dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 44
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 879
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Albus
    To nie przypadkiem jakis gosciu z harrego pottera?

    Anonim weź wrzuc zdjecie takiego okna jak to wyglada bo widzisz ze tu sami nie nowoczesni i niemodni

  2. #142
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że to ten jasnoszary, ale google też nie wie
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  3. #143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Fajny projekt, czytam z zaciekawieniem. Blacha na rąbek na dachu mi sie podoba, też taką na planuje u siebie.
    Pozdrawiam.

  4. #144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Nie ma tak łatwo.
    Jak chce się być modnym trzeba trochę popracować.
    Podpowiem że Seba masz rację z tym HP. Tylko pytanie dlaczego się tak nazywał.

    MMark
    Fajnie że się podoba.

    Pozdrawiam myślicieli

  5. #145
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Mozesz cos napisać konkretnego o montazu pokrycia dachowego - na co zwrócić uwage, co robic przy zgieciu arkusza 2,5 metra bo robiłeś to przez drewno ?błędy, problemy wentylacja itp . Gasior masz w powietrzu czy mocowałes do łat

  6. #146
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Hej grend ja się trzymałem instrukcji ruukki kropka w kropkę ona jest naprawdę dobrze napisana. U mnie wszystko książkowo wykonane. Najlepiej zrób tak przeczytaj tą instrukcję ze dwa razy i wtedy zadaj mi konkretne pytanie postara się odpowiedzieć.

    Ogólnie warto zwrócić uwagę na pierwszy arkusz ( ustawienie go według trójkąta prostokątnego) jak jest równo to potem arkusz zapinasz wkręty według instrukcji i heja tak do końca ostatni przycinasz 2,5/3cm za długo i zaginasz ( wszystko jest na rysunkach w instrukcji). Ja zaginałem tak deska arkusz deska na to siadał brat a ja gumowym młotkiem zaginałem arkusz centymetr po centymetrze (3razy) 5min i gotowe (arkusz 3.6m). Potem na dach arkusz i łata na łatę wiatrownica i koniec. Błędów nie odnotowałem bo wszystko z instrukcją w ręku robione. Problemów brak bo dach równy łaty szerokie i brak obróbek kominowych koszowych itp. Najbardziej się umęczyłem przy cięciu wzdłurznym ostatnich arkuszy ( mało wygodna czynność 15/20min. minimum) .
    Wentylacja? o co pytasz jeśli o kratkę to montujesz ją na samym poczarku przed pasem nadrynnowym zszywkami ( masz dokładne foto parę postów wcześniej)
    Gąsior montowany do listwy podgąsiorowej a ona montowana do arkusza blach ( nie wolno do łat!). W samej kalenicy nie dajesz łat ostania u mnie jest jakies 25/30cm od szczytu (patrz instrukcja ruukki)
    Przeczytaj instukcję i wszystko będzie jasne a jak nie to wtedy dawaj konkretne pytanie to postaram się pomóc.

    Powodzenia

    Jak zwykle się rozpisałem

  7. #147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Jak już jestem to zamieszczę trochę fotek zrobionych przez moją Ż w święta.













    Ps. Zakupy zrobione jutro walczę z MOWO znaczy się WF. (trzymać kciuki za pogodę)




    No chociaż raz krótko i zwięźle.

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie blachy na dachu: czy wystąpiło jakieś pofalowanie powierzchni? Czytałem, że blacha płaska lubi się "falować" przy układaniu... tym mniej im dach bardziej równy i precyzyjniej wykonany, ale zawsze. A tu na zdjęciach wygląda wszystko super gładko.
    PS. Pisałem o tym już jakiś czas temu, ale powtórzę: dzięki za ten dziennik - ten dach to moja inspiracja

  9. #149
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie blachy na dachu: czy wystąpiło jakieś pofalowanie powierzchni? Czytałem, że blacha płaska lubi się "falować" przy układaniu... tym mniej im dach bardziej równy i precyzyjniej wykonany, ale zawsze. A tu na zdjęciach wygląda wszystko super gładko.
    PS. Pisałem o tym już jakiś czas temu, ale powtórzę: dzięki za ten dziennik - ten dach to moja inspiracja
    Trzeba czekac minimum 2 sezony aby to ocenic jak wyszło. Ja widziałem 2 "gładkie" dachy a widziałem chyba ze 40


    widze ze jestes z Poznania - jezeli zaczynasz sie budowac i chcesz wiedieć co kupić i gdzie kupić za rozsadne pieniadze to pisz na priv - bo odpowiedzi moga być fascynujace
    Ostatnio edytowane przez grend ; 25-04-2017 o 19:23

  10. #150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Siemandero wszystkim! Mam dużo nowego staffu ale po kolei.

    Co do Blachy na dziś wszystko tak samo jak wcześniej żadnych uwag. Pewnie jak coś ma się pojawić to raczej po Lecie jak blacha dostanie trochę temperatury, ale jestem spokojny.

    Moja spostrzeżenia (osobiste prywatne) pewnie ludzie o ruukki się ucieszą. Emabsowanie, mikroprzetłoczenie czy jak je tam zwał (z tego co wiem ma to na razie ruukki) to żadna ściema marketingowa a coś co naprawdę działa.Tu widać o czym mowa.
    Dokładnie działa na to czego wszyscy się boją przy rąbku czyli wszelakim falowaniom zgięciom niedoskonałościom blachy. To trochę tak jak weźmiemy sobie kartkę papieru A3 równą prostą i będziemy trzymać za dwa rogi zawsze się jakieś fale porobią. Co innego jak ową kartkę pierwsze złożymy w kulkę a potem rozłożymy wyprostujemy dłonią parę razy i wtedy będziemy trzymać za dwa rogi, efekt jakiejkolwiek fali nie zobaczysz. Niby przetłoczenia wzdłużne na rąbku u większości producentów mają efekt falowania wyeliminować ale jak widać w różnych wątkach na tym forum różnie z tym jest.
    Podsumowując. Gdy bym drugi raz miał brać rąbek priorytetem było by embasowanie a grubość powłoki była by dla mnie nie istotna czy to jest. (np. w ruukki z tego co kojarzę jest tak zwykły poliester, potem purex(taki mam) i najbardziej wypasiony pural matt. Teraz miał bym to gdzieś.

    Ps. żeby nie było że jestem tak stronniczy co do firmy to Pruszyński też zrobił swój patent (chyba się to nazywa mikrofala) ma również eliminować efekt falowania co potwierdzam bo mam taki dach w swojej okolicy naprawdę duży dach i wszystko oki.

    Na pewno po roku warto by mi zadać to samo pytanie może coś się zmieni.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez the_anonim ; 27-04-2017 o 11:16

  11. #151
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Montaż WF

    Zaczynamy od linków do filmików bo tak najłatwiej:

    https://www.youtube.com/watch?v=dkVZ...ObIhSN&index=5

    https://www.youtube.com/watch?v=Nq1_...ObIhSN&index=9

    Po filmikach wszystko powinna być jasne ale coś na skrobię żeby nie było

    Prace rozpoczęte w sobotę, działam (niestety) sam, plan zrobić doły ram. Doły okien 4x3m i 2x1,6m kontówka przekrój 10x10cm każda w jednym kawałku pod każde okno.

    Co było Mi niezbędne (ściąga):



    Kilka słów wstępu u mnie doły są 6cm (wysokość parapetu xps-a) niżej niż góra płyty tak aby postawione okno było na Zero płyty.

    Procedura w przypadku robienia tego samemu:

    1.Poziomowanie kantówki tak aby była do zaznaczonej na płycie kreski 6cm poniżej góry płyty.



    2.Jak już się udało obracamy kantówkę i nakładany klej na powierzchnię która idzie do płyty. Dwa ściegi.



    3.Obracamy kantówkę do płyty i przyklejamy kantówka leży na deseczkach w miarę pozioma (odchyłka 0,5cm nie jest problemem) sugerujemy się kreską na płycie. Teraz młotowiertarka wiertło fi 6 i jazda przez kantówkę w beton (w kantówce przed rozpoczęciem prac nawiercone są dziury fi 7 w 3m kantówkach robiłem 5 dziur w 1,6m 3szt). Pierwszy wkręt montażowy.



    4.Teraz dopiero długa łata 2,5m plus mała 1,2 (długiej nie ufam) na kantówkę. I przenoszę się na drugie koniec ramy jak jest poziom (powinien być tak jak narysowana kreska na płycie) jak jest ok to wiercę daję wkręta i kantówka jest już samonośna.



    5.Teraz pozostałe trzy otwory i praca skończona





    I pewnie gdybym był sprzedawcą tego systemu na tym bym zakończył i powiedział że żyli długo i szczęśliwie. No ale bystre oko wypatrzy na pierwszym zdjęciu szlifierkę z tarczą do betonu i strug elektryczny, wiec o co kaman?
    Otóż relacja która jest wyżej jest z ostatniego okna (Hs-a) które było idealnie przygotowane czyli bok płyty nie mała żadnych mankamentów i kantówka 3m przylegała po całości ładnie. Niestety w pozostałych 5 oknach było różnie a to jakiś brzuch a to szczelina albo nie ma konta 90stopni między góra płyty a bokiem. Tak że nikt przy MOWO czy WF nie wspomina o tym aby jak ważna jest ta powierzchnia, na filmikach oczywiście jest wszystko super idealnie a jak. U mnie szlifierka kątowa z tarcza*do betonu była najczęściej używanym narzędziem czasem wspomagałem się strugiem gdy uznałem że to lepsze wyjście.

    Tak to wyglądało często po 30min korekty powierzchni



    Gap w niektórych miejscach dochodzi 8mm ale jest szczelnie dzięki trochę większemu nakładowi kleju.



    U mnie oczywiście utrudnieniem były długości kantówki dochodzące do 3,2m. Nie bez powodu MOWO czy WF ma długość 1,2 co pozwala na delikatne "oszukanie" powierzchni przy takiej długości. Ale uznałem że wolę trochę się namęczyć a mieć jeden BARDZO solidny kawałek belki niż trzy krótsze.

    Ostatecznie wszystko jest git praca własna to 6 godzin zrobione około 15/16mb dołów sobota zaliczona.

    Zużycie kleju na doły to 4 tuby i 1/3 piątej. Statystycznie coś koło 4mb z tuby, w info o iso chemie jest niby 5mb (to są dwie ścieżki 2x5mb) i jest to prawdą ja sobie na doły nie szczędziłem no i moja kantówka trochę większa.

  12. #152
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Montaż WF cd.

    Boki

    Poniedziałek po pracy to czas boków ramy. Zabawy części dalsza DUŻO DUŻO lżejsza.

    Na początku primer na BK niech sobie wysycha.

    Beleczki przygotowane. Przekroje różne 10x10cm 7,5x10 i takie o przekroju trapezu prostokątnego (dobrze że jest wujek gogle) 8x12cm

    skład zestawu przyborów do zabawy taki sam tylko wypadła szlifierka do betonu a w zamian pojawiła się packa do szlifowania BK i pojawiła się ukośnica.

    W związku że w sobotę się przyłożyłem się do roboty (po raz kolejny napiszę że warto bo to procentuje na późniejszych etapach zawsze) wszystko jak idealnie z poziomie a wiec ściągamy wymiar okna plus szczeliny na taśmę rozprężną plus próg z xps-a i wychdzi że boki mają mieć 221cm. No to tniemy.



    Przykładamy do ściany ewentualna korekta jakiegoś bloczka pacą i jest git potem druga strona okna to samo. Następnie dalmierz złapanie odległości belek od siebie, poziomnica, ołówkiem na ścianie zaznaczyć jak leci belka i mamy wszystko.

    Potem klej na belkę i do ściany, łapiemy poziom, wkrętarka i przykręcamy wkrętami a że to BK to robota leci szybko.
    Co ważne klej jest na tyle gęsty że po przyklejeniu do ściany możemy sobie zostawić belkę i nigdzie się nie przemieści.

    Zdjęć brak go goniłem z robotą, ale tu nie ma co więcej pisać.

    Aha co ważne, nie obyło się bez baboli więc warto napisać tym co są przed



    Jak widać płyta jest szerzej niż ściana. U mnie jest tak przy dwóch oknach tych mniejszych 1,6m. Przy murowaniu tak pokazywał sznurek wiec trzeba był się tego trzymać, po prostu albo burta płyty była źle zmierzona albo na odcinku paru metrów wybrzuszyło płytę. Zdarza się, każdemu zwłaszcza jak robi się płytę pierwszy raz w życiu Nie był to dla mnie wielki problem bo tu zastosowałem belki 10x10cm czyli de facto dla ramy zostało 7,5/8cm czyli gra. Szczegóły z jednego etapu rzutują potem na kolejne więc warto się przykładać, ale i tak wszystkich nie ominiemy

  13. #153
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Montaż WF cd

    Góra

    Co by tu napisać. Belki tak jak wcześniej w jednym kawałku. Przekroje 10x10cm plus trapez prostokątny 8x12cm. Wielkie podziękowania dla Bartka który mi zacinał więźbę bo zabrakło mi dwóch kawałków nad małe okna, szybki tel. i za 30min miałem dwa kawałki 10x10cm KVH. Chyba nie pisałem w końcu gdzie wykonywałem więźbę

    http://tatarczuch.pl/

    Polecam

    Wracając do tematu. W związku z tym że mamy boki równe a dół ramy trzyma poziom wystarczyło wrzucić belkę na górę sprawdzić czy jest poziom (a był wszędzie) to bierzemy klej i kleimy. Trochę więcej roboty niż z bokami bo tu mamy wieniec z B30 wiec młotowiertarka była niezbędna. Standardowo coś tam czasem trzeba było przytrzeć szlifierką do betonu bądź strugiem w kantówce ale nie było tego dużo.

    Efekt :









    Oczywiście zadziałało prawo Murphy'ego i na ostatniej belce wiertło klękło



  14. #154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Wprawione oko "kota obserwatora" zauważy że jedno okno nie ma ram bocznych i górnych. To jest jeden z dwóch HS (drugie jest na wschodniej ścianie). Jest tak ponieważ montaż tego okna jest trochę inny. Chyba już co nieco wspominałem. Hs który ma 22cm szerokości jest montowany w połowie (11cm) bezpośrednio na PF i w połowie na parapecie z xps-a który opiera się na kantówce 10x10cm

    Wizualizacja wszystko wyjaśnia:
    fiolet- Hs
    niebieski- parapet XPS
    brązowy - kantówka 10x10cm
    Różowy- XPS PF



    Jest to pewien kompromis. Postawienie 22cm na kantówce (z czego by nie była) budziło moje obawy. A że mój Hs to Schuco Thermoslide który ma próg wysokości 4,5 cm było to dla akceptowalne bez pchania się w aluminium(próg np. 2cm). Dla porównania Veka 7cm Drutex 6cm reszty nie pamiętam.

  15. #155
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    To teraz może krótkie (albo i nie) podsumowanie i przemyślenia itp. czyli mięsko na koniec.

    Koszta:
    Klej poszło 11 tub - 35,6zł/szt (wydajność dokłanie 4mb u mnie 43mb)
    Wkręty do montażu 100sz (zostało około 30szt) - 88zł
    Dostawa tego - 24zł
    Drewno BSH - darmo (pozostałość po dachu)
    Drewno KVH - 70zł (na górę na małymi oknami)
    Primer - darmo (prezent od ekipy okniarzy) standardowo 55zł
    Dwa wiertła - 15zł
    Praca własna - BEZCENNE

    Suma:
    ~600zł

    Plus

    taśma rozpręźne ISO BLOC ONE 5-30mm - 940zł (42mb)
    ciepłe parapety - 200zł (18mb)

    Daje nam sumę za "Anonimowe WF":

    1740zł


    to jest 31zł mb montaż "anonimowego WF" (u mnie jest 56mb montażu)

    Wiem że nie wszyscy mają swoje kantówki dlatego moja sugestia kupujcie drewno KVH (bo taniej a równie dobrze) w przekroju 10x10 ja na pewno drugi raz bym robił (siła takiego przekroju jest mega)

    Wczoraj liczyliśmy z chłopakami od okien ile to kosztuje oryginalnie zrobione przez firmę wszystko, na szybko wyszło nam 9k ale widzę że dokładnie licząc wyszło by coś koło 8400zł (150zł/mb) dla mojego domu.

    Konkluzja była prosta montuje się to tak rzadko gdyż orygnalne WF nigdy się nie zwróci zwłaszcza przy ciepłych nisko energetycznych domach które zużywają mało energii na CO. Prościej i taniej jest wysunąć okno o max 2/3cm na zwykłych kotwach (gęściej obsadzonych) niż kupować taki oryginalny system. Niestety pewne rzeczy nie mają uzasadnienia ekonomicznego ale z drugiej strony fajnie że są

    Pewnie o wielu rzeczach nie napisałem bądź zapomniałem, wyjdzie z czasem.

  16. #156
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Lecimy dalej.
    Ale wcześniej rozwiązanie zagadki najmodniejszego koloru okien na 2017. Wszyscy tu używają łaciny tej bardziej polskiej wiec ja też chciałem trochę tej bardziej klasycznej. A że jakoś nazwa ALBA nie bardzo mi się podobało a łacina to bardzo giętki język no to jest ALBUS.

  17. #157
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Montaż Okien

    Najpierw szybki opis co w końcu u mnie wylądowało:
    Po około dwóch tygodniach doktoryzowania się moje serce zapałało do profili okiennych Schuco Si82 i Hs-ów na profilu Thermoslide (czyli niejako Si82 też)
    Okna są de facto od dwóch producentów. Hs-y są z firmy Awilux na szybkach Sunenergy +. Natomiast Balkony i Fixy są od Jezierskiego na szybie firmy efektor ExC (extra clear). Obie szyby mają parametry Lt 74 g 53 Ug 0,5 na ciepłych ramkach 4/18/4/18/4 (jest jedno duże szklenie 6/14/6/14/6). Dlaczego kombinacja z dwoma firmami bo okazuje się że Hs-y są tańsze o 10% w Awiluxie natomiast "klasyczne" okna u Jezierskiego wychodzą lepiej (nieznacznie ale jednak). Skąd taka różnica na Hs-ach trudno powiedzieć zwłaszcza że pracują dokładnie na tych samych maszynach, najprawdopodobniej wynika to z doświadczenia Awiluxa co do Hs-ów (podobno montują ich najwięcej w PL) dzięki temu pewnie składają je szybciej i roboczo godzina wychodzi lepiej na Hs-ach.

    Co się u mnie pojawiło.:
    Wymiary są dla ułatwienia zaokrąglone:
    Balkon 3x2,15m (drzwi balkonowe 80cm reszta fix w ramie 220cm i tu są szyby 6mm)
    Balkon 1,6x2,15m (drzwi balk. 80cm, fix w ramie 80cm) mamy dwa takie okna
    Fix 3x2,15m ( słupek w środku czyli szyba szerokość 148cm x2)
    Hs-y 3x2,15

    Kolor oczywiście najmodniejszy jak wiadomo z gadżetów okna balkonowe dostały ukryte zawiasy w mojej opinii warto bo nośność zwiększa się ze 100kg do 130kg max i co ważniejsze efekt jest super a koszta w moim przypadku 200zł na wszystkie 3 okna po za tym okna standard bez żadnych udziwnień.

    Środa godzina 10 rano pojawiło się takie auto u mnie.



    Szybkie rozłożenie okien po domu:








    Pierwsze szybka obczajka jak im przygotowałem ramy drewniane i czy wszystko gra. Jest info że gitara więc zaczynają montaż



    Na pierwszy rzut poszły Hs-y czyli to czego się najbardziej bałem bo stawiamy je w połowie na PF i musi być równo jak stół a i reszta wymiarów musi się zgadzać.

    Pierwsze przykręcenie ciepłego parapetu potem taśmy rozprężne po obwodzie



    cztery takie taśmy lekko ponad 1k zł



    Potem pianka do styro na belkę drewnianą sylikon z kiszki na próg Hs-a gdzie będzie się opierał na PF i wstawiamy ramę w otwór.

    UFFF...... pasuje wszystko.

    Potem kolejny Hs i podobna historia.

    A potem to już z górki bo reszta już typowo w ramy drewniane, a że ktoś się przyłożył do ich konstrukcji to poszło sprawnie.

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Fajnie to wyglada. Ale brakuje zdjec okien juz zamontowanych
    Bedziesz je jakos oslanial? Okapu nie ma, rolety raczej nie wejdą pod elewacje? Jak to chcesz rozwiazac?
    BTW: czemu te niektore belki sa trapezowe? To utrudni klejenie styropianu.

  19. #159
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    Fajnie to wyglada. Ale brakuje zdjec okien juz zamontowanych
    Zdjęcia za raz będą, wczoraj już nie miałem już sił wrócić.

    Bedziesz je jakos oslanial?
    Najlepiej było by lecieć z ociepleniem niestety kasa mnie trzyma, więc tymczasowo myślę przykleję jakieś 12/15cm byle jakiego styro wokół belek żeby drzewo osłonić potem to wyleci bo pewnie nikt mi nie sprzeda 20cm grafitu takiego jak chcę w liczbie 5 paczek.

    Okapu nie ma, rolety raczej nie wejdą pod elewacje? Jak to chcesz rozwiazac?
    Liczę na pomysły od was bo jeszcze tematu żaluzji fasadowych nie zgłębiałem, ale u mnie żaluzje nie muszą się chować pod elewację (pamiętam w twoim dzienniku że u Ciebie to był priorytet dla mnie widoczne skrzynki są ok). Tak na szybko myślę aby dać np. 15cm XPS-a(PIR-u) nad belkę i do tego jakąś skrzynkę hand made z MFP(zaluzja w środku) i ładna blacha z zewnątrz. W takim układzie pewnie skrzynka by wystawała z 5cm. Na pewno jest nad czym po debatować na forum

    BTW: czemu te niektore belki sa trapezowe? To utrudni klejenie styropianu.
    To była belka na kleszcze 12x8(jak dobrze pamiętam) trochę było mi szkoda dawać ją w jednym kawałku(kasa) więc ją tak przeciąłem że wyszedł trapez (8x10) i zamiast 8mb miałem 16mb ramy Na pewno będę kupował gilotynę do styro więc to raczej nie będzie problem.

  20. #160
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    No to efekt końcowy. Bo już chyba wszystko opisane.

    (Kropiło cały dzień więc zdjęcia trochę z du..p)

    Małe okno (1,6x2,15m) narazie sama rama



    Po lewej HS bez ramy po prawej Fix (oba 3x2,15m)



    HS na wschodniej ścianie (3,1x2,15m)



    Południowa ściana



    Standardowe zdjęcie z mojego budynku gospodarczego


Strona 8 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony