dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 44
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 879
  1. #221
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Ładnie
    ja myslę że te 2% to wystarczy spokojnie. Te silikaty co widać to na działówki?
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Ładnie
    ja myslę że te 2% to wystarczy spokojnie. Te silikaty co widać to na działówki?
    Dzięki, to nie co z pod maszyny ale jest też równo no i nauczyłem się ładnie pracować dłutem. Silikaty to na działówki jedna paleta z pierwszej dostawy jeszcze z 4/5 palet będę potrzebował na dokończenie ścian do dachu.


    DACH PŁASKI cd.

    Dziś wylądował modrzew na dachu.

    Pierwsze przyciąć na wymiar


    A potem wrzucić, przykręcić i po robocie










    Niestety u mnie od soboty oficjalnie jest sezon komarowy. A że działka duża, cała w pokrzywach i innych chwastach do tego rowy melioracyjne z wodą i błotkiem no to chyba lepszego domu na wylęg nie mogły mieć. Jak raz poszedłem w pokrzywy to myślałem że mnie zjedzą żywcem, czarna chmura.

  3. #223

    Domyślnie

    Znam problem komarów z mojej działki rekreacyjnej, położonej w zasadzie w lesie. Tragediaaaa. M.in dlatego tą budowlaną kupiłem na otwartej przestrzeni, ale też tu latają, choć nie całe armady jak tam.

    PS jak to jest, że widok drewna tak miło i ciepło się kojarzy. Może to tylko mi Pół życia żałuję że nie związałem swojej kariery zawodowej z drewnem i jego obróbką
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  4. #224
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Ten daszek płaski jest mały więc moje zagajenie jest czysto teoretyczne.
    Uważam , że wycięcia w belkach na wieńcach, drastycznie obniżają ich wytrzymałość. Po prostu w tych miejscach są cieńsze.
    Mają powiedzmy 100 mm zamiast 200 mm.
    Tutaj nie ma to znaczenia ale przy większych plaszczyznach byłby to problem.

  5. #225

    Domyślnie

    Przeczytałem wszystko no i powiem Ci że płyta kosmos, więźba super, własne mowo rewelacja! Kawał dobrej roboty tu odwaliłeś i jeszcze wszystkim chętnie dzielisz się z innymi samorobami Podziwiam za wytrwałość i dokładne przemyślenia

    Zazdroszczę etapów prac i będę tu zaglądał

    Pozdrawiam.
    Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce

    Parterówka na płycie, 10cm XPS pod i 10cm EPS nad, silikat 24cm+20cm grafitu, 35cm celulozy w stropie.

  6. #226
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Widzę że XPSa tworzącego burty płyty masz obecnie prawie całego zdjętego. Jak planujesz wykończyć połączenie styropianu elewacji z tą częścią?
    Czy planujesz zwiększenie grubości tej burty ?

  7. #227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Siemandero, wypadało by i u siebie coś napisać

    PS jak to jest, że widok drewna tak miło i ciepło się kojarzy. Może to tylko mi Pół życia żałuję że nie związałem swojej kariery zawodowej z drewnem i jego obróbką
    Spokojnie nie jesteś chory ja też tak mam, w dodatku jak się człowiek na ogląda filmików w necie jak ludzie sobie fajne mebelki robią albo inne bajery z drewna to później sam tak człowiek chce.

    Ten daszek płaski jest mały więc moje zagajenie jest czysto teoretyczne.
    Uważam , że wycięcia w belkach na wieńcach, drastycznie obniżają ich wytrzymałość. Po prostu w tych miejscach są cieńsze.
    Mają powiedzmy 100 mm zamiast 200 mm.
    Tutaj nie ma to znaczenia ale przy większych plaszczyznach byłby to problem.
    W 100% się zgadzam. Na pewno lepiej było by zastosować niższą murłatę a nie wycinać w krokwiach ale mam nadzieję że nie zwali mi się na głowę ten daszek


    Kawał dobrej roboty tu odwaliłeś i jeszcze wszystkim chętnie dzielisz się z innymi samorobami
    Witam Cię, mam nadzieję że inni to doceniają i też chętnie się będą się dzielić swoją wiedzą bo ja się uczę całe życie.

    Widzę że XPSa tworzącego burty płyty masz obecnie prawie całego zdjętego. Jak planujesz wykończyć połączenie styropianu elewacji z tą częścią?
    Czy planujesz zwiększenie grubości tej burty ?
    Tak moje burty to porażka, pisałem już o tym że drugim razem (hehe) na pewno tylko opaska pionowa. Co do połączenia to mam zamiar dać 2x10xps-a (zakołkować kołkami jak u "Sadysty") a powyżej 20cm styro tak że nie będzie kapinosa żadnego, ściana będzie się licować. Zobaczymy czy to dobry pomysł ale jedyny logiczny przy mojej płycie gdzie muszę maksymalnie ocieplić mój "kaloryfer" a trzyma mnie grubość ocieplenia ścian 20cm.

    Pozdrawiam

    PS. daszek się robi jak skończę z ociepleniem to wrzucę fotki

  8. #228
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Jednak wrzucę co mam bo potem mi się zrobi kocioł.

    Pierwsze przyciąłem i zeszlifowałem równo ścianę do wysokości deskowania



    Potem folia alu



    Pamiętając o tym że diabeł tkwi w szczegółach uszczelniam, do płyty mfp taśmo aluminiową a do bloczka Vapourseal-em (ale szczerze nie polecam jak lubię produkty Soudal to ten produkt uważam za lipny i nie tani)



    Folia paro wchodzi w felc ostatniej deski i będzie uszczelniona do murłaty w późniejszym czasie





    No to można zacząć temat ocieplenia



    Dalszy fotek brak bo o 22 godzinie słabo wychodzą reszta mam nadzieję dziś wieczór.

    Pozdrawiam

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Trochę nie po kolei ale trzy razy się zabierałem i nie mogłem dojść ładu z kosztami PF. W końcu się udało

    Koszty PF
    (pewnie trochę po łebkach ale z grubsza tak to wygląda):

    Koparka 2700 (120zł/h)
    Piasek 6500 (320 za wywrotkę 25t)
    Geowłóknina do wykopu, folia pod beton, szpilki itp 1000
    XPS 13680 (38m3 360/m3)
    Kanaliza 950
    Drut wiązałkowy pianki pistole itp 350
    Zbrojenie klasyczne 1400 (około 500kg)
    Zbrojenie rozproszone 4250 (około 550kg)
    Beton 5600 ( 32m3 185zł/m3)
    Rurki CO i CWU 6300 (~1500mb)
    Otulina rurek CWU 110
    Rekuperacja 6400
    Klipsy do podłogówki i szyny 550
    Płyta OSB na szalunek 500
    Elektryka 1800 (1000 materiał 800 robocizna)
    Robocizna 2000 (wylewanie betonu i zacieranie całonocne)

    Razem:
    54 090
    Co daje przy 155m2 płyty kwotę 348zł/m2

    Myślę że o paru rzeczach zapomniałem ale wybaczcie dużo tego było i dawno.

    Pozdrawiam

  10. #230

    Domyślnie

    Po ile płaciłeś za rurki Rehau do podłogówki? Nie mogę ceny w necie znaleźć.

  11. #231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Normalna cena na tamten czas to coś koło 8zł/mb ja płaciłem 50%ceny.

    Pozdro

  12. #232

    Domyślnie

    Wow, a gdzie taka promocja?

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Zbrojenie rozproszone 4250 (około 550kg)
    To zbrojenie rozproszone jest takie drogie? Standardowa siatka byłaby droższa?

  14. #234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam

    Wow, a gdzie taka promocja?
    Tak jak pisałem wcześniej XPS i rurki Rehau to zasługa kolegi Vega1

    To zbrojenie rozproszone jest takie drogie? Standardowa siatka byłaby droższa?
    Marek matematyka w budownictwie często wygląda trochę inaczej.

    Moja płyta na standardowym zbrojeniu to 3,5t po 2750zł/t(cena na wtedy) a po optymalizacji czy jak kto woli ściągnięciu dupochronu konstruktora pewnie by wyszło 2,5t plus 0,5t po obowodzie itp.

    To daje 3t = 3x2750= 8250zł plus dwa tygodnie łamania kręgosłupa (po optymalizacji)

    Zbrojenie jakie zastosowałem kosztowało 5650 plus telefon "zamawiam tyle i tyle zbrojenia i zawieźcie je do betoniarni pod wskazany adres"

    Zaoszczędziłem około 2500zł plus dwa tygodnie czasu, siły na późniejsze etapy i kręgosłup.


    Dach płaski Cd. (trochę się to ciągnie)

    Pir już na górze:





    Płyty MFP 10mm (szfagier pomógł wrzucić), przykręcone wkrętami 6x280 i zabezpiczone przed deszczem czeka na EPDM






    Tu coś w stylu zapory pod pasem pod rynnowym między ścianą a płytą jest włożony Pir. Coś jakby półka:




  15. #235
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Poza tym sobota zeszła mi na rzeczach na które wcześniej po prostu nie miałem czasu. Czyli posprzątałem cały dom, zafundowałem podłodze Spa bo było dużo pozostałości betonu z wieńca, zainstalowałem rury spustowe od rynien, miałem czas na obserwację jak operuje słońce i na ile wchodzi do domu i wiele innych rzeczy.

    Sprzątanie:



    Przed


    Po


    Wąż Boa




    Rynny






    Słońce strona południowa:
    Godz 14.00 (słońce wchodzi na 1m)



    Godz 16.00 (słońce wchodzi na 2m)



    Jestem pozytywnie zaskoczony może nie będzie tak źle z tym przegrzewaniem

    Z ciekawostek taśma rozprężna Iso chemie 5-30mm pozostawiona sama sobie obecnie grubość 50mm

    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 05-06-2017 o 14:49 Powód: literówka

  16. #236
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Wrócę jeszcze na chwilę do płyty fundamentowej bo myślę że warto wyjaśnić jedno zagadnienie, widzę że pojawia się temat umieszczania mediów w płycie i jest jako przykład podawana moja płyta. Chciał bym wyjaśnić jeden aspekt a dokładnie określenia "media w PF" w moim przypadku warto by było to trochę uściślić i zmienić to na określenie "media POD PF" bo o ile podłogówka naturą rzeczy jest w betonie reszta moich mediów NIE styka się z betonem na czym mi zależało ze względu na bezpieczeństwo, zwłaszcza przy płycie grzewczej która jak by nie było pracuje (minimalnie ale jednak pracuje)

    Myślę że warto rozważyć to przez nowych budujących bo to dość ważny szczegół jednak wrzucany do jednego worka.

    W ramach przypomnienia mamy warstwy Xps-a 10cm, 5cm, 5cm. I między dwoma piątkami jest poprowadzona CWU i elektryka a przebijając płytę elektryka jest w rurkach a CWU w otulnie. Rekuperacja jest pod dwoma warstwami foli a przebijając beton jest też w otulnie (ale o reku się nie ma co martwić). Kanaliza wszystkie punkty to Fi 110 otulone rurą Fi 160.

    Fotka po niżej obrazuje temat:



    Mam nadzieję że ten wpis pomoże zrozumieć że przy takim ułożeniu minimalizujemy jakikolwiek problem w przyszłości z mediami a to chyba największy powód dla którego ludzie boją się tak wykonywać PF.


    Pozdrawiam czytających
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 05-06-2017 o 13:50 Powód: literówka

  17. #237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    No i jeszcze coś z cyklu spełniamy obietnice
    Fotki podłogi. Zdjęcia są robione parami pierwsze z wysokości pasa drugie z bliska:















    Tu ciekawostka 3 zdjęcia z łazienki zrobione pół metra od siebie a jak różne:




    Zdjęcie artystyczne z trzonkiem od zmiotki



    Są też ubytki ten chyba największy :



    Oczywiście to są tylko jakieś przykłady bo podłoga zmienia się co metr, bardziej mi zależało żeby pokazać że są miejsca gdzie jest bardo dobrze są i takie gdzie widać zbrojenie rozproszone i takie gdzie ewidentnie chłopaki od zacieranie się nie przyłożyli.

    Pozdrawiam

  18. #238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anemonek
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Śląskie
    Posty
    183

    Domyślnie

    A jak zdecydowałeś z podłogą? Pamiętam, że planowałeś, że będzie to warstwa ostateczna, czy to nadal aktualne? Kolorystycznie wyszło ładnie, ale wygląda, że nie wszędzie udało się uzyskać gładkość, no i może być problem z kurzem i utrzymywaniem w czystości, plamy etc. Masz na to jakiś patent? Tak czy inaczej, idea jest pociągająca, o ile uda się wyeliminować pewne problemy może być super.

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Koncepcja na dzień dzisiejszy ta sama. Jakiś szlif diamentowy impregnat aby nie martwić się o plamy itp. Ale temat na razie mnie nie interesuje więc się nie wgryzam w niego. Przyjdzie kiedyś czas wykończeniówki, może za 10lat to się zdoktoryzuje z betonu.

    Ps. kurde patrzę na ceny styro i Austro 031 można mieć za 200,5zł a 033 za 177zł. hmmmm

  20. #240

    Domyślnie

    Ceny atrakcyjne. Ja drugi raz pewnie też przetestowanym austro bo to podobno pierwsza liga. Może minęła ta zimowa gorączka kosmicznych cen.
    Mi 033 wszyscy odradzali. Podobno to taki bieda produkt robiony na siłę po to aby było coś pomiędzy grafitem a białym.

    W salonie widać dużą otwartą przestrzeń. Wygląda elegancko. Cały Twój projekt to klimaty mojej estetyki i czekam na wnętrza

Strona 12 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony