczenie tych schodów ale zmniejszysz komfort wchodzenia po tych schodach ( całą stopa nie zmieści się na stopniu). Najpierw trzeba zdemontować balustradę jak zamierzasz ją wymienić.Jeżeli te listewki boczne są tylko maskujące to ja bym je usunął i na całą prowadnicę dałbym nową ładną deseczkę o wymiarach tej prowadnicy.Nie bardzo rozumiem co chcesz uszczelniać tym kitem , gniazda osadzenia stopnia w prowadnicy?

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź !

    Po poręcze balustrady wybrałbym się już do kogoś kto posiada większą wiedzę w tym zakresie w celu montażu - tutaj chciałbym raczej proste kształty, bez udziwnień - klasyczny prostopadły bloczek na słupek i okrągła balustrada. Schody chciałbym wycyklinować i odrobinę zmienić ich kolor (rozjaśnić odrobinę,aby korespondowały z sosnową podłogą).

    Właśnie muszę zobaczyć jak przymocowane są te listewki z boku - zdemontować i poszedłbym w kierunku Twojego pomysłu i ładną deskę o takich wymiarach dać.

    Kitem chciałbym pouszczelniać gniazda jakby zaistniała konieczność ich demontażu bądź czegoś z nimi zrobienia. Odnośnie podstopnic to się nie martwię bo stopnie same w sobie są dosyć szerokie. A nie ukrywam, że bardzo zależy mi na ograniczeniu trzeszczenia, szczególnie, że obok znajduje się główna sypialnia

  4. #4

    Domyślnie

    No punkt pierwszy raczej powinieneś przenieść gdzieś na koniec. Czy zamierzasz pracować szlifierką samodzielne czy kogoś wynająć do cyklinowania? A lakier planujesz jaki? Zgadzam się z powyższą poradą udzieloną przez kolegę wiesiek.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    No punkt pierwszy raczej powinieneś przenieść gdzieś na koniec. Czy zamierzasz pracować szlifierką samodzielne czy kogoś wynająć do cyklinowania? A lakier planujesz jaki? Zgadzam się z powyższą poradą udzieloną przez kolegę wiesiek.
    Dokładnie. Ostateczne prace pielęgnacyjne na schodach wykonuje się na końcu. Znam magików, co najpierw to robią, potem zabezpieczają toną kartonów i folii, a nie daj Boziu malują na porwanej folii farbą olejną barierki Tak więc szlifierka + lakier na końcu.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał greghus Zobacz post
    Dokładnie. Ostateczne prace pielęgnacyjne na schodach wykonuje się na końcu. Znam magików, co najpierw to robią, potem zabezpieczają toną kartonów i folii, a nie daj Boziu malują na porwanej folii farbą olejną barierki Tak więc szlifierka + lakier na końcu.
    Ano właśnie - i unikaj oleju. Wiele osób jest zachwyconych połyskiem jaki daje olej, ale to mało trwałe zabezpieczenie. Na forum zresztą jest temat.: "Podłogi olejowane kto ma i nie żałuje?". Prawie wszyscy żałują. A nawet stosunkowo tani Vidaron lakier lepiej spełni swoje zadanie.

  7. #7
    Banned
    benchmark

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-314
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Ano właśnie - i unikaj oleju. Wiele osób jest zachwyconych połyskiem jaki daje olej, ale to mało trwałe zabezpieczenie. Na forum zresztą jest temat.: "Podłogi olejowane kto ma i nie żałuje?". Prawie wszyscy żałują. A nawet stosunkowo tani Vidaron lakier lepiej spełni swoje zadanie.
    Też szedłem tym tokiem myślenia i też mam ten lakier. A ten wątek ku przestrodze jak najbardziej.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał sokratis Zobacz post
    Ano właśnie - i unikaj oleju. Wiele osób jest zachwyconych połyskiem jaki daje olej, ale to mało trwałe zabezpieczenie. Na forum zresztą jest temat.: "Podłogi olejowane kto ma i nie żałuje?". Prawie wszyscy żałują. A nawet stosunkowo tani Vidaron lakier lepiej spełni swoje zadanie.
    Właśnie lakier daje dużo lepsze zabezpieczenie. Vidaron tu jest okej. Olej może i ładniej wygląda, ale w tym miejscu w sumie nie to się liczy.
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  9. #9

    Domyślnie

    No i lakier uniwersalniejszy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony