dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Kilka zdjęć wizualizacji mojej łazienki:












    Podłoga będzie inna


    Płytki na ścianie białe błyszczące

    Drewniane dekory jeszcze do ustalenia

    Nad zabudową geberitu mała półka a wyżej wszystko zabudowane płytkimi szafkami

    Drzwi do prysznica albo uchylne albo przesuwane. W zależności jakie będą ostatecznie blat z szafką na zlew dopasuje się tak aby nie było kolizji z drzwiami od prysznica ( będzie robiony na wymiar).

    Czy oświetlenie w łazience powinno być zimne czy ciepłe?
    Ostatnio edytowane przez 7mika7 ; 25-02-2017 o 15:42

  2. #22

    Domyślnie

    I chyba ma wszystko co powinna.
    Zastanów się tylko czy nie byłoby praktycznie zrobić pod umywalką w zabudowie półki na brudną bieliznę, uchylne mało pojemne są ale wysuwane szuflady mogły być fajne.
    Prysznic chyba lepiej przesuwny. Ja u siebie mam otwierany w obie strony i jest luzik, ale tylko na zewnątrz drzwi otwierane to w takiej małej łazience jest kłopotliwe.

  3. #23

    Domyślnie

    układ jak najbardziej ok, tylko ja bym wstawił umywalke tam gdzie kibelek, a kibelek tam gdzie umywalka, ale to szczegół.
    Natomiast mam pytanie o ten wymiar 140cm. to jest teraz przed płykami czy juz po połozeniu płytek/glazury?


  4. #24

    Domyślnie

    140 cm jest na ten moment z płytkami po obu stronach. Będą oczywiście zrzucone i założone nowe. Tak jak wcześniej pisałam brodzik będzie z możliwością przycięcia na wymiar https://www.leroymerlin.pl/wanny-i-k...FRC_GAodw2UAgw więc dopasujemy już po założeniu nowych płytek. Mam nadzieję, że tak będzie

    Tutaj przykład innego układu nad którym myślałam




    - mam wrażenie, że wchodziłoby się prosto na ścianę od prysznica
    - wyczytałam, że kibelek nigdy na wprost wejścia
    - był kłopot z dopasowaniem wąskiej pralki, patrzyłam na te płytkie w sklepie i mam wrażenie, że za dużo tam się prania nie zmieści, poza tym w tych najpłytszych pralkach wszystkie drzwiczki otwierają się na lewą stronę co przy tym układzie nie byłoby wygodne a te na 40 cm głębokości z drzwiczkami otwieranymi na lewo nie otwierałyby się w całości.

    I taki układ:


    -tutaj też by się wchodziło zaraz na ściankę od prysznica
    -mniej miejsca na kibelku
    - zamiast szyby pewnie by się skończyło na zasłonce prysznicowej
    - mało widać podłogę a wyczytałam, że im więcej widać podłogę niepodzieloną sprzętami tym lepiej dla małej łazienki

    Też myślę nad szufladami na brudną bieliznę i biorę pod uwagę. Miejsca na kosmetyki będę miała w płytkich szafkach na geberitem. Nad pralką szafka na większe środki czystości. Mam wrażenie, że szafka na umywalkę, bez dużych szuflad będzie nadawała trochę lekkości i nie przytłoczy tej mikro łazienki. Ale zobaczę jak to wyjdzie

  5. #25

    Domyślnie

    Najlepsza opcja pierwsza.
    Na projekcie pralka ci się zmieści obok wc, ale weź pod uwagę że trzeba ją wcisnąć i podłączyć, a to nie jest łatwe jak jesteś otoczona sprzętami dookoła

  6. #26

    Domyślnie

    zanim zdecydujesz porównaj sobie wymiary...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7mika7  (1)S.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	67,3 KB
ID:	382711  

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2013arch Zobacz post
    zanim zdecydujesz porównaj sobie wymiary...
    Ale że co? Bo ja mało techniczna jestem
    Remont się właśnie zaczął i już jest zrobiona instalacja tak jak na projekcie pierwszym, który tu wrzuciłam, czyli

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Architekt zrobił ci zestawienie wcześniejszych propozycji układów wraz z podanymi odległościami pomiędzy poszczególnymi sprzętami.
    Żebyś wiedziała czy w danym ustawieniu na sedesie będziesz siedzieć ściśnięta, czy będzie miejsce na łokcie chociażby. Czy nogi się zmieszczą bez obijania kolan o inne elementy, jak sobie usiądziesz.

  9. #29

    Domyślnie

    Ach, teraz rozumiem! Bardzo dziękuję

  10. #30

    Domyślnie

    Łazienka zrobiona Czekam jeszcze na szafki zamówione u stolarza, niestety termin na czerwiec :/ Jak będzie już całość to oczywiście pochwalę się

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Już jest czerwiec...
    Poczekam na zdjęcia realizacji

  12. #32

    Domyślnie

    Trochę to trwało bo jednak meble zostały wykonane w sierpniu

    Łazienka przed remontem:









    Łazienka ma 1,4 x 2 metry. Zamiast wanny mamy teraz prysznic 90 x 70 cm, i łamane drzwi co dodało nam wizualnie trochę przestrzeni, zmieniliśmy pralkę na otwieraną do góry. Układ bardzo nam odpowiada i łazienka jest teraz wygodna. Nad ubikacją pod sam sufit mamy pojemne szafki, jest tam też wentylator. Przy toalecie jest bidet i z drugiej strony wykorzystaliśmy wnękę gdzie trzymam m.in proszki do prania. Pod umywalką są pojemne szuflady.
























  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to gratuluję!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony