dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Czy potrzebna gładź?

    Cześć.

    Kupiłem mieszkanie w stanie deweloperskim. Na ścianie jest tynk gipsowy (gruntowany).
    Przed malowaniem trzeba położyć gładź? Deweloper twierdzi, że nie trzeba, znajomy fachowiec mówi, że na 90% trzeba (nie widział inwestycji).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana_1.jpg
Wyświetleń:	1850
Rozmiar:	32,5 KB
ID:	378720Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana_2.jpg
Wyświetleń:	811
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	378721Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sciana_3.jpg
Wyświetleń:	776
Rozmiar:	24,9 KB
ID:	378722

    Jestem zielony w tym temacie, a nie chcę dać się nabić w butelkę.

    Dziękuje za pomoc, pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie trzeba.
    Chyba, że nie podoba ci się jakość obecnego tynku

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko zależy co się komuś podoba. Jeden powie że cem wap pomaluje drugi mówi że gips trzeba szpachlować 3 razy. W zależności od wykonania i interesu osoby która to mówi- doradza.

  4. #4

    Domyślnie

    Ogólnie teoria, ze po dobrych tynkach gipsowych, a tym bardziej po cem-wap nie trzeba nic robić mnie śmieszy. Jeśli chcesz mieć tynki gładkie jak pupa niemowlaka to musisz liznąć warstwę jakimś finiszem. Natomiast jak masz drobne ryski, szczególnie widoczne pod światłem i nie przeszkadza ci to , to maluj i po sprawie. Gładkość ścian i sufitów to kwestia indywidualna.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Zależy jak wygląda tynk, czy struktura obecnego tynku zadowala i w odbiorze użytkowników będzie akceptowalna. To jest wyłącznie rzecz gustu, bez znaczenia technicznego.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam1234567 Zobacz post
    Ogólnie teoria, ze po dobrych tynkach gipsowych, a tym bardziej po cem-wap nie trzeba nic robić mnie śmieszy. Jeśli chcesz mieć tynki gładkie jak pupa niemowlaka to musisz liznąć warstwę jakimś finiszem. Natomiast jak masz drobne ryski, szczególnie widoczne pod światłem i nie przeszkadza ci to , to maluj i po sprawie. Gładkość ścian i sufitów to kwestia indywidualna.
    Co Cię tak śmieszy. Ja nie mam gładzi bo nie chciałem i pasuje mi to. Sam napisałeś, że to kwestia indywidualna.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #7

    Domyślnie

    A najlepszym rozwiązaniem jest zabrać farbę pomalować jakąś ścianę i zobaczyć czy dany efekt nas zadowala i mamy prostą odpowiedź.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi.
    Podjadę jeszcze raz do mieszkania i przyjrzę się bliżej tej strukturze

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grachi

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Małkinia Dolna
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    171

    Domyślnie

    Tynk gipsowy tylko się maluje , nie było jeszcze czegoś takiego żeby tynk gipsowy gładzić.

  10. #10

    Domyślnie

    gdzie Ty żyjesz...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał grachi Zobacz post
    Tynk gipsowy tylko się maluje , nie było jeszcze czegoś takiego żeby tynk gipsowy gładzić.
    Mało widziałeś. Podczas wielu kolejnych prac, szczególnie np. przy zabudowie poddasza tynk może ulec licznym drobnym otarciom, uderzeniom i zarysowaniom. Może wystąpić potrzeba wykonania zmian położenia np. instalacji. Zamiast licznych łatek i poprawek lepiej wykonać gładź. Ponadto są osoby chcące uzyskać większość gładkość ścian niż zapewni konkretne wykonanie tynkarzy. Zawsze to będzie wynikało z oczekiwań inwestorów. Ale tak, kładzie się gładź na tynkach gipsowych.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    A co polecacie do wygładzenia tynków które sa w miare ok ale jest pełno ubytków, rysek, nierówności, niedotarte w rogach itp. Nie chcemy robić gładzi na całości, jedynie miejscami i po prostu wyrównać te ubytki. Jaki materiał na takie coś? CZy jednak robić cieniutką gładź na całości jeśli sciana posiada wiele takich miejsc ?

  13. #13

    Domyślnie

    jeśli to tynki gipsowe to każdą wyprawkę będzie widać (przy oświetleniu czy pod słońce.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Aaricia23

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Wroclaw
    Kod pocztowy
    54-530
    Posty
    184

    Domyślnie

    To co robić? gładź na całości? Sąsiad miał podobną sytuację i wiem że czymś szpachlował miejscami i potem szlifował ale na pewno nie robił gładzi na całej powierzchni.

  15. #15

    Domyślnie

    to zrób to na jeden ścinie próbnie i pomaluj. Zobacz czy taka jakość Ci odpowiada. Każdy jest inny. znam takich co z halogenami świeca i sprawdzają.

  16. #16
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,

    najlepiej w takim przypadku wykonać całościowe szpachlowanie powierzchni. Wcześniej podłoże należy oczyścić z ewentualnych pozostałości kurzu i pyłu oraz zagruntować gruntem dedykowanym dla danej gładzi. Polecam zastosowanie gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Miejscowe naprawy można wykonać z użyciem masy naprawczej ACRYL-PUTZ® LT22 LIGHT.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony