dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawele87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-293
    Posty
    11

    Domyślnie Sugestie jak rozlokować pomieszczenia

    Chcemy na własną rekę zaprojektować ustawienie pomieszczeń w mieszkniu, wszystkie ścianki sa działowe.

    - wpadliśmy na pomysł 2 łazienki, ale bardzo małej czy na 140 cm da rade wstawić WC i Prysznic ?
    - gdzie wcisnąć dużą szafę w syplialni
    - jak zrobić by pokój dziecka nie był klitką i nie powstały labirynty w przedpokoju

    Obecny rozkład


    Nasz propozycja


    Wszelkie uwagi mile widziane

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    W niewielkim stosunkowo mieszkaniu 2 małe łazienki + duża pralnia + duży przedpokój - NIE...

    Jedna duża łazienka, porządne szafy, normalnej wielkości pokój dla dziecka i to wszystko.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawele87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ok tylko co w takim razie miejscem gdzie zaplanowana była pralnia ? bardzo niewykorzystana przestrzen. Jak zrobie do konca kuchnie to bede mial z 7 metrów blatu.

    tak to wyglada po Twojej propozycji

  4. #4

    Domyślnie

    gdzie są piony kanalizacyjne?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawele87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    W łazience zaraz po prawej stronie od wejścia

  6. #6

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez kinka ; 18-01-2017 o 14:52

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    7 m2 na pokoik dziecka - chyba kury mają większe wybiegi w klatkach
    A ty chcesz jeszcze go zmniejszać.



  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawele87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    Wszystko super w ostatnim projekcie tylko kanalizacja jest po prawej stronie zaraz po wejściu do kuchni. A do tego w łazience która stworzyłeś to WC z pompka musiałoby być.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlaczego z pompką? Przecież tam jest pion kanalizacyjny kuchenny i miała być pralnia.
    Najwyżej trzeba będzie odwrócić łazienkę w sposób lustrzany, by sedes był od strony sypialni

    Jeśli w nowej kuchni pion jest po prawej to zamień miejscami płytę ze zlewem - spokojnie podciągniesz kanalizę.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawele87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    Bo tam jest rura 50 a w obecnej lazience jest 100, więc z taka rura WC pewnie tylko z rozdrabniaczem.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawele87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    W takim razie może taka opcja ? Co o tym myślicie



    lub takiej

    Ostatnio edytowane przez pawele87 ; 18-01-2017 o 16:07

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ustawisz szafę w garderobie?
    Przejdziesz po obu stronach łózka?
    nie przeszkadza ci tak otwarta kuchnia?
    Nie stoi kanapa zbyt blisko ściany?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawele87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    Faktycznie rozmieszczenie na sypialnie zle, jeszcze jeden projekt ale nie wiem czy do konca realny bo po wejsciu do WC po prawej stronie jest kanalizacja a potem szyb wentylacyjny i pytanie czy można aż tak zmniejszyć tą łazienkę do WC


  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    7 m2 na pokoik dziecka - chyba kury mają większe wybiegi w klatkach
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Czyli samochody mają więcej miejsca niż ludzie w salonie
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie przeszkadza ci tak otwarta kuchnia?

    Weź ty się kobieto ogarnij troszkę z tymi swoimi tekstami, bo to ani mądre, ani śmieszne
    Opanowałaś ten dział, że ciężko znaleźć tutaj wątek bez twoich mądrości, które sprowadzają się do jednego typu rozwiązania: WSZYSTKO JEST DOBRZE, JAK JEST TAK, JAK U ELFIR! + do tego koniecznie dwa tarasy!
    Krytykujesz większość rozwiązań, wklejasz tu nieraz parę różnych rzutów domu w jednym wątku, robionych na szybko w Paint'cie, które niejednokrotnie się wykluczają, mieszasz ludziom w głowach, ustalasz jakiś swoje z dupy wzięte standardy - weź ty się dziewczyno ogarnij!!
    Teraz sezon ogórkowy, więc całą swoją energię poświęcasz na rozwalanie domów. Ale już niedługo wiosna, więc jest szansa, że zajmiesz się projektowaniem ogrodów i przestaniesz tutaj szaleć, zmieniając osiem razy na dobę projekt jednego domu.
    Naprawdę męcząca jesteś...

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawele87

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-293
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo wdzięczny za każdą nawet krytyczną uwagę, Po to napisałem na forum by ktoś znalazł mankamenty w moim projekcie a nie chwalił wszystko co zrobię. Jeśli efektem tej dyskusji będzie fakt, ze wiekszość z Was uzna to za fajny rozkład będę bardzo zadowolony.

    Projekt, który zakłada i to już potwierdzone, że nie zburzymy tej jednej ściany, bo jest wentylacja ( przedłużenie ściany w pierwotnej łazience. W tej sposób zamyka nam trochę kuchnię.


  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawele87 Zobacz post
    Ja jestem bardzo wdzięczny za każdą nawet krytyczną uwagę
    No to masz moją krytyczną uwagę, że takie "malowanie na kolanie" przez amatorów, do niczego konstruktywnego nie prowadzi.
    Ja już długo obserwuję tę radosną twórczość niektórych "doradców" i wiem, że namalować można wszystko, ale to często ma się potem nijak do rzeczywistości i ergonomii.
    Oczywiście możesz zrobić tak, jak ci namalują na forum, ale możesz też zasięgnąć porady u poważnego/prawdziwego architekta. On ci to inaczej przeliczy i niektóre pomysły z głowy wybije.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Stanowska - ty masz jakieś problemy emocjonalne.
    Nie znam nikogo na forum komu byś pomogła.
    Natomiast uwielbiasz robić personalne docinki, które nikogo, prócz ciebie nie interesują.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-01-2017 o 18:55

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawele87 Zobacz post
    Faktycznie rozmieszczenie na sypialnie zle, jeszcze jeden projekt ale nie wiem czy do konca realny bo po wejsciu do WC po prawej stronie jest kanalizacja a potem szyb wentylacyjny i pytanie czy można aż tak zmniejszyć tą łazienkę do WC
    Chyba wyburzyłeś część pionu wod-kan i wentylacyjnego.

    Może nie rób ścianki od wejścia, tylko wstaw dużą szafę?
    A TV można ustawić przy kominie (od strony łazienki i kuchni)
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-01-2017 o 18:54

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Stanowska - ty masz jakieś problemy emocjonalne.
    Nie znam nikogo na forum komu byś pomogła.
    Natomiast uwielbiasz robić personalne docinki, które nikogo, prócz ciebie nie interesują.
    Tylko Tobie, moja droga, robię personalne docinki, bo uważam, że zapędziłaś się nieco we swojej nieomylności i zaczynasz tutaj gwiazdorzyć. Niepotrzebnie zresztą.
    Mniejsza z tym. Pisz sobie dalej, tak jakby mnie nie było, ale nie oczekuj ode mnie, że nie będę odpisywać na żadne Twoje wypowiedzi.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony