dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Lightbulb BHP remontu zimą - grzejniki zakryte folią malarska?

    Witam,

    Zastanawiam się czy można ogrzewać mieszkanie grzejnikami, które są owinięte folią malarską i taśmą. Tzn.takimi grzejnikami zabezpieczonymi przed ochlapaniem podczas malowania. Czy to jest bezpieczne?

    W mieszkaniu jest piec kondensacyjny (również przykryty folią żeby się nie zakurzył, ale folia jest otwarta od dołu pieca zamocowanego na ścianie na wysokości ok. 160 cm), zamontowany teraz, w zimie, włączony był na razie ok. 2x na 2 godziny. W mieszkaniu jest temperatura ok.10-16'C (przy wyłączonym ogrzewaniu).

    Mam do nałożenia gładź szpachlową, malowanie ścian, położenie płytek w łazience - do tych prac warto mieć dodatnią temperaturę, żeby wszystko wyschło.
    Płytkarz chciał włączyć farelkę, tak żeby ogrzać ściany w łazience. Stwierdziłam, że lepiej po prostu włączyć ogrzewanie, ale boję się tego przy tak zabezpieczonych grzejnikach.

    Moje hipotezy: Grzejniki zakryte folią nie ogrzeją pomieszczenia, czyli temperatura w mieszkaniu nie wzrośnie -> czujnik temperatury będzie napędzał piec do ogrzewania pomieszczenia, piec może się przegrzać/uszkodzić -> grzejniki będą coraz bardziej gorące -> folia może stopić się na grzejniku i kapać na drewniane deski podłogowe, co może spowodować pożar???

    Dodam, że na ok. 2h grzejniki były już tak włączone, ale byłam wtedy w mieszkaniu na remoncie Folia po prostu się nadęła i ciepłe powietrze wylatywało bokami/z tyłu grzejników. Boję się jednak zostawić tak grzejniki włączone non stop, tak żeby dobrze ogrzać pomieszczenia kiedy mnie nie ma w mieszkaniu.

    Nie wiem sama.... co o tym myślicie? Czy ktoś z was już tak robił? Może wyobraźnia mnie poniosła?
    Niestety wykończenie mieszkania przeciągnęło się z lata na zimę

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.121
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Grzejniki nie grzejące należy odciąć od cyrkulacji zaworami odcinającymi i pozostawić zakryte dla ochrony przed zakurzeniem przez fruwające cząstki gipsu (szlifowanie) i in.
    Grzejniki grzejące należy na czas grzania odsłonić. Podgrzać pomieszczenie do pożądanej temperatury i ponownie zasłonić.
    Pożaru z przesłoniętych grzejników nie będzie, natomiast folia może stopić się i przylgnąć do gorącej powierzchni grzejnika i będzie ją trudno usunąć bez uszkodzenia jego powłoki lakierniczej.
    W zależności od rodzaju grzejnika (panelowy, żeberkowy, Regulus), jego temperatura powierzchniowa będzie różna.
    W trakcie prac malarskich pomieszczenia malowane będą wymagały dodatkowej porcji energii niezbędnej do odparowania wody. Należy je dobrze, krótko lecz intensywnie przewietrzać...

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    dla folii PE temperatura maxymalna to 76 C
    jezeli jej nie przekroczysz w sposób ciagły to jest struktura się nie zmieni.
    Spadnie wydajność grzejnika ale grzać będzie .

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Jest duża szansa że bedziesz miał problem po taśmie na gorącym grzejniku. Taśmy są różne, widziałem takie że nie szło ich zerwać jak dostały słońca, klej przyczepial się do powierzchni, u Ciebie może być podobnie.
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie podczas tego uczą. Ale na moje oko folia na grzejnikach szybko się stopi przy gorących grzejnikach. Trzeba uważać żeby za bardzo nie rozgrzać grzejników.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 29-08-2018 o 14:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony