dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Smile dobór wkładu z płaszczem, 8kW

    Domyślam się że tematów z prośbami o pomoc nie brakuję, ale zaryzukuję. Pomysł na kominek narodził się nie dawno, ale nie mogę już go odpuścić. Dwie nieprzespane noce do tej pory nie sprawiły że wiem dostatecznie dużo w temacie, a czas na decyzję się skraca. Ale do tematu, może ktoś zechce coś doradzić.
    Poszukuję kominka ok. 8kW z płaszczem wodnym, cena maksymalna wkładu 3500 zł. Wolałbym uniknąć kupowania najgorszej tanizny, a przy tym mój budżet nie jest zbyt efektowny. Chciałbym go używać jako główne źródło ogrzewania. Mój główny cel jest taki: przy takim budżecie dostać możliwie najlepszą jakość wykonania, coś z szanowanej w branży firmy. Przyzwoity rozmiar paleniska to jedna z najważniejszych dla mnie cech, pozostałe mniej ważne ze względu na budżet. Dziękuje z góry za wszelkie rady, sugestie i podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Za 3500 zeta jako główne źródło ogrzewania.... bardzo słabo to widzę. Za 2 lata założysz wątek "nie róbcie kominków w domu" i przestaniesz używać kominka.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki za opinię w temacie. Jeśli popełnię błąd to raczej będę tego świadom i winić będę siebie. Rzadko kupuję źle, nie raz szukałem czegoś w niższym przedziale cenowym, ale po namiętnym wczytywaniu się w szczegóły często okazuję się że trzeba dołożyć. Płacisz za to co masz- do częsta reguła choć zdarzają się miłe wyjątki. Dlatego często długo szukam i zanim wydam pieniądze robię co mogę by dowiedzieć się jak najwięcej o danej rzeczy. Rady też potrafią być bardzo cenne.
    Ciężko od tak znaleźć wszystkie za i przeciw odnośnie tanich kominków, ale tanie + produkowane masowo to zwykle nie jest dobre połączenie. Co innego tanio i okazyjnie/ na patencie.
    Znalazłem taki sklep, to raczej kominki produkowane na małą skalę, stal kotłowa http://stalowekominki.pl/www/oferta/ Jakoś budzą zaufanie ale co ja tam wiem- póki co bardzo niewiele w temacie.
    Mieszkanie jest małe, mniej niż 50m, duże straty ciepła ( póki co nieocieplone ściany zewnętrzne), do tego dochodzi grzanie wody. Jaka byłaby rozsądna cena za wkład?
    Ostatnio edytowane przez t0rx ; 17-01-2017 o 00:04

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Chętnie podpowiem. Czy możesz jednak najpierw odpowiedzieć na pytanie: dlaczego wkłady z linki budzą Twoje zaufanie? Czy jest jakaś przyczyna, że inne nie?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Chętnie podpowiem. Czy możesz jednak najpierw odpowiedzieć na pytanie: dlaczego wkłady z linki budzą Twoje zaufanie? Czy jest jakaś przyczyna, że inne nie?
    Może dlatego że to (kominki z linku) mi wygląda na małą autorską produkcję, a nie tzw" masówkę". No i to wkłady ze stali 6mm, co wydało mi się lepsze niż tanie odlewy żeliwne. Widzę też sporo krytycznych opinii względem tych najbardziej popularnych, budżetowych wkładów. Ale tak jak mówiłem, jestem ciągle laikiem; chciałbym oczywiście żeby wkład trochę posłużył. Chętnie przeczytam wszelkie podpowiedzi.
    Ps. bardzo ciekawy test "oszołoma" na blogu
    Ostatnio edytowane przez t0rx ; 17-01-2017 o 20:21

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze ma coś ciekawego do powiedzenia w temacie?

    Sprawa niełatwa, bo dochodzi ograniczenie komina: musi być kominek z wylotem max 150 fi, albo piecyk kominkowy- koza. Pozostaje oczywiście opcja wykorzystania części łazienki na kotłownię i zwykły piec c.o. W tej chwili piec jest w łazience co nie jest zbyt praktyczne ani estetyczne. Znalazłem dokumentaję: mieszkanko ma niespełna 43m. Ładny jest wkład Thorma Valencia, ale jego moc 8kW to może być za dużo. Pozatym wiem że to raczej nie jest jakość ani komfort używania z najwyższej półki.

    Pytam pasjonatów kominkowego ognia, bo temat tak mnie wciągnął że nawet jeśli zdecyduję się na solidną ale tradycyjną kotłownie ze zwykłym piecem c.o, to w pokoju i tak prawdopodobnie stanie kominkopodobna koza. Szkoda marnować istniejącego kanału kominowego, można dodać wieczorom trochę ciepła i uroku... kosztem dodatkowego sprzątania- ale cóż.

    Jakieś sugestie rozwiązań, polecenia w temacie?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Te przemyślenia nie są głupie...Lepiej dobrej jakości piecyk (już od 2000), niż kiepskiej jakości kominek z wkładem za 3500...

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Te przemyślenia nie są głupie...Lepiej dobrej jakości piecyk (już od 2000), niż kiepskiej jakości kominek z wkładem za 3500...
    Piotr, dziękuję za pocieszenie. Jako "zabawny" smaczek do historii oględzin komina dodam że znalazłem przyczynę bardzo słabego wcześniej cugu. Na dachu tej kamieniczki kilka lat temu tzw. flachowcy kładli blachę na zlecenie urzędu gminy. Podczas wstępnego udrażniania kanału kominowego z poziomu mojego pokoju (przeze mnie), z góry wysypało się trochę sadzy, trochę kamieni i trzy tzw. małpki, czyli małe puste butelki po żołądkowej gorzkiej. Aromat jeszcze zachowany. Co kraj to obyczaj. : )

    Chyba rzeczywiście trzeba skierować uwagę na piece kominkowe.
    Ostatnio edytowane przez t0rx ; 18-01-2017 o 13:45

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Jeżeli za przyzwoity piec kominkowy zapłaciłbym już od 2000zł (z płaszczem?), to na jakie firmy/ modele powinienem zwrócić uwagę, a których się wystrzegać? Dodam że jeśli byłoby naprawdę warto to budżet mogę podwoić, tzn wydać np. 4000zł. Dziękuję, każdy ułamek podpowiedzi ma dla mnie znaczenie. : )

  10. #10
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Zobacz ofertę Romotop
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Espera ceramika.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	378945  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 18-01-2017 o 20:53
    Darek B

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki! Przejrzałem ofertę i cennik, w moim (trochę wytężonym) zasięgu byłoby tylko coś z serii Tala. Estetycznie podpada mi Tala 11, ale czy moc do 14kW to oby nie za dużo ? http://www.foremski.com.pl/piece-z-p...zcz-wodny.html

    Edit. po odświeżeniu strony ukazało się nie jakieś 4300 a 5700zł za Tala11- nie wiem dlaczego. To chyba poza moim budżetem

    Warto inwestować w romotop? Unikać tańszych piecyków, np. Thorma? Wybaczcie natręctwo : )
    Ostatnio edytowane przez t0rx ; 18-01-2017 o 21:36

  12. #12

    Domyślnie

    ja polecam kratki.pl - firma Polska, dobry serwis i bezpieczny zakup

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał t0rx Zobacz post
    Dzięki! Przejrzałem ofertę i cennik, w moim (trochę wytężonym) zasięgu byłoby tylko coś z serii Tala. Estetycznie podpada mi Tala 11, ale czy moc do 14kW to oby nie za dużo ? http://www.foremski.com.pl/piece-z-plaszczem-wodnym/587-romotop-tala-11-ceramika-plaszcz-wodny.html

    Edit. po odświeżeniu strony ukazało się nie jakieś 4300 a 5700zł za Tala11- nie wiem dlaczego. To chyba poza moim budżetem

    Warto inwestować w romotop? Unikać tańszych piecyków, np. Thorma? Wybaczcie natręctwo : )
    Zobacz Flamingo. To też obok Romotopa dobra jakość zza południowej granicy....

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Niestety chyba porażka, komin nie był nawet dobrze zmierzony. Ma jakoś 15x13 cm więc to chyba koniec marzeń. Spróbuję jeszcze ściągnąć jakiegoś dobrego kominiarza. Z piecyków z płaszczem z małym wylotem widziałem chyba tylko tanią kozę k6 , ale nie rozumiem dlaczego w opisie jest że ogrzewana woda nie może być użyta jako użytkowa. Rozumiem że żadna redukcja wylotu nie wchodzi w grę? Komin z cegły ma długość ok. 8m
    Ostatnio edytowane przez t0rx ; 19-01-2017 o 09:05

  15. #15

    Domyślnie

    Woda użytkowa a woda w instalacji CO to dwie różne sprawy. Przecież pod prysznicem nie myjesz się wodą z grzejników

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Mam instalację CO w domu, razem z bojlerem. Chciałem pozbyć się pieca CO (z różnych względów) i podłączyć piecyk/ kominek do istniejącej instalacji. Zastanowiło mnie tylko dlaczego w każdym opisie kominków z serii "K" wytłuszczone jest że nie nadają się do ogrzewania wody : )

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał t0rx Zobacz post
    Mam instalację CO w domu, razem z bojlerem. Chciałem pozbyć się pieca CO (z różnych względów) i podłączyć piecyk/ kominek do istniejącej instalacji. Zastanowiło mnie tylko dlaczego w każdym opisie kominków z serii "K" wytłuszczone jest że nie nadają się do ogrzewania wody : )
    Wiesz...może nie "umią" podłączyć?!

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    mam na myśli wszystkie oferty sklepów, przykładowo: http://www.kominki.ign.com.pl/produk...lotem_130/3260

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał t0rx Zobacz post
    Zastanowiło mnie tylko dlaczego w każdym opisie kominków z serii "K" wytłuszczone jest że nie nadają się do ogrzewania wody : )
    Moze mają na mysli ze nie mozna ogrzewać wody CWU w płąszczu kominka? A jesli zrobisz ogrzewanie CWU przez wężownicę z kominka i wodę kotłową to nie powinno być problemów.

    Chodzi o to że woda bieżąca ma tlen i taka puszczana cały czas przez kominek spowoduje jego korozję. Gdy krąży w kominku, pompie układzie stara woda kotłowa to nie ma takiego ryzyka korozji

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    t0rx

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    ***
    Kod pocztowy
    23-123
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięki, być może dobrze spekulujesz. Korozja ważny temat, wiosną cała instalacja musi iść do przeglądu.
    Zastanawiam się jaki to wszystko ma u mnie ma sens, tzn. instalacja piecyka/ kominka z płaszczem przy tym przekroju komina. Bo to chyba oznacza malutkie komory spalania i niewielkie drzwi, czyli dużo bałaganu i bardzo częste dokładanie. Chyba że redukcja wylotu spalin : ) . Zapłaciłbym nawet z te 5- 6 tys. za piecyk/kominek, gdyby rzeczywiście dało się uzyskać jakieś sensowne rezultaty. Piecyki na pellet chyba też odpadają.
    Mały metraż a trzeba by jeszcze wydzielić jakąś*kotłownie, zabrać część łazienki, wykuć drugie wejście w ścianie- obecnie piec CO jest w łazience. Jeżeli macie jakieś argumenty za piecykiem z płaszczem jednak, albo sugestie jakichś innych rozwiązań to poproszę. : ]

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony