dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 57
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1125
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    akinom,

    jak tam zakupy???
    Bardzo jestem ciekawa wyboru?

  2. #202

    Domyślnie

    odradzam Dulux - gorączka złota -
    te farby to PORAŻKA
    Sam taką malowałem często potrafi odejść nawet od zagruntowanej dobrą emulsją ściany
    Również nie lubi kleju do tapet - też złązić potrafi
    A to że jest ona szorowalna to kpina. Lekkie przetarcie szmatką pozostawia jasną smugę i zmienia miejśce przetarcia na półmat.
    DULUX z mieszalnika to zupełnie inna bajka. Jest ok i nie ma tych wad poza tym Dulux z mieszalnika jest naprawdę zmywalna.

  3. #203
    Guest

    Domyślnie

    ja miałam dulux one - porażka ,potwierdzam

  4. #204
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    akinom

    Tikkurila ma w ofercie:
    optiva 2 - do gruntowania ścian i malowania sufitów

    optiva 5 - uniwersalna,do stosowania wewnątrz pomieszczeń do ścian - matowa,akrylowa farba lateksowa

    optiva 20 - półmatowa,zalecana do kuchni,łazienek,klatek schodowych itp.

    optiva satin - ma satynowy połysk,na ściany i sufity.

    Osobiście mam tę ostatnią i jestem bardzo zadowolona.Świetnie się nią maluje i jest naprawdę zmywalna.Dulux - wypróbowałam u dzieci - pierwszy i ostani raz.

    tikkurila ma też farbę gruntującą - jest to farba akrylowa.Dobrze jest nią pomalować tynki,by nie zużywać potem zbyt wiele drogiej farby lateksowej.

    Co do kolorów - radzę wypożyczyć ze sklepu tzw. "ksiegę inspiracji" - sa tam fotki różnych pomieszczeń,gdzie zastosowano po kilka barw najlepiej ze sobą "grających".
    radzę też zawsze wpłacić zaliczkę i wypożyczyć na kilka dni paletę kolorów.
    Mam w domku 2 takie palety,ale do mnie chyba zbyt daleko
    I zawsze przy projektowaniu patrzę na kolor w dziennym świetle.
    Powodzenia w dobieraniu przyjaznych barw - to moje ulubione zajęcie .
    tutaj malowałam duluxem - tropikalna pomarańcza i zielona cytryna:

    Mimi- mój synek ma identycznie pomalowany pokój, nawet rodzaje farb wybralismy identyczne Ależ ten świat mały

  5. #205
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszos
    odradzam Dulux - gorączka złota -
    te farby to PORAŻKA
    Sam taką malowałem często potrafi odejść nawet od zagruntowanej dobrą emulsją ściany
    Również nie lubi kleju do tapet - też złązić potrafi
    A to że jest ona szorowalna to kpina. Lekkie przetarcie szmatką pozostawia jasną smugę i zmienia miejśce przetarcia na półmat.
    DULUX z mieszalnika to zupełnie inna bajka. Jest ok i nie ma tych wad poza tym Dulux z mieszalnika jest naprawdę zmywalna.
    Kupowałam Duluxa z mieszalnika- rewelacja, podobnie Beckers-też z mieszalnika. Ostatnio mąż musiał pomalować spiżarnie,kupiliśmy białą jedynkę- wyzywał straszliwie- musiał malować 4x zanim wyszło jako tako i pędzlem bo wałkiem to w ogóle nie chciało kryć. Jednym słowem jaka kasa taka farba. Jeśli mogę poradzić- to faktycznie kupujcie droższe farby- ale raz, że nie wyblakną (zwykłe farby z dodanymi przez nas pigmentami wypłowieją) i nastepne malowanie będzie nas czekać za np 6 lat a nie za 3, dwa, że jeśli malujemy sami to zaoszczędzimy nerwy i czas. Gdyby mój mężuś tak klął i w takim tempie malował cały dom jak tą spiżarnię to pewnie jeszcze byśmy się nie wprowadzili- a tak duluxikiem i beckersem raz dwa i już- dwa tygodnie i było po sprawie.

  6. #206
    Guest

    Domyślnie

    gorgu77
    no niemożliwe
    faktycznie - ten świat jest malutki

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Akinom,
    jak tam zakupy?

  8. #208

    Domyślnie

    kurcze, wczoraj mielismy zły dzien, nigdzie nie bylismy, nic nie załatwilismy.
    Przyjechal do nas Pan od malowania i przywiózl palete kolorow Beckersa - chyba sie na nie zdecydujemy.
    Kolorki musimy wybrac na po swietach - takze mamy jeszcze troche czasu.
    UFF, bo juz jestem zmeczona tym wykanczaniem mieszkanka

  9. #209
    Guest

    Domyślnie

    aikinom
    powolutku,lepiej spokojnie przyjrzeć się tym kolorkom,zobaczyć próbki w dziennym śietle,poprzymierzać cieniutkie paseczki kolorów do ciuchów,sprzętów - łatwiej tak sobie wyobrazić,jak będą wyglądały na duzej powierzchni i ....wybrać zawsze 2 tony jaśniejsze niż się nam wydaje

  10. #210

    Domyślnie

    mam pytanie. jesli po kilku latach znudzi mi sie kolor farby lateksowej to moge ja zamalowac, zmienic kolor? musze drugi raz tez lateksowa polozyc? czy do lateksowej farby sciany musza byc idealnie rowne i gladkie? mieszkam w bloku i sciany sa beznadziejnie krzywe. jaki gips, gladz polecacie?
    Pozdrawiam serdecznie.

  11. #211

    Domyślnie

    Mam pytanie: czy ktos z was wie gdzie w okolicach Warszawy mozna kupic farby angielskiej firmy crown?

  12. #212
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał MałaR.
    mam pytanie. jesli po kilku latach znudzi mi sie kolor farby lateksowej to moge ja zamalowac, zmienic kolor? musze drugi raz tez lateksowa polozyc? czy do lateksowej farby sciany musza byc idealnie rowne i gladkie? mieszkam w bloku i sciany sa beznadziejnie krzywe. jaki gips, gladz polecacie?
    MałaR
    1.mozna , najlepiej latex
    2.mozesz miec klopoty z polozeniem na stara powloke lateksowa emulsji i akrylu.Trzeba sie pozbyc wowczas starego podloza.
    3. Do zadnej farby nie potrzeba gladkiego podloza. Podłoże musi byc przede wszystki "mocne". Wszystko zalezy jaki chcesz efekt uzyskac.
    4.Szukasz gladzi do wyrownania scian?? Zapomnij o tym! Ani gladz ani gips nie sluza do wyrownywania scian tylko do wygladzania ich. Prawidlowa warstwa gladzi wynosic powinna max 3mm. Sciane powinnas wyrownac tynkiem/chyba ze takze murarz dal popis odchylenia od pionu i nie tylko/.W starych budynkach nie warto tego robic metodami mokrymi - skuwac stary tynk, nakladac nowy, szpachlowac, szlifowac etc.Najlepiej zagruntowac stary tynk, jesli slaby miejscowo skuc i przykleic na "placki" plyte g-k.Chwila roboty, koszt niewielki, stosunkowo malo brudu i rownosc oraz gladkosc, jakiej nie da Ci najlepszy tynkarz.Jesli boisz sie g-k /sa tacy panicznie bojacy /zastosuj tynk maszynowy. Nie trzeba szlifowac, zaciera sie go na mokro do gladzi, ale tynkarz musi miec tzw.reke.
    pozdrawiam

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    aikinom
    powolutku,lepiej spokojnie przyjrzeć się tym kolorkom,zobaczyć próbki w dziennym śietle,poprzymierzać cieniutkie paseczki kolorów do ciuchów,sprzętów - łatwiej tak sobie wyobrazić,jak będą wyglądały na duzej powierzchni i ....wybrać zawsze 2 tony jaśniejsze niż się nam wydaje

    Mimi, tak tez zrobimy - spokojnie i bez pospiechu.
    Jutro jedziemy gdzies (jeszcze nie wiem gdzie) poogladamy probeczki, pojdziemy do naszego mieszkanka i poprzymierzamy do scian - wybierzemy cos na 100%.
    Kolorki chcemy jasne pastelki, ciepłe i przyjemne dla oka. Nie przepadam za kolorami zbyt soczystymi (choc bardzo podobaja mi sie czerwone, bordowe i pomaranczowe sciany - ale tylko u kogos, sama dlugo nie wytrzymałabym w takim pomieszczeniu).

    Całosc mieszkanka chcemy utrzymac mniej wiecej w jedenj tonacji (jasminy, kremy) - rozpoczynajac od przedpokoju, ktory bedzie najciemniejszy przechodzac do salonu, ktory bedzie pomalowany kolorami najjasniejszymi.

    A co myslisz o suftach podwieszanych - jak je malowac? Na przedpokoju mamy dwa sufity (jeden jest nizej drugi ciut wyzej - to tak specjalnie zaplanowane, aby sie rozrozniały) przedpokoj w kształcie litery L - jedna czesc (sciany) chcemy pomalowac ciemniejszym kolorkiem, drugą - jasniejszym a jak pomalowac wtedy sufity? takim kolorkiem jak sciany czy ciut jasniejszym?

  14. #214
    Guest

    Domyślnie

    akinom
    znajomi malowali sufity kolorkiem jaśniejszym o min 2 tony od ścian.Efekt - zależy w którym pomieszczeniu,czasem nie było to wogóle widoczne,a na farby wydali mnóstwo pieniędzy.Przy obniżanych sufitach - jeśli takie lubicie,to chyba warto ciut podkreślić różnicę w poziomach.

  15. #215

    Domyślnie

    Wlasnie zakonczylem malowanie pokoju na sprzet muzyczny (surround system,tv i caly osprzet).Aby wszystko sie zlewalo zastosowalem farbe do efektow specjalnych i oczywiscie w kolorze sprzetu.

    Malowanie jednej sciany(2.80m x 4.50m) zajmuje okolo 10 minut,oczywiscie jednokrotnie a trzeba to zrobic dwa razy.
    Jestem zaskoczony efektem.


  16. #216

    Domyślnie

    bylismy w markecie Leroy Marlin ( nie wiem jak to sie pisze) i widzielismy palete kolorow slynnej Tikkurili Mają sliczne kolorki. Zapytalismy sprzedawcy ktora poleca - Beckersa czy Tikkurile - powiedział, ze Beckers jest oryginalny, bo ma tylko jedna rozlewnie, a Tikkurila ma kilka. W sumie powiedział, ze sa do siebie bardzo podobne i cenowo i jakosciowo.

    No i nie wiemy co wziac, nasz malarz proponuje nam Beckersa, ja znow po takich zachwytach Tikkurila na forum mam na nia ochote i co robic?

    I jeszcze pytanie - czy sufity malujecie takim samym kolorem co sciany? Dodam, ze u nas wszystkie pomieszczenia bede malowane na jasno i mąż wymyslił, aby sufity malowac tym samym kolorem co sciany, nie bardzo to widze, nie potrafie sobie wyobrazic, ja pomalowałabym na biało, ale sama juz nie wiem.

  17. #217

    Domyślnie

    My zdecydowalismy sie na farby Benjamin Moore, bo maja bardzo ciekawa game kolorow i kolory tzn historyczne (historic colours). Moj brat malowal tymi farbami i byl bardzo zadowolony.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał akinom
    bylismy w markecie Leroy Marlin ( nie wiem jak to sie pisze) i widzielismy palete kolorow slynnej Tikkurili Mają sliczne kolorki. Zapytalismy sprzedawcy ktora poleca - Beckersa czy Tikkurile - powiedział, ze Beckers jest oryginalny, bo ma tylko jedna rozlewnie, a Tikkurila ma kilka. W sumie powiedział, ze sa do siebie bardzo podobne i cenowo i jakosciowo.

    No i nie wiemy co wziac, nasz malarz proponuje nam Beckersa, ja znow po takich zachwytach Tikkurila na forum mam na nia ochote i co robic?

    I jeszcze pytanie - czy sufity malujecie takim samym kolorem co sciany? Dodam, ze u nas wszystkie pomieszczenia bede malowane na jasno i mąż wymyslił, aby sufity malowac tym samym kolorem co sciany, nie bardzo to widze, nie potrafie sobie wyobrazic, ja pomalowałabym na biało, ale sama juz nie wiem.
    Malowanie sufitów na ten sam kolor jest ostatnio modne, ale obniża optycznie pomieszczenie.
    Ja zrobiłam na biało i jestem zadowolona.
    Jak chcesz mieć kolorowy sufit, to może zrób go o dwa tony jaśniejszy.

  19. #219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    My zdecydowalismy sie na farby Benjamin Moore, bo maja bardzo ciekawa game kolorow i kolory tzn historyczne (historic colours). Moj brat malowal tymi farbami i byl bardzo zadowolony.
    Kolory to jedna sprawa,dodatkowym atutem tej marki farb"Benjamin Moore" jest ich jakosc.
    Nawet takie marki jak Beckers,Sigma i Tikkurilla pozostaja daleko,daleko w tyle.Sam wizualny efekt pomalowanych pomieszczen jest wspanialy,to samo odnosi sie do glebi koloru jego jednolitosci i trwalosci.Jak zreszta wiadomo jest to farba zaliczana do liderow swiatowej jakosci,z tego co znalazlem przewyzsza ja tylko Donald Kaufman.

  20. #220

    Domyślnie

    Teraz "bawie sie" probowaniem kolorow do pokojow. Zakupilam troche probnikow z BM i testuje je w poszczegolnych pomieszczeniach. Fajna zabawa

Strona 11 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony