dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 44
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 879
  1. #161

    Domyślnie

    Daj jakieś fotki profili z bliska, bo z tej odległości ten ALBUS wygląda na biały. Jak wyszły kosztowo HSy?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  2. #162
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    No i teraz parę szczegółów bo myślę że to ważne a zawsze tego brak na fotkach.

    Montaż Hs-a na belce



    Taka sama perspektywa ale tu już zwykłe okno czyli całe okno stoi na belce





    HS od środka czyli stoi w połowie na PF. Tu widać że próg w tym Hs-ie jest naprawdę niewysoki co też było ważne przy moim montażu poza tym widać taśmę rozprężną od środka. Pamiętacie jak mówiłem że moja PF ma miejsca gdzie chłopaki od zacierania się nie popisali. To jest jedno z tych miejsc placek 2x2m na środku salonu




    No i na koniec panorama





    W weekend majowy ma być ładna pogoda to porobię jeszcze jakieś fotki, jak ktoś chce jakiś szczegół którego nie ma to pisać zrobię co w mojej mocy.

    Pozdrawiam

  3. #163
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Daj jakieś fotki profili z bliska, bo z tej odległości ten ALBUS wygląda na biały. Jak wyszły kosztowo HSy?
    A sprawdzałeś co znaczy ALBUS po łacinie
    Zrobię podsumowanie kosztów całościowo spokojnie (wieczorem)

  4. #164
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Albus jak albinos?

  5. #165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Bardzo ładnie że montujesz na taśmie ta wystawa południowa bez okapu to będzie latem sauna, z resztą zobaczysz tego lata jak jeszcze elewacji nie bedziesz miał. Tutaj rolety/żaluzje to konieczność, Przy takich oknach wysokich i na jednej ścianie spokojnie możesz zrobić żaluzje fasadowe (bo ich skrzynki i tak będą wystawać) tak aby zabudowa skrzynek tworzyła jedną całośc, to fajnie wygląda. Teraz nie mam czasu aby wysuzkać coś podobnego ale się rozejrzyj, ja bym tak zrobił na Twoim miejscu, wtedy to w żaden sposób nie będzie szpecić. A przy białej/jasnej elewacji np taki ciemny pas nad oknami wygląda bardzo spoko.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Albus jak albinos?
    Albus=Alba=Biały

    Żeby już było wszystko jasne.

    Jak ktoś ma jakiś dobry system montażu żaluzji fasadowych dla samoroba to śmiało zapraszam. W planach mam zakup (kiedyś) silnika i żaluzji +prowadnic resztę pewnie będę wykonywał "hand made". Czas pokaże.

    Przy takich oknach wysokich i na jednej ścianie spokojnie możesz zrobić żaluzje fasadowe (bo ich skrzynki i tak będą wystawać) tak aby zabudowa skrzynek tworzyła jedną całośc, to fajnie wygląda
    Mam podobne zdanie tym bardziej że elewacja będzie biała a do białego wszystko pasuje

    Koszty Okien

    Nie będę się rozpisywał co ile dokładnie bo to bez sensu lepiej iść do salonu i zrobić wycenę własnych wymiarów okien.

    Okna 20950 (HS - 7000 1szt.)
    Montaż 1650 (30zł/mb)
    Całość 22600
    +
    "Anonimowe WF" 1740

    Suma: 24340 (32,5m2 okien)

  7. #167
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    .. później to drewno szczelnie obłożysz styropianem ????
    i tak będzie dobrze ?

  8. #168
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    .. później to drewno szczelnie obłożysz styropianem ????
    i tak będzie dobrze ?
    Si. Senior.

  9. #169

    Domyślnie

    Lepikiem albo smołą nie wysmarujesz żeby wilgoci nie było?

  10. #170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Super sprawa z tym montażem na kantówkach. Chętnie bym to u siebie zrobił, ale nie wiem jak podejdzie to firmie, która będzie montować okna. Samo osadzanie okien różni się od zwykłego montażu w murze? I co z tym drewnem? Bo musiałbym kupić, KVH jest zauważalnie tańsze niż BSH, ale trzeba je jeszcze jakoś przygotować? Zaimpregnować dodatkowo? Jakby nie patrzeć to taka kantówka musi wytrzymać pewnie z 20+ lat. Niby będzie odseparowana od "elementów"...

    Mam u siebie 50.5mb otworów i samo drewno by kosztowało około 1100zł (cena z allegro, innych nie szukałem)...

  11. #171
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Si. Senior.
    cieszę się, ze jesteś pewien

  12. #172
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Pytań o dach mam dużo, nawet po przeczytaniu świetnej instrukcji Rukki która nic nie wnosi

    Jak robiłeś na zakładke blachy przy obróbce to dawałeś jakis silikon itp, czy blacha jest na tyle sztywna że nie trzeba
    Czym mocowałes blache od obróbki w miejscach niewidocznych - papiakami, wkretami czy gwoźdzmi, jak reagowała blacha ?
    czy blacha 25cm która zakrywa krokiem musi być przymocowana do krokwi , czy nie pracuje
    Czy pape jakos mocowałes do blachy obróbki czy poprostu leży
    Czy dawałeś jakąś siatkę w szczeline wentylacyjna pod blacha

    .. a jeszcze nie zacząłem...

  13. #173

    Domyślnie

    Jak jes z chodzeniem po ułozonych panelach? Nie gniecie się ta mikrofala?
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  14. #174
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    Super sprawa z tym montażem na kantówkach. Chętnie bym to u siebie zrobił, ale nie wiem jak podejdzie to firmie, która będzie montować okna. Samo osadzanie okien różni się od zwykłego montażu w murze? I co z tym drewnem? Bo musiałbym kupić, KVH jest zauważalnie tańsze niż BSH, ale trzeba je jeszcze jakoś przygotować? Zaimpregnować dodatkowo? Jakby nie patrzeć to taka kantówka musi wytrzymać pewnie z 20+ lat. Niby będzie odseparowana od "elementów"...

    Mam u siebie 50.5mb otworów i samo drewno by kosztowało około 1100zł (cena z allegro, innych nie szukałem)...
    Hej wszystkim.
    Ja wiem że my wszyscy jak tylko pojawi się coś innego to szukamy w pierwszej kolejności minusów danej rzeczy ale nie popadajmy w histerię. Drewno w budownictwie raczej jest znanym materiałem. ggdh a zastanawiałeś cię co z tymi ludźmi co mają domy z drewna albo co z tymi co maja okna np "sokółka" czy ich drewno wytrzyma 20+ lat a jest takie samo jak moje tylko wystawione na czynniki atmosferyczne a u mnie raczej będzie sucho i szczelnie. Po drugie oryginalne MOWO czy WF to też drzewo tylko sproszkowane z dodatkami pewnie jakiegoś rakotwórczego g...a . A po trzecie to firmy od okien i tak twierdzą że okna to się montuje na max 15lat

    Ps. może jak mnie jeszcze trochę postraszycie to dla świętego spokoju za olejuje moje ramy

    grend mam ogromną prośbę żebyś używał dokładniejszych zwrotów np pas nadrynnowy,gąsior,wiatrownica itp będzie mi łatwiej odpowiedzieć na twoje pytania bez czytania 5x o którą "obróbkę" ci chodziło

    Jak robiłeś na zakładke blachy przy obróbce to dawałeś jakis silikon itp, czy blacha jest na tyle sztywna że nie trzeba
    Na zakładkę jest u mnie gąsior i wiatrownica (10cm) niczym nie uszczelniałem ( tak jak w instrukcji ruukki)

    Czym mocowałes blache od obróbki w miejscach niewidocznych - papiakami, wkretami czy gwoźdzmi, jak reagowała blacha ?
    hmm której obróbki? pas nadrynnowy gwoździami (papiakami) to jedyne gwoździe u mnie w dachu, listwę gąsiora wkrętami farmerami a sam rąbek wkrętami dedykowanymi do rąbka (takie płaskie 16mm lub 25mm) żadnych innych wkrętów nie używałem (wszystko jak w instrukcji) jak blacha reagowała? żadnego płaczu ani lamentu z jej strony nie słyszałem więc chyba ok.

    czy blacha 25cm która zakrywa krokiem musi być przymocowana do krokwi , czy nie pracuje
    Nie mam tego elementu u siebie, nie będę zgadywał

    Czy pape jakos mocowałes do blachy obróbki czy poprostu leży
    Jak rozumiem chodzi Ci o membranę dachową (ja żadnej papy nie mam u siebie) i jej koniec na pasie podrynnowym. Ja miałem membranę z paskiem klejącym więc jest on przyklejony do pasa podrynnowego potem przycisną go kontrłaty co 85cm.

    Czy dawałeś jakąś siatkę w szczeline wentylacyjna pod blacha
    tak dawałem, już się chyba kiedyś pytałeś o to, plastikowa siatka złapana zszywkami do czoła kontłaty i pierwszej łaty. (drugie zdjęcie postu 91)

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7400629

    .. a jeszcze nie zacząłem...
    Spokojnie postaram się na wszystkie odpowiedzieć tylko proszę o bardziej precyzyjne pytania.

    Daniellos_
    Jak jes z chodzeniem po ułozonych panelach? Nie gniecie się ta mikrofala?
    Nic się nie dzieje, fakt że ja za dużo po niej nie chodziłem bo wskoczyłem okrakiem na szczyt i tam tylko siedziałem ale zrobiłem parę razy zwrot po blasze i nie zauważyłem żeby coś się działo tak że w mojej opinii śmiało można po tym chodzić.

    Ps. pogody nie było to i zdjęć ładnych okien też nie ma

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Pobawiłem się ostatnio w SketchUp-ie nad wizualizacjami. Aby przelać to co w głowie na papier i wyszło coś takiego.







    Elementy które widzę u siebie:

    Biały tynk:



    Modrzew syberyjski na ściany szczytowe (ten sam co na deskowanie dachu):



    Zainspirowany tym zdjęciem na wiatrołap i pomieszczenie tech. chciał bym płytki klinkierowe:





    No i kolor drzwi sam się pojawił jak już wybrany został kolor płytek klinkierowych:




    Zobaczymy co z tego wyjdzie. Największe problemy przewiduję ze ścianami szczytowymi a dokładnie z rusztem pod modrzew. Się zobaczy

  16. #176
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ale ale! Nie miałem w zamiarze niczego krytykować ani nikogo straszyć!

    Chodziło mi o to czy takie drewno, jakie miałeś, użyłeś od razu czy w jakiś sposób je jeszcze przygotowałeś (oprócz docinania)?

    Poza tym to gdzie można takie drewno kupić oprócz Internetu? W typowych składach drewna / tartakach nie będzie. Do czego innego oprócz więźby takie materiał jest używany?


    A poza tym to co myślicie o sposobie zabezpieczenia drewna jaki pokazał Artix w swoim Bursztynie? Dałoby radę w ten sposób ogarnąć kantówki na MOWO?
    Ostatnio edytowane przez ggdh ; 04-05-2017 o 21:40

  17. #177

    Domyślnie

    A to jest metoda impregnacji? Bo ja kiedyś czytałem, że to japońska metoda jakby postarzania drewna. Ale chyba do wykorzystania wewnętrznego...

  18. #178
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Myślę, że Artix wie co robi.

  19. #179

    Domyślnie

    Witam się w wątku. Więźba mistrzostwo, ładna jest i to deskowanie od spodu. Efektów póki co gratuluję.

    Przy okazji po ile dostałeś modrzew syberyjski? No i gdzie?

  20. #180
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cześć Panowie

    ggdh spokojnie nie poczułem się skrytykowany tylko bardziej szukanie dziury tam gdzie jej nie ma

    Drewno BSH to jednak towar rzadko spotykany to fakt wynika to z jego ceny tego że występuje przeważnie w odcinkach 12m i tego że u nas na pierwszym miejscu liczy się cena wiec po co coś trzymać jak klient trafia się raz na ruski rok raczej towar na zamówienie. Poza netem warto trochę poszperać po specjalistycznych tartakach które zajmują*się obróbką CNC lub specjalnych składach drewna.

    Metoda Shou sugi ban to metoda zabezpieczenia drewna stosowana w starej Japonii nie do wewnątrz a na zewnątrz polega na spaleniu powierzchownym drewna co powodowało że drewno było "nie atrakcyjne" dla insektów ale co ważniejsze dla Japończyków drewno (w ich przypadku cedr) był właściwie nie palny lub trudno zapalny a mówimy tu o czasach gdzie ludzie w wiosce byli napadani przez dżentelmenów na koniach z pochodnią w ręku Metoda prawie wymarła ale Amerykanie z butlą gazową i palnikiem w ręku ją wskrzesili . Polecam zobaczyć jak to się odbywa oryginalnie bo robi wrażenie.

    Ja ciągle się biję z myślami czy u siebie pewnych elementów tak nie zrobić




    Marek.M
    info poszło na Priv dzięki za miłe słowa miód na moje uszy (a może oczy?)

Strona 9 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony