dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 44
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 879
  1. #241
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Przepraszam jeśli wybiegam zbytnio w przyszłość, jak planujesz wykończenie styku powierzchni płyty i ściany? Listwa przypodłogowa drewniana czy może coś innego? Jestem ciekaw co najlepiej pasuje do podłogi betonowej, bo sam rozważam różne opcje. Aczkolwiek ja chyba jednak położę na większości panele drewniane, ale zamiast tradycyjnych listew przypodłogowych myślę o cokolikach wpuszczonych w tynk, tzn. zlicowanych ze ścianą.

  2. #242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Daniellos_
    Tak naprawdę najbardziej ze styro pasuje mi Knauf jest tak samo certyfikowany jak Austro jednak tańszy i raczej celuję w 032 który jest teraz 180zł/m3,
    a swisshit 031 kusi ceną 186zł/m3


    maaszak
    Nie przepraszaj ja wybiegam czasami w przyszłość do momentu gdzie siedzę na tarasie z piwkiem w ręku. A na poważnie co do listw raczej wolał bym się obejść bez nich. W tym temacie mam raczej zdanie że mniej znaczy więcej. Myślałem robiąc tynk na podłodze położyć deskę wysokości 1cm i do niej dochodziłby tynk, po zakończeniu roboty deskę zabrać i zostanie taki nie widoczny uskok w głąb. Ale to na razie tylko jedna z opcji. Jeśli jednak listwy pójdą to raczej kwadratowe wysoki białe, bo ładnie pasują do szarej podłogi.

    Dach płaski rozkładnie EPDM

    W środę przyszła ciężka paczka od kolegi M.A.G -a a u mnie takie prezenty długo nie mogą leżeć tak wiec wczoraj po pracy EPDM wleciał niczym dywan Alladyna na daszek i tam już pozostał.

    Na początek ściąga, najbardziej przypadł mi ten filmik ale warto obejrzeć też fierstona itp.
    https://www.youtube.com/watch?v=YY4KZDOY8EQ&t=13s

    Ogólnie robota raczej nie skomplikowana,czyścimy powierzchnię, rozkładamy, przymierzamy, smarujemy obie powierzchnie, czekamy 3min, kleimy, wałkujemy i pijemy piwko dumie patrząc na wykonaną robotę. Ostatnia czynność mi nie wyszła bo komary cięły.




    Bond taki ze względu że firestone tylko w 20l.




    Jak zawsze staram się wam sfotografować zestaw do pracy. Proszę zwrócić uwagę na mój super hiper mega profesjonalny wałek, chyba go opatentuje



    Robota w toku (jak widać płyty mi trochę klawiszują na końcówkach ale myślę że grawitacja zrobi swoje)





    Babole, pokazuje żeby nie było że zawsze wszystko idzie cacy





    Na koniec moja "półka" EPDM wchodzi pod blachę a ta go dość mocno dociska, powinno być ok





    FINISZ (sorki za jakość zdjęć ale to już była 9 wieczór)




    I na tym poprzestaję na razie. Zostało docięcie tego co za dużo zwisa bokami, na końcu daszka będzie zamontowana listwa startowa z blachy która mi została (idealnie się do tego nadaje) i rynna jakaś malutka, a na boki wygnę coś w stylu wiatrownic i przykręcę farmerami (został mi jeszcze jeden arkusz blachy płaskiej). Ale to wszystko chcę robić dopiero jak będę robił ocieplenie żeby wszytko było ładnie spasowane.

    Pozdrawiam

  3. #243

    Domyślnie

    Myślałem robiąc tynk na podłodze położyć deskę wysokości 1cm i do niej dochodziłby tynk, po zakończeniu roboty deskę zabrać i zostanie taki nie widoczny uskok w głąb.
    Ja planuję u siebie płyty kg i bedą klejone jakieś 10cm powyżej poziomu podłogi, a w te 10cm chce dać listwy. Listwy jak to u mnie oczywiście DIY z OSB i z tego samego OSB też ramki wokół drzwi. taka jest idea, a jak to wyjdzie to zobaczymy
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ja planuję u siebie płyty kg i bedą klejone jakieś 10cm powyżej poziomu podłogi, a w te 10cm chce dać listwy. Listwy jak to u mnie oczywiście DIY z OSB i z tego samego OSB też ramki wokół drzwi. taka jest idea, a jak to wyjdzie to zobaczymy
    OSB??? Nie widzę tego nie zacznie to zaraz pęcznieć i się rozłazić? Już szybciej robił bym to wszystko z płyty klejonej.
    Jak na tym filmiku oni właściwie wszystko z tego mają drzwi futryny itp tak jak zresztą w tytule plywood
    https://www.youtube.com/watch?v=EOh-...s5-nAFhFObIhSN

    I to mi się podoba

    A tak ogólnie ideą listew jest jak rozumiem poza funkcją estetyczną ukrycie połączenia materiału pokrywającego podłogę z ścianą. Co u mnie nie występuje, dobrze myślę? Tak że ten element jest u mnie zbyteczny.

  5. #245
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    A tak ogólnie ideą listew jest jak rozumiem poza funkcją estetyczną ukrycie połączenia materiału pokrywającego podłogę z ścianą. Co u mnie nie występuje, dobrze myślę? Tak że ten element jest u mnie zbyteczny.
    Zgadza się. Druga funkcja to ochrona ściany przed zabrudzeniem w czasie mycia/mopowania podłogi. Choć z ręką na sercu przyznam, że od 6 lat obchodzę się bez listew. Co prawda estetyka wnętrza na tym traci i gdybym mogła cofnąć czas założyłabym jakiekolwiek i miała z tym spokój.

  6. #246

    Domyślnie

    Witam mam pytanie jak u ciebie bedzie rozwiazane polaczenie ocieplenia Sciany z Ociepleniem dachu.Przeczytalem twoj dziennik I chce u siebie zastosowac wiazary ,pelne deskowanie ,I ocieplenie dachu -ocieplenie dachu chce wypuscic na grubosc ocieplenie sciany I skleic to razem zeby byla ciaglosc.A jak to bedzie u ciebie??

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    anemonek

    Dzięki za praktyczne info z pierwszej ręki

    ucze sie na swoich b

    Rysunki nie są super szczegółowe ale myślę że wszystko wyjaśniają.

    Tak będzie u mnie, od czerwonej linii w lewo będzie jeszcze ocieplenie od środka czyli tzw. ocieplenie murłaty.



    A tak jest najprościej i najłatwiej, styro oczywiście dochodzi do samego PIR-u między krokwiami czego nie widać na rysunku. Minusem jest to że rynna będzie klasycznie zamontowana i obróbka pasa podrynnowego będzie aż do dołu krokwi.


  8. #248

    Domyślnie

    mozesz jeszcze napisac/narysowac jak masz rozwiazana kwestie szczelnosci dach-sciana tzn w jaki sposob paroizolacja z dachu (Storex 90) jest polaczona ze sciana
    na zdjeciach widzialem, ze jest chyba na zewnatrz sciany - nie powinna byc przyklejona od strony wewnetrznej sciany/wienca a pozniej przykyta tynkiem?

  9. #249

    Domyślnie

    Wlasnie ja bym chcial seby styropian ze sciany wchodzil pod PIR bedzie wiec rynna 25 cm od wiazarow.Nie znam sie na tym I nie wiem czy nie bedzie problemow z jej zamontowaniem

  10. #250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Dawid314


    zielony - płyta mfp 22mm
    czarny - deskowanie 20mm
    różowy - folia storex 90 (obecnie wisi, docelowo przyklejona będzie paskiem butylu do wieńca jak na rysunku)


    ucze sie na swoich b
    Wiązary muszą wychodzić na taką samą odległość poza obrys budynku jak pir a z czoła nabijasz płytę mfp na którą idzie obróbka podrynnowa i do tej płyty przykręcasz rynnę. Tak jak narysowałem tu.



    zielony - płyta mfp 22
    niebieski - obróbka podrynnowa (np. blacha na rąbek pionowo, struktonit, blacha płaska)

  11. #251
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cześć, przychodzę z rewizytą i obejrzeć Twoje rynny.
    Zabieram się za czytanie dziennika od początku, coby być na bieżąco
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  12. #252

    Domyślnie

    Myślałem, że uda się wczoraj, ale skończyłem dopiero teraz. Super napisany dziennik. Wygląd dachu od wewnątrz i od zewnątrz jest po prostu zajebisty
    Szanuję za dokładność pracy!

    Widzę, że od czerwca w dzienniku cisza, coś udało Ci się zrobić przez ten czas? Może podzielisz się spostrzeżeniami, czy faktycznie się bardzo nagrzewa (wiem, że jeszcze nie miałeś ocieplenia ścian)?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    No to jestem na bieżąco Świetny dziennik. Dużo zdjęć, proste i ciekawe opisy, czyli wszystko co dobry dziennik musi zawierać. Kibicuję w dalszych pracach
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  14. #254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Siemandero

    Dzięki za wyciągnięcie dziennika z czeluści drugiej strony (strasznie tam smutno)


    Widzę, że od czerwca w dzienniku cisza, coś udało Ci się zrobić przez ten czas? Może podzielisz się spostrzeżeniami, czy faktycznie się bardzo nagrzewa (wiem, że jeszcze nie miałeś ocieplenia ścian)?
    W dzienniku cisza bo jak wspominałem nie buduję się z kredytem więc sami rozumiecie..... jest czas zbierania kasy i czas wydawania z tym pierwszym zawsze jest ciężko i powoli. Co do nagrzewania to jest bardzo zaskoczony bo o dziwo dom się nie nagrzewa nawet w te mega upały było przyjemnie, słonce naprawdę w małym stopniu penetruje wnętrze. Wynika to chyba z tego że okna nie są wysokie (215-rama 10cm) daje około 200cm szkła, to nie jest imponujący wynik. Drugim czynnikiem (może psychologicznym) jest pir w dachu i warstwa foli alu która odbija ciepło (przynajmniej tak mi się wydaje). Trzecim czynnikiem którego nie da się pominąć jest duża kubatura. Czwartym jest luka między murłatą a ścianą która fajnie sobie wentyluje dom do czasu aż przyjdzie ocieplenie ścian. To tyle w temacie moich spostrzeżeń.

    A że nie lubię dzienników bez zdjęć to trochę o tym co robię w czasie zbierania kasy.

    1. Zainspirowany dziennikiem kolegi artix1 postanowiłem spróbować trochę shou sugi ban
    Deska świerk:




    Modrzew syberyjski
    Kiss:


    Medium


    Hard (mój faworyt)



    Medium vs Hard


    A tak to wygląda na moim budynku gospodarczym, deska świerkowa służy jako deska okapowa (dobre miejsce na test zwłaszcza że na razie rynna nie jest zainstalowana)


    Poza tym jak widać na złączonym zdjęciu zainspirowany najnowszymi trendami w ogrodnictwie a dokładnie High Line w Nowym Yorku autorstwa P. Oudolfa tworzę ogród a dokładnie sam się tworzy


    Pozdrawiam czytających

  15. #255
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    A tak na poważnie to zajmuję się tematem którego unikałem jak ognia czyli poprawą burt płyty fundamentowej. Muszę to wykonać przed rozpoczęciem ocielenia. Ach no właśnie zapomniałem napisać jaki jest plan, tak więc chcę wykonać ocieplenie i zamknąć budynek obsypać go ziemią tak aby z zewnątrz do niego już nie podchodzić, bez tego nie zaczynam żadnych prac w środku. Jak by mi się to udało to potem mogę działać dwutorowo czyli dłubać sobie w środku i zająć się resztą działki na którą obecnie nie da się wejść (a przypominam że mam ponad 0,5 hektara).

    Burt to dwie warstwy xps-a (2x10cm) czyli tyle ile będzie też ocieplenia, dom będzie bez kapinosa. Najgorsze jest to że w większości miejsc jest 22/23cm xps-a tak że będę jakoś to wyrównywał. Montaż jest na piankę i kołki systemu PEG (podpatrzone od "sadysty") trzeba przyznać że kołki są zajeb..e ale cena ich też.




    wszystkie miejsca po frezach zostaną wypełnione xps-em tak aby góra powierzchnia była równa i czekała na styro



    Tu widać połączenie pierwszej warstwy xpsa i ram MOWO





    Jako ciekawostka ostatnio był temat na forum że "coś" zżera parapety z xpsa a to dowód, ale spokojnie wystarczy to przetrzeć packą do styro i jest git ale sprawa bynajmniej dziwna.



    Cd nastąpi (mam nadzieję jak najszbyciej)

    Edit:
    Prawie bym zapomniał, wspominałem o tym już parę razy ale jeszcze raz powiem "róbcie opaski pionowe płyt fundamentowych" ominie was taka babranina jak mnie teraz.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 21-08-2017 o 14:25 Powód: edit

  16. #256

    Domyślnie

    Cześć anonim
    Niezłe jaja z tym XPS-em na parapetach. Nic nie słyszałam o takim problemie. Wygląda to dosyć przerażająco

    Co do opaski wokół płyty, to myślałam, że od tego rozpoczyna się układanie styro (przynajmniej u mnie tak było). Praca po wykonaniu płyty nie wygląda na przyjemną, także powodzenia!

    Też widziałam te deski u artixa Ładnie Ci wyszły. Moim faworytem jest Medium Tak tu sobie poczytuję Twój dziennik, a mój syn podgląda zdjęcia i bardzo mu się podoba Twój budynek gospodarczy . Ma klimat No i ten ogród... Mega
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 21-08-2017 o 17:03
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    Ogród z przewagą gatunków synantropijnych Opalanie hard jest bardzo "hard", delikatniejszy efekt bardziej do mnie przemawia, przynajmniej na zdjęciach, ale to już co kto lubi. Dobrze, że się odezwałeś, bo i ja zastanawiałam się ostatnio, co słychać na Twojej budowie.

  18. #258
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cześć dziewczyny co do opalania fakt na zdjęciach wersja Medium jest ładniejsza ale w realu wygrywa Hard ale trzeba dodać że ja nie szczotkuje drewna i bardziej odpowiada mi ciemny mat.

    Co do mojej obecnej roboty to sprawa jest tak że ja mam opaskę poziomą i na niej przyklejony były burty wiec z czasem burty się odkleiły itp wystarczyło zrobić od razu na gotowo i obsypać ziemią lub piaskiem i było by po problemie i nie musiał bym się męczyć z szalunkami wtedy no ale.... . Doświadczenie dla innych.

    Co do budynku to fakt że ma on swój klimat (synek ma dobre oko). Z ciekawostek napiszę że jest o budynek z 1964 budowany przez poprzedniego właściciela działki który zmarł dawno temu a mój sąsiad który ma teraz 72 lata jako nastolatek pomagał przy budowie owego budynku. Budynek wykonany z kamienia pińczowskiego jak wszystko w tamtych czasach w tej okolicy (na marginesie Pałac Kultury też jest z tego i wiele innych budowli). Ściana 50cm z kamienia ociosanego siekierką plus trochę białych cegieł. Wtedy to się budowało.

    A tak wyglądał jak kupiłem działkę



    Niestety po jakimś silnym wietrze któregoś dnia murłata wisiała w powietrzu i dach trzymał się tylko na stalowym ściągu więc poprosiłem sąsiada z ciągnikiem i linką i wyszło coś takiego.







    Ale chciałem aby budynek dalej był z tych samych materiałów i o dziwo udało się murłaty krokwie dachówka (wszystko z 1964) kupiłem tylko dwie krokwie łaty i trochę pokrycia jest jest z innej dachówki (1/6). Tak że dalej jest to budynek wiekowy i na dzień dzisiejszy jeszcze w środku jest klepisko z kamieni rzecznych
    Trzeba przyznać że trochę sobie mogłem poćwiczyć na tym budynku zanim zabrałem się za dom

    Stan obecny widoczny we wcześniejszym poście.

    Ach łezka mi się kręci w oku jak oglądam zdjęcia jak ta działka kiedyś wyglądała.

    Pozdrawiam

  19. #259

    Domyślnie

    Dzięki za odrobinę historii w Twoim wątku budowlanym
    Musiałbyś widzieć minę mojego syna, kiedy mu czytałam, co tutaj na forum pan anonim, jakby nie było, trochę dla niego napisał
    No radość nieziemska.
    I teraz Twój budynek gospodarczy nabrał zupełnie innego wyrazu. Toż to prawie świątynia, o którą trzeba dbać i pielęgnować, aby zachowała swój pierwotny charakter
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Jako ciekawostka ostatnio był temat na forum że "coś" zżera parapety z xpsa a to dowód, ale spokojnie wystarczy to przetrzeć packą do styro i jest git ale sprawa bynajmniej dziwna.
    Witam.

    Stawiam, na czynnik temperatury odbicia promieni słonecznych pochodzący z tafli szkła pokrytego np. antyrefleksem

Strona 13 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony