dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Malutka łazienka w bloku - pomocy!

    Witam wszystkich serdecznie!
    Od jakiegoś czasu przeglądam forum i szukam inspiracji do mojej małej łazienki. Widzę, że tu jest kopalnia pomysłów i dajecie świetne rady a nie ukrywam, że jeszcze nigdy w życiu nie stałam przed tak wielkim wyzwaniem jak generalny remont łazienki
    Mamy zamiar wyrzucić wszystko i zrobić łazienkę na nowo ale jest ona tak malutka, że mamy wciąż problem, żeby zdecydować się na jakiś projekt.
    Łazienka ma taki układ:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image001.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	378913

    W łazience musi się zmieścić prysznic, umywalka, toaleta i pralka. Nie ma szansy, żeby pralkę wyrzucić np. do kuchni.
    Wymyśliliśmy kilkanaście układów ale ostatecznie zastanawiamy się nad takimi dwoma:

    łazienka1.cdr.pdf

    łazienka2.cdr.pdf

    Jeśli chodzi o prysznic to chcemy postawić ściankę lub szybę. Pralkę mamy zwykłą ale możemy zainwestować w taką otwieraną od góry

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie

  2. #2

    Domyślnie

    1) Prysznic bez brodzika, z zasłonką albo składanymi szybami.


  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź Braliśmy pod uwagę też taką aranżację ale martwi mnie czy odpływ nie jest za daleko od toalety? Trzeba będzie zabudować rurę i łazienka zrobi się jeszcze mniejsza

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    do 150 cm od pionu lokalizuje się sedesy
    a rura ma być ukryta w zabudowie, która jest na rysunku

  5. #5

    Domyślnie

    W przypadku kibelka typu kompakt można zrobić tylko niski schodek który łazienki raczej dużo wizualnie nie zmniejszy . Odległość od pionu ok.100cm jest według mojej wiedzy jeszcze akceptowalna ale tak na pewno to tylko hydraulik na miejscu oceni.

  6. #6

    Domyślnie

    Remont się zbliża wielkimi krokami, fachowiec już umówiony a ja nadal nie zdecydowałam się na nic konkretnego
    Co myślicie jeszcze o takim układzie? Czy będzie funkcjonalny?





    1. Pralka ładowana od góry 60 x 40 cm. nad pralką jakieś półeczki albo szafka

    2. Brodzik wpuszczany w podłogę 100 x 70 z konglomeratu (można w razie czego dociąć) https://www.leroymerlin.pl/wanny-i-k...737,l2121.html

    3. Drzwi prysznicowe rozsuwane 100 x 70 cm - coś w tym stylu [img] http://www.fotosik.pl/zdjecie/0611289feb819c52.jpg[/img]

    4. Węższy blat na umywalkę ale za to umywalka może być dłuższa. Blat na całą długość od szyby prysznica do końca ściany + szafka robiona na wymiar

    5. Podwieszana toaleta.
    Ostatnio edytowane przez 7mika7 ; 22-02-2017 o 14:57

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jakie szerokie będzie wejście pod prysznic?
    Czy w płytkiej umywalce umyjecie ręce, bez zachlapania podłogi?

  8. #8

    Domyślnie

    Ręce - tak. Twarz - nie.
    Miałam taką malutką łazienkę z malutką umywalką - cała podłoga pochlapana podczas PRÓBY mycia twarzy/zębów. Koszmar!

  9. #9

    Domyślnie

    kibel jak najdalej od drzwi, nie przy drzwiach


  10. #10

    Domyślnie

    Myślę, że wejście pod prysznic będzie na jakieś 50 cm. Blat z szafką na umywalkę chcę zrobić na zamówienie więc mogę trochę pokombinować, np. zlew zrobić dalej od prysznica i blat pod umywalką będzie szerszy na większą umywalkę a przy prysznicu płytszy, żeby nie kolidował z wejściem.
    Kibelek obojętnie gdzie w tej łazience ustawię będzie i tak blisko drzwi ))) Niestety

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał 7mika7 Zobacz post
    Kibelek obojętnie gdzie w tej łazience ustawię będzie i tak blisko drzwi ))) Niestety
    wbrew pozorom nie.
    Miałem podobna łazienkę tylko ciut głębsza, 163cm i tez miałem pion kanalizacyjny w rogu. Mozna powiedzieć , ze lustrzane odbicie.

    Rozkład zrobiłem prawie identyczny jak Ty na ostatnim rysunku, z tym, ze kabina była półokrągła 90cm, pralka była normalna, kibelek zaraz przy pionie przodem skierowany do drzwi, a tam gdzie Ty ustawiłaś kibelek miałem umywalkę 50cm z szafką.


  12. #12

    Domyślnie

    Właśnie tej głębokości mi brakuje :/ Patrzyłam na kabiny półokrągłe, pięciokątne i przy takich kabinach pralka zwykła się nie zmieści obok. Zabraknie trochę centymetrów, więc i tak trzeba by wstawić pralkę otwieraną do góry. Przy pralce otwieranej do góry wydaje mi się,że niewygodnie by się wchodziło do półokrągłego brodzika bo trochę nachodziłaby na to wejście.

  13. #13

    Domyślnie

    jeśli dasz brodzik i kabinę półokrągła, to pralka nie będzie w niczym przeszkadzać, wejście do takiej kabiny jest po środku łuku, a pralka stoi z boku, poza tym jest łuk który oddala pralkę od wejścia


  14. #14

    Domyślnie

    Ale czy w tym układzie co bym chciała jest coś co go dyskwalifikuje? Właśnie wróciłam ze sklepu gdzie zamówiłam brodzik https://www.leroymerlin.pl/wanny-i-k...737,l2121.html Normalnie go w sklepie nie mają, jest na zamówienie a tu mieli jedną sztukę idealnie pod mój projekt Więc zrobiłam rezerwację. Mogę jeszcze zmienić zdanie dlatego każda uwaga jest dla mnie cenna. Czy ten kibelek blisko drzwi przekreśla taki układ?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    znalazłam taka inspirację:


    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-02-2017 o 23:00

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  17. #17

    Domyślnie

    Ten artykuł kiedyś już czytałam i właśnie ta część, której nie widać a odbija się w lustrze spodobała mi się. Te przesuwane drzwi. I tam jest tyci umywalka
    A właśnie! Co macie na myśli pisząc "płytka umywalka"" Czy chodzi o odległość od ściany czy chodzi o głębokość gdzie leci woda? Jeśli chodzi o głębokość od ściany jakie jest minimum, żeby było wygodnie korzystać z takiej umywalki i nie zachlapać całej łazienki?

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    odległość od ściany.

  19. #19

    Domyślnie

    masz 140cm, brodzik ma 100cm, zostaje 40cm na pralke, która ma dokładnie 40cm.
    Ta pralka nie wejdzie w tą szczelinę. Pralka 40cm musi mieć szczelinę/wnękę/miejsce ponad 41cm.
    Pytanie czy tam jest dokładnie 140cm, czy ciut wiecej lub mniej?
    Nigdy nie pasuj wszystkiego co do milimetra, zawsze dodaj kilka centymetrów.
    np. Jesli brodzik ma 100cm, to licz, ze ma co najmniej 101, jeśli pralka ma 40cm szerokości, to licz co najmniej 41cm.


  20. #20

    Domyślnie

    Brodzik jest z konglomeratu i można go dociąć na wymiar. Od wczoraj intensywnie o tym myślę i być może kabina będzie 70 x 90 cm albo fachowiec będzie się podkuwał w ściany? Coś takiego wyczytałam na forum i mam zamiar dopytać jak fachowiec będzie na miejscu Ma być w poniedziałek.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony