Cytat Napisał westen Zobacz post
... Jednak zaobserwowałem że grenton nie bardzo podchodzi w ten sposób, no chyba że zapłacę 4000zł (osobiście mogę jedynie wyśmiać taką cenę bo właściwie to powinni czynić taki nadzór w cenie która już jest wysoka(ponad 4000zł netto za zainstalowanie systemu na przygotowanych kablach)) za ich nadzór nad elektrykiem (czy oby na pewno robi to dobrze).
hmm, ale te 4 tys to konkretnie za co ? Warto opisać jaki zakres prac, co należy do integratora, co przygotował elektryk, ile jest wejść/wyjść w systemie, jakie wyłączniki, manipulatory LCD, oprogramowanie, ilość logik, co z czujkami, co z przyłączeniem np. rolet, co z ich sprawdzeniem, co z przygotowaniem zabezpieczeń, kamery cctv, videodomofon, ogrzewanie - siłowniki, sterowanie kotłem, kominek, jakieś moduły IR, podprowadzeniem zasilań pod aparaty 230V - kto to czym się zajmuje, gdzie jest rozdział prac ?
Przewody w rozdzielnicy czy obok, podprowadzone w docelowe miejsca modułów, podpięte PE , N-ki ? Jest masa rzeczy które należałoby ustalić i uściślić, niestety nawet przy najlepiej przygotowanym opisie i tak zdarzają się zgrzyty. Na jednej z budów, gdzie "tylko" pozostały do podłączenia moduły w rozdz. przygotowanie samej rozdzielnicy, ustawienie jej oraz wprowadzenie do środka przewodów - to kilka dni - całość około 2 miesięcy pracy, dojazdów, czasie spędzonym przed komputerem, uzgodnienia z inwestorem, dokumentacjami itd.
4000zł netto, dużo , mało ? panowie, bądźmy poważni, jak rzucamy jakimiś kwotami, to napiszmy za co to jest.