dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajni

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    14

    Domyślnie Rozmieszczenie kamer- monitoring IP

    Witam

    Proszę o poradę w ilości i rozmieszczeniu kamer na domu jednorodzinnym. W załączeniu plan zagospodarowania terenu z rzutem domu i moimi propozycjami umiejscowienia kamer. Problemem mogą być balkony, które przysłonią widok z kamer . Droga dojazdowa od południa, od zachodu sąsiad, od północy szczere pole (przynajmniej na razie) i od wschodu teren sąsiadki- łąka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160519_154811944a.jpg
Wyświetleń:	861
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	378835 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rysunek1.jpg
Wyświetleń:	1840
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	378834

    W planach 4 kamery IP 4MPx 4mm (czyli kąt widzenia 62 stopnie) Hikvision montowane w podbitce dachu. Zależy mi widzieć bramę garażową, taras, wejście do domu i drogę dojazdową- kto podjeżdża pod dom.
    Zastanawiam się czy jest sens kupować rejestrator na 8 wejść- jak to mówią na zaś.
    Jeśli chodzi o kamery, czym się różnią kopułowe od tuby? Tylko obudowa? Ile zdjęć bym nie widział to wszyscy na zewnątrz mają tuby. Ale kopułowe mniej się rzucają w oczy- pomijając, że niestety Hikvision ma tylko białe kamery a podbitka będzie orzechowa- pasowały by czarne.

  2. #2

    Domyślnie

    Cześć, mój sąsiad ma kamery kopułowe koloru czarnego i przyznam że są bardzo estetyczne, sam wybiore takie same, 3 kamery na taki duży obszar to chyba trochę za mało, sporo martwych punktów, zastanów się czy nie lepiejdołożyć trochę i dorobić z 1-2 kamery i mieć pełny monitoring. Ja też początkowo chciałem 4 ale zrobie 6 i będę miał widok na wszystko

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajni

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Te 3 kamery to tylko propozycja, z tyłu domu są tylko pola i żeby się dostać stamtąd trzeba by dość długo iść wysoką trawą i przejść przez rów z wodą. Choć nie wykluczam, że martwy punkt jest duży.

    Może ktoś ma lepszą propozycję rozmieszczenia? Np. siedzi w temacie kamer itp. Ja jestem mechanikiem

  4. #4

    Domyślnie

    Ja myślałem żeby dać 2 kamery w słupkach ogrodzenia po przekątnej wtedy kamery obejmują praktycznie całą działkę łącznie z domem. Coś z szerokim kątem. Problem tylko taki że w nocy działka musi być oświetlona bo diody montowane w takich kamerach na niewiele się zdadzą i widać będzie tylko trawnik.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajni Zobacz post
    Te 3 kamery to tylko propozycja, z tyłu domu są tylko pola i żeby się dostać stamtąd trzeba by dość długo iść wysoką trawą i przejść przez rów z wodą. Choć nie wykluczam, że martwy punkt jest duży.

    Może ktoś ma lepszą propozycję rozmieszczenia? Np. siedzi w temacie kamer itp. Ja jestem mechanikiem
    złodziejem nie jestem ale jakbym coś chciał komuś złoić to pole+wysoka trawa to idealne warunki. Ja bym się bardziej martwił polem i haszczami niż uczęszczanym chodnikiem.. o ile się nie myle największym wydatkiem jest samo założenie kamer + monitoring, system. 2 kamery więcej to pare zł więcej dlatego z 4 robie 6. Bo co mam zamontować 4, zaoszczędzić 1000zł na 2 kamerach i mieć martwe punkty? to się mija z celem

  6. #6

    Domyślnie

    Im więcej kamer tym lepiej na początku starczą te cztery ale widoczna kamera to ostrzeżony włamywacz już w kominiarce i nici z rozpoznania zatem ukryta kamera tam gdzie najprawdopodobniej złodziej stanie autem i na łby kominiarki będzie wciągał . A co do oświetlenia to cały dozorowany obszar uzbroić w lampy z czujką podczerwieni . Zysk taki że będziemy mieli obraz w kolorze noca i będzie widac szczegóły stroju włamywaczy . A nie zwyczajowe szarak kurtka/bluza jasniejszy o ton odcień spodni etc.
    Wywalone pieniądze.

    No i najważniejsze ubezpieczenie ze zniżką za system dozoru.

    A nie orientował się waść ile za montaż z dozorem biorą u was firmy ochroniarskie. Część z nich montuje alarm z dozorem i montażem systemu kamer . W cenie własnego kupowanego osobiście zmieściły się opłaty za 2 lata . Z tym że to info sprzed kilku lat jak robiłem za montera

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ajni

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    złodziejem nie jestem ale jakbym coś chciał komuś złoić to pole+wysoka trawa to idealne warunki. Ja bym się bardziej martwił polem i haszczami niż uczęszczanym chodnikiem.. o ile się nie myle największym wydatkiem jest samo założenie kamer + monitoring, system. 2 kamery więcej to pare zł więcej dlatego z 4 robie 6. Bo co mam zamontować 4, zaoszczędzić 1000zł na 2 kamerach i mieć martwe punkty? to się mija z celem
    Też nie jestem, ale jakbym miał dybać pół km przez pola z chaszczami w nieznane. Ale coś racji w tym jest. Jedna kamera to 500zł, podpinane bezpośrednio do rejestratora i kilka metrów kabla.


    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    A nie orientował się waść ile za montaż z dozorem biorą u was firmy ochroniarskie. Część z nich montuje alarm z dozorem i montażem systemu kamer . W cenie własnego kupowanego osobiście zmieściły się opłaty za 2 lata . Z tym że to info sprzed kilku lat jak robiłem za montera
    Ja dziękuję za firmy ochroniarskie, teściowa kolegi ma i nie poleca. Kasę biorą, reakcji brak. Przyciski napad i inne wynalazki, które nie działają. A jak chcesz zrezygnować z usług ich firmy to szantaż, że cię ktoś okradnie.
    Bratowa pracuje w sklepie i o 23 dzwonili do niej z ochrony, że alarm się włączył i czy może tam pojechać i sprawdzić czy to nie fałszywy alarm, bo oni mają daleko- super, żeby chyba łeb ukręcili. Dużo jest takich historii.

    Hmm muszę przemyśleć jak to rozmieścić, boję się że balkony mi zasłonią duże pole widzenia.
    A problem taki, że kamery będę miał nie dużo wcześniej niż elewację i robienie podbitki w której będą montowane kamery.


    Propozycja na 6 kamer

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kamery 2.jpg
Wyświetleń:	1526
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	380171

    Jednak wolałbym się w miarę możliwości ograniczyć do 4 szt.
    Ostatnio edytowane przez ajni ; 30-01-2017 o 21:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony