dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 44
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 879
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    @ the_anonim zdjęcia się zepsuły..
    No właśnie widzę ale ja nic nie robiłem dopiero włączyłem kompa. Może coś z serwerem fotosik.pl? Bo wypluło tylko te z serwera.

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Aha już wiem
    Komunika na serwerze fotosik
    Jeżeli chcesz odblokować zdjęcia kup wyższy abonament lub transfer.


    Już naprawione.

    PS. jaki serwer na zdjęcia polecacie bo ten to lipa pierwszy i ostatni raz.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 25-01-2017 o 10:47

  3. #83
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Imgur jak na razie widzę, że jest ok

    PS. Śledzę Twój watek z ciekawością. Bardzo zaintrygował mnie Twój dach. Jestem już na etapie fundamentów ze woim Zielonym Ogrodem M72b ale sie zastanawiam czy nie przeprojektowac wiazarów kratownicowych na cos takiego jak Ty masz i analogicznie zrobić ocieplenie nadkrokwiowe. U mnie co prawda dach jest z okapem (i tak chciałbym pozostawić) ale wydaje mi się, że z niczym to nie koliduje
    Ostatnio edytowane przez e_gregor ; 25-01-2017 o 11:21

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    e_gregor Witam cię

    Imgur
    Dzięki zajrzę

    Jestem już na etapie fundamentów ze woim Zielonym Ogrodem M72b ale sie zastanawiam czy nie przeprojektowac wiazarów kratownicowych na cos takiego jak Ty masz i analogicznie zrobić ocieplenie nadkrokwiowe.
    Ja mogę ci napisać tylko żebyś się nie zastanawiał TYLKO ROBIŁ. Fajny projekt, będzie to na pewno lepiej wyglądało jeśli lubisz termin open space i dom będzie wyglądał w środku na dużo większy. Tylko nie wiem jakie ci tam przekroje więźby wyjdą bo rozpiętość to już 8,5m jak dobrze widzę więc pierwsze do konstruktora jakiegoś leć. No i nie wiem czy ci to nie będzie kolidowało w jakiś tam sposób z mediami itp mam świadomość że mój projekt jest specyficzny. (wszystko do przemyślenia)

    U mnie co prawda dach jest z okapem (i tak chciałbym pozostawić) ale wydaje mi się, że z niczym to nie koliduje
    Masz rację w niczym. Ma to po prostu inne plus i minusy.
    Z plusów to łatwość połączenia izolacji ścian z dachem i pewnie jeszcze parę (sam znajdziesz)
    Z minusów to większa ilość drogiego materiału (PIR) poza domem bez swej funkcji, duże obróbki dachowe (wiatrownica i pas nadrynnowy) czyli wizualnie dach będzie grubszy ale szczerze można trochę pogłówkować i zrobić z tego zaletę a nie wadę.

    No ale najważniejsze to że masz wykonaną najlepiej izolację dachu z możliwych technologi na dziś a straty tą drogą w twoim domu czy moim to lwia część.

    Pozdro jak będziesz miał jakieś pytania postaram ci się pomóc i kibicuję.

  5. #85

    Domyślnie

    Ja w oryginalnym projekcie miałem taką samą konstrukcję dachu jak Ty zrobiłeś tylko z kątem 30*, szerokością budynku 8,37m z krokwiami 7x20 jeśli dobrze pamiętam. Także można i na pewno warto rozważyć bo taka odkryta więźba wygląda bardzo efektownie.

  6. #86
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    No 30* to jednak nie 25* u mnie konstruktor kręcił nosem przy 25* i sugerował właśnie 30* ale ostatecznie stanęło na 8x20 że będzie git (ja dałem 10x20 ale to z innych względów) ale ja mam 6,5m rozpiętość. Ale dobry konstruktor da ci jasną odpowiedź. Aha no i BSH czy nawet KVH to inna klasa drewna niż zwykła tarcica z pod piły na to też trzeba wziąć poprawkę.

    PS.
    Daniellos_ jak tam rynny zrobiłeś tak jak pisałem bo jestem ciekaw?

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Też chcę taki dach!
    Budowę ruszam dopiero w przyszłym roku, więc jeszcze sporo mam do ogarnięcia teoretycznie. Nie mam skonkretyzowane czy poddasze użytkowe, nieużytkowe czy jak tutaj jeden poziom po sam dach. Ale podoba mi się gdy elementy konstrukcji dachu są odsłonięte i w tym kierunku chcę podążać.
    Podobnie dążę do eliminacji wełny - niby to najbardziej popularna technologia (układana międzykrokwiowo), a jednak wydaje mi się, że jest jedną z bardziej pracochłonnych i podatnych na błędy (pyli, wymaga szczególnej uwagi przy zakładaniu paroizolacji). Tak więc biorę pod uwagę płyty PIR lub z włókna drzewnego (ale PIR ma chyba lepsze właściwości izolacyjne). Z tym, że myślę jakby ominąć dodatkowe deskowanie, ale pewnie same płyty PIR nie zapewnią odpowiedniej sztywności dachu...
    Tak czy inaczej nie ma jeszcze stosunkowo wiele realizacji izolacji nakrkowiowej, więc fajnie że jest ten dziennik, będę się przyglądać

  8. #88

    Domyślnie

    Wykrakałeś
    Podrążyłem temat i wycena bezokapowego skoczyła na 1720pln. Upustu mają 20%.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  9. #89
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Ja w oryginalnym projekcie miałem taką samą konstrukcję dachu jak Ty zrobiłeś tylko z kątem 30*, szerokością budynku 8,37m z krokwiami 7x20 jeśli dobrze pamiętam. Także można i na pewno warto rozważyć bo taka odkryta więźba wygląda bardzo efektownie.
    z tego co ja wiem konstrukcja dachu bez podpór wewnatrz budynku nie moze przekraczać 8 metrów szerokości. Według tego robilem swój projekt

  10. #90
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Anonim mógłbyś zrobic zdjęcia z bliska okapu i krawedzi dachu ?
    Chodziłes po pokryciu w momencie montazu panelu ? Bo chyba tego nie ominiesz przy montazu gasiora.

    Notabene przy dachu bez okapu i krawedzia równa z izolacja przy scianie szczytowej lepiej zrobić ocieplenie a później dach - tak mi sie wydaje...
    Ostatnio edytowane przez grend ; 29-01-2017 o 09:53

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Witam wszystkich nowych

    Wykrakałeś
    Podrążyłem temat i wycena bezokapowego skoczyła na 1720pln. Upustu mają 20%.
    20% to już spoko ale coś wydaje mi się że daje za mało ci wyliczyli i to jeszcze przy 4 spustach. Ja miałem kalkulację przy 2. Ale oby się mylił. A tak w ogóle też jestem ciekaw jak ci to wyjdzie ja ciągle się biję z myślami jak by u mnie wyglądały normalne rynny. Ale jest nowy dziennik gdzie będzie taka stodułka ja u mnie i z normalnymi rynnami to będę miał moją wizualizację.


    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Anonim mógłbyś zrobic zdjęcia z bliska okapu i krawedzi dachu ?
    Mówisz i masz

    Palec wskazujący na pasie nadrynnowym, kciuk na podrynnowym (tak ja pisałem to dopiero połowa tego pasa) widać też wiatrownicę



    Tu widać szczelinę wentylacyjną zabezpieczoną kratką przed nieproszonymi gośćmi.



    Wiatrownica PIR itp.



    Chodziłes po pokryciu w momencie montazu panelu ? Bo chyba tego nie ominiesz przy montazu gasiora.
    Jeszcze nie chodziłem ale tak jak piszesz czeka mnie to przy gąsiorze. Raczej nie będzie problemu patrząc na filmiki na YT jak chłopaki popierdzielają po tej blasze.


    Notabene przy dachu bez okapu i krawedzia równa z izolacja przy scianie szczytowej lepiej zrobić ocieplenie a później dach - tak mi sie wydaje...
    To ciekawa teoria, nie bardzo rozumiem ale podejrzewam że masz jakiś patent. Podziel się z ciekawości bo nie bardzo rozumiem jak by to wyglądało.
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 30-01-2017 o 08:01

  12. #92
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    To nie jest zaden patent - chodzi tylko o estetykę. Masz dociągnietą izolacje - styro z siatka i klejem wtedy sobie według tej izolacji ustalasz krawedzie dachu i obrobkę. Obecnie jestem ekspertem "wizualnym" i coś tam widziałem i nie spowodowało to u mnie szczegolnie porzadanych odczuć.

    Na zdjeciu pas nadrynnowy masz połaczony ze startowym i bedziesz odprowadzal deszcz do rynny, a pasem podrynnowym skropliny spod blachy beda wyrzucane poza rynnę i splywały po pasie podrynnowym?
    Notaben chciałem jakoś pokombinowac aby skropliny tez odprowadzać do rynny ale jakoś wtedy zanikała wentylacja połaci....

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Na zdjeciu pas nadrynnowy masz połaczony ze startowym i bedziesz odprowadzal deszcz do rynny, a pasem podrynnowym skropliny spod blachy beda wyrzucane poza rynnę i splywały po pasie podrynnowym?
    Dokładnie to skropliny spod blachy będą płynąć po membranie a potem na pas podrynnowy i tyle.

    Dużo na tym myślałem i doszedłem do wniosku że tak jak zrobiłem (a ty piszesz) jest najlepiej.

    Notaben chciałem jakoś pokombinowac aby skropliny tez odprowadzać do rynny ale jakoś wtedy zanikała wentylacja połaci....
    Dokładnie, po drugie nie widzę potrzeby odprowadzać skroplin z pod połaci do rynny, przy "rąbku" to pokrycie jest na tyle szczelne że to są minimalne wartość (w mojej opinii)

  14. #94
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Testuję nowy serwer wiec parę fotek z dziś.

    Salon (czyli kuchnia jadalnia i salon)







    Sypialnia




    Korytarz widok z salonu




    A tu trochę szczegółów:







    Łazienka (jak widać nie wszystkie kable wyszły idealnie na ścianie ale tu akurat będzie stelaż od WC więc nie ma problemu)




    Elektryka przy wejściu do salonu




    A tu moje MOWO czeka na okna


  15. #95
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post

    Dokładnie, po drugie nie widzę potrzeby odprowadzać skroplin z pod połaci do rynny, przy "rąbku" to pokrycie jest na tyle szczelne że to są minimalne wartość (w mojej opinii)
    Też się tym sugeruje - to nie jest dachówka gdzie wdmuchiwany jest śnieg, i po drugie gdy jest dachówka to mozna odprowadzić skropliny do rynny a wentylacja i tak jest szparami miedzy dachówkami

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Płyta robiona na gotowo czyli zatarta (na dzień dzisiejszy niczym nie będzie przykrywana) inaczej mówiąc gotowa podłoga w domu.
    Cześć.
    Też rozmyślam o zatartej i wypolerowanej płycie jako gotowej podłodze ostatecznej.
    Czy dobrze zrozumiałem że u Ciebie to ma być ostateczna warstwa? Wiadomo ze trzeba (opcjonalnie nadać kolor) i uszczelnić odpowiednim preparatem, ale co z nacięciami odprężającymi ? Nie wypatrzyłem ich na Twoich zdjęciach - nie boisz się spękań w nieoczekiwanych miejscach ? Czy przy zacieraniu beton był posypywany utwardzaczem powierzchniowym?

  17. #97
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Czy dobrze zrozumiałem że u Ciebie to ma być ostateczna warstwa?
    Na dzień dzisiejszy TAK

    Wiadomo ze trzeba (opcjonalnie nadać kolor) i uszczelnić odpowiednim preparatem, ale co z nacięciami odprężającymi ? Nie wypatrzyłem ich na Twoich zdjęciach - nie boisz się spękań w nieoczekiwanych miejscach ? Czy przy zacieraniu beton był posypywany utwardzaczem powierzchniowym?
    Wydaje mi się że mylisz posadzkę przemysłową z płytą fundamentową. Koloru nie trzeba nadawać (jak się komuś podoba beton -a ten ma wiele odcieni) preparat jakiś pójdzie ale jeszcze tego nie przerabiałem. Co do nacięć tak jak pisałem to płyta nie posadzka przemysłowa (płyty się nie dylatuje tak ja posadzki). Co do utwardzacza ja mam beton B30 a rozmawiałem z Bautechem nie widzieli potrzeby sypania utwardzacza na taki beton, wywalanie kasy w błoto (jedyny pożytek z utwardzacza w moim przypadku to była by zmiana koloru).

  18. #98

    Domyślnie

    Witam,

    bardzo fajny dziennik. Szczególnie ze względu na odkrytą więźbę. Czekam na kolejne wpisy Podzielisz się namiarami i kosztami drewna klejonego, modrzewia na deskowanie i izolacji nakrokwiowej? Też chciałbym częściowo odkryć więźbę u siebie.

    Powiesz coś o swoim "MOWO", czy dopiero w swoim czasie?

  19. #99

    Domyślnie

    Witam,
    bardzo fajny dziennik, gratuluje postepow. Jestem pod wrazeniem zastosowanych rozwiazan .
    Mam pytania odnosnie plyty:
    - na jednym ze zdjec jest pokazana "szklista" powierzchnia plyty fundamnetowej. Czym byla zacierana plyta, zeby uzyskac taki efekt - tylko maszyna ze skrzydelkami jak "helikopter" czy roweniez pozniej byl na skrzydelka nakladany talez?
    - czy plyta ma byc ostateczna warstwa roweniez w lazienkach? Jesli nie, to przyklejenie np. plytek moze tworzyc niewygondy prog.

    Chetnie tez dowiem sie czegos wiecej o Twoim MOWO .

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar itguy
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Dołuje
    Kod pocztowy
    72-002
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy TAK



    Wydaje mi się że mylisz posadzkę przemysłową z płytą fundamentową. Koloru nie trzeba nadawać (jak się komuś podoba beton -a ten ma wiele odcieni) preparat jakiś pójdzie ale jeszcze tego nie przerabiałem. Co do nacięć tak jak pisałem to płyta nie posadzka przemysłowa (płyty się nie dylatuje tak ja posadzki). Co do utwardzacza ja mam beton B30 a rozmawiałem z Bautechem nie widzieli potrzeby sypania utwardzacza na taki beton, wywalanie kasy w błoto (jedyny pożytek z utwardzacza w moim przypadku to była by zmiana koloru).
    Też próbowałem uzyskać informację od tej firmy czy można wykonać jednym procesem płytę i niejako posadzkę (rozróżniam je używając ich preparatów ale odpowiedź umiarkowanie informacyjna była. Trudno chyba kontrolować kolor/odcień betonu do pożądanego więc ja raczej będę kombinował z zabarwieniem/patynowaniem przed uszczelnieniem. Fajny dziennik. Będę obserwował Twoje wykonanie.

Strona 5 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony