dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 27
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 529
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał świercz
    moje ściany sie pocą.. uff gorąco dość przecie - oby do lata tak hheheh
    Użyj antiperispiranta


    no dobra już znikam

  2. #202

    Domyślnie

    ...u mnie będzie styropian, a wełna na stropach...

  3. #203

    Domyślnie

    Fajną stronkę podał w sąsiednim wątku adam_mk:
    http://www.republika.pl/mieszkaj_lep...zewnetrzne.htm
    Warto poczytać m.in. o "oddychaniu" ścian
    Pzdr
    Raf

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Fajnie facet pisze.
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał FREDY
    Już kiedyś zadawałem pytanie na forum na które nikt mi nie odpowiedział- czy stosowanie paroizolacji na dachu nie spowoduje czasami odwrotnego skutku a mianowicie zawilgocenia wełny i więżby - szczególnie w lecie kiedy na zewnątrz jest cieplej i jest wyższa wilgotność bezwzględna niż w środku.
    Spowoduje tylko wtedy, jeżeli paroizolację wyłożysz odwotną stroną. Przepływ wilgoci następuje w niej tylko w jednym kieunku, czyli od wewnątrz na zewnątrz.
    Moda przemija, styl pozostaje...

  6. #206

    Domyślnie Re: Docieplanie

    Cytat Napisał Kero
    Witam po raz pierwszy na tym forum.
    Nie przeczytałem do końca całego tematu ponieważ zmęczyło mnie to.
    A szukałem odpowiedzi na pytanie:
    Budować dom z BK 36cm ściany zewnętrzne i wierzyć, że nie zajdzie konieczność docieplania. Czy też przyjać wersję BK 30cm i z góry założyć, że będzie docieplany.

    Ten projekt
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...5,61,opis.html
    w odbiciu lustrzanym. przy czym znika poz. 13 czyli wiata. Budynek połączony jest z garazem. Wiata i garaż będą stanowiły jedno pomieszczenie (coś w rodzaju pomieszczenia rozrywkowo-rekreacyjnego (bilard, siłownia, rzutki i pierdołki a moze i barek)
    Musisz pamiętać o jednym: najlepszym izolatorem cieplnym jest wełna lub styopian (najniejsze współczynniki przenikania ciepła), a nie mateiał konstukcyjny.
    W fizyce budowli jest zasada: Najlepsze ściany to tójwastwowe, potem dwu, a potem jedno.
    Stosując ścianę jednowastwową, masz zachowany normowy współczynnik przenikania ciepła (jak to poducenci zapewniają), ale pamiętaj że wymagany współczynnik przenikania ciepła dla ścian dwuwastwowych jest inny (niższy, czyli lepszy). Konkluzją tego jest to że sezonowe zapotrzebowanie na ciepło (czyli to ile będziesz płacił rocznie za ogrzewanie), jest niższe w ścianach dwuwarstwowych, gdzie będzie zastosowana izolacja cieplna.
    Moda przemija, styl pozostaje...

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie Re: Docieplanie

    Cytat Napisał two_people
    ...
    Musisz pamiętać o jednym: najlepszym izolatorem cieplnym jest wełna lub styopian (najniejsze współczynniki przenikania ciepła)... .
    hmmm
    wełna powiadasz ?
    Wełna to kamień lub szkło.

    Może jednak styro i wełna są ciepłe nie dlatego ze jako materiał słabo przewodzą tylko dlatego że cosw sobie trzymają. Coś co jest doskonałym izolatorem.
    Zastanów się troszke
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  8. #208

    Domyślnie Re: Docieplanie

    Cytat Napisał jabko

    Może jednak styro i wełna są ciepłe nie dlatego ze jako materiał słabo przewodzą tylko dlatego że cosw sobie trzymają. Coś co jest doskonałym izolatorem.
    Zastanów się troszke
    Bije dzwon, ale nie wie gdzie on....bez urazy, ale tak bym określił tę odpowiedź.
    Co świadczy o tym iż dany materiał jest dobrym izolatorem cieplnym? Współczynnik 'lambda", czyli współczynnik przewodzenia ciepła, a proszę podaj mi materiał, który miałby mniejszy niż wełna czy styropian?
    A ciepło akumuluje zazwyczaj materiał konstrukcyjny, np jakis pustak ceramiczny.
    Moda przemija, styl pozostaje...

  9. #209

    Domyślnie

    To ja trochę z innej beczki. Podobno styropian świetnie izoluje, ale gorzej z przepuszczaniem pary wodnej. No to co się dzieje na styku styropian - ściana nośna (np. z Silki). Czy przypadkiem nie będzie się tutaj wykraplać wilgoć. Słyszałam opinie od budowlańców, że spotkali się już z „grzybkiem” podczas zrywania starego styropianu. Czy to możliwe?

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał minioiminio
    To ja trochę z innej beczki. Podobno styropian świetnie izoluje, ale gorzej z przepuszczaniem pary wodnej. No to co się dzieje na styku styropian - ściana nośna (np. z Silki). Czy przypadkiem nie będzie się tutaj wykraplać wilgoć. Słyszałam opinie od budowlańców, że spotkali się już z „grzybkiem” podczas zrywania starego styropianu. Czy to możliwe?
    Oczywiście, że możliwe. Sam widziałem grzyba pod styropianem.
    PS. Znam jednego chemika (z zamiłowania ekolog), który jak się dowiedział, że budynek w którym pracuje mają ocieplać styropianem a nie wełną, powiedział że odchodzi z pracy, że nie będzie w grzybni pracował.
    Kurcze czemu ta wełna jest taka droga . . .

  11. #211

    Domyślnie

    "grzybek" może być czasami ale to jest błąd wykonawcy!!!!!

  12. #212

    Domyślnie

    Heh... A co wykonawca ma zrobić ze styropianem? podziurkować aby przepuszczał wilgoć ?

  13. #213

    Domyślnie

    Podobno można zastosować szczeliny wentylacyjne, podobne jak w przypadku ocieplana wełną mineralną ściany trójwarstwowej. Tylko, czy ktoś sprawdził już to rozwiązanie?

  14. #214

    Domyślnie

    wykonawca "klei" styropian tylko na placki bo tanio i oszczędnie
    a jak powinno być?

  15. #215

  16. #216

    Domyślnie

    a czy wiecie że dziurkowany styropian jest od roku w ofercie?

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał weni
    a czy wiecie że dziurkowany styropian jest od roku w ofercie?
    Poproszę o więcej szczegółów.

  18. #218

    Domyślnie

    Do weni

    Może zbyt szybko przejrzałem stronę, ale nie znalazłam tam nic co mogłoby pokazywać drogę ujścia (ewentualnej) wilgoci powstającej na połączeniu ściana nośna – styropian.
    Może mi wyjaśnisz. Będę wdzięczna.

    P.S.
    To nie złośliwości, ale próba rozwikłania nurtującego mnie zagadnienia.

  19. #219

    Domyślnie

    http://www.adexplus.pl/Pliki/proterm.pdf
    to są szczegółowe szczegóły
    oni są moją konkurencją ale co tam

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał minioiminio
    Podobno można zastosować szczeliny wentylacyjne, podobne jak w przypadku ocieplana wełną mineralną ściany trójwarstwowej. Tylko, czy ktoś sprawdził już to rozwiązanie?
    A gdzie ma ta szczelina być? Pomiędzy murem nośnym i styropianem przymocowanym do ściany osłonowej?
    Na imię mam Janusz
    [email protected]

Strona 11 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony