dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 57
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1125
  1. #241

    Domyślnie

    Sp5es malowa;es nimi??????? ozzie czy bm ma na slasku jakies przedstawicielstwo ?
    rafaljot

  2. #242
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Użyj jakiejś taniej farby Efekt wyjdzie bardzo podobny. Nie dajmy się zwariować, ludzie .....

  3. #243

    Domyślnie Farby na ściany doradzcie

    Zaczynam malowanie ścian i mam dylemat jakimi farbami malowac ,jakiej firmy .Chce pomalowac farbami zmywalnymi .mam mieszane uczucia co do Duluxsa.......Co myslicie o Dekoralu ???????Może jeszcze jakies inne farby którymi sie fajnie maluje i sa praktyczne.Prosze o podpowiedz.Pozdrawiam.Na ścianach jest gładż i sa zagruntowane .

  4. #244

    Domyślnie

    Osobiście cały dom w środku pomalowaliśmy Dulux i Dyrup. Trocę się zawiedliśmy na "Jedynce", może dlatego że kładliśmy ją na włóknine.

  5. #245
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Huma. farby lateksowe.
    Dobry materiał, przystępna cena.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Huma. farby lateksowe.
    Dobry materiał, przystępna cena.
    Gdzie w Warszawie dostanę te farby? Chodzi mi co prawda o elewacyjną silikonową...

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Huma. farby lateksowe.
    Dobry materiał, przystępna cena.
    Czy duży maja wybor kolorow???Jestem z małopolski ,gdzie moge kupic???

  8. #248

    Domyślnie

    Mogę polecić farby Beckersa. Nie są chyba najtańsze, choć szczegółów nie pamiętam - malowaliśmy nimi mieszkanie 5 lat temu. Wiele farb ma na etykiecie zapewnienie producenta o tym, że można je zmywać, a nawet szorować, ale z doświadczeń znajomych wynika, ze nie zawsze tak jest w rzeczywistości. Ja jestem bardzo zadowolona i z wyboru koloru z mieszalnika, i z efektu po zmyciu (po 4 latach intensywnego używania ściany ładnie daly się umyć).

  9. #249

    Domyślnie

    polecam Dyrup, Dulux, Beckers.
    kolory wychodza takie jak na wzorniku, ponadto Dyrup i Beckers rewelacyjna paleta barw.
    Zgadzam sie z EVITA co do Beckersa - żadnych problemów z myciem , kolor pierwotny ciagle zachowany .

  10. #250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

  11. #251

    Domyślnie

    ostatnio cały się malowałem więc mam jakieś doświadczenia, po czytaniu forum wszystko pomalowałem Tikurillą, ściany Optivą 5 a sufiry Pure White'm, moje wrażenia są bardzo OK, jest bardzo wydajna, nie kapie, malowałem zagruntowane płyty g-k i po drugim malowaniu jest rewelacyjnie,

    natomiast czego nie polecam - zabrakło mi PW na sufit jedego pokoju, była to sobota popołudniu i jedyne miejsce gdzie tą farbę mogłem kupić to Praktiker, jednak mieli tylko baniaki 10-litrowe więc kupiłem 3 litry Dekorala lateksowego miał być niby w stylu 'once' ale po dwóch malowaniach wygląda gorzej ni po jednym Tikurillą, naprawdę... nie polecam a sam jadę do sklepu tikurilli po 3 litrowe PW

  12. #252

    Domyślnie

    Właśnie wymalowałam dom- Magnat Śnieżki - jednowarstwowa(faktycznie,tylko na zielonej płycie kartonowej malowali dwa razy)
    przyjemne kolory i przystępna cena, polecam
    Pingwin

  13. #253

    Domyślnie

    Mam mieszkanie pomalowane Beckersem, po 2 latach wygladaja jak nowe.Owszem sa drozsze, ALE.... czesto wystarczy raz pokryc ta farba, duluxem np. 2x aby uzyskac podobny efekt.

  14. #254
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xnemo

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam

    Co do waszych odpowiedzi mam mieszane uczucia.
    Nie podawajcie bzdur tzn nie mówcie że malowaliście Beckersem czy Duluxem itp tylko podawajcie informacje takie jek np
    BobTrebor
    który podał zarówno nazwę producenta jak i nazwę farb, których użył do malowania mieszkania, a opróczt tego podał ich cechy o których się przekonał.
    DOŚĆ ABSURDÓW !!!
    Nikt nie maluje Duluxem, Beckersem czy Dekoralem- to są producenci ( 1 i 2 ) bądż nazwy rodziny wyrobów (3 )
    Jeżeli mówimy o rodzinach wyrobów to są śród nich wyroby dobre jak i tzw szczochy, ścianochlapki ( np Dekoral - mamy Akrotix, Akrylit W i Cieszynkę - a wszystkie na dodatek to farby akrylowe dościan, jest też Akrylux- emalia akrylowa do drewna - i wszystko to Dekoral. Dobry chwyt marketingowy, ale totalny burdel wśród "laików")
    jeżeli ktoś ma trudności z podaniem informacji dot farb to niech lepiej wcale się nie wypowiada !

    pozdrówka

  15. #255

    Domyślnie

    No to mamy na forum nowe guru tym razem jeśli chodzi o farby(XNemo). Jezeli jesteś już taki dokładny to trzeba niektórym wyjaśnić, że Beckers jest to szwedzki producent różnego rodzaju farb( kilkadziesiąt rodzajów) który uważany jest za najwyższą pókę.Faktem jest że Beckers kupił w latach 90-tych udziały w polkich fabrykach udostępniając im m,in system barwienia. Nie jest to niestety ta sama jakość co oryginału stąd pewne rozczarowania. Ja osobiście malowałem tymi ( oryginałem )farbami kiedy jeszcze były dostępne w dwóch miejscach w Polsce i uważam że są kompletną rewelacją. Jedyne "ale" to cena ale ta moim zdaniem nie gra roli gdyż ściany oddają to swoim wyględem przez wiele lat....Pozdrawiam

  16. #256

    Domyślnie

    To guru nie tylko w temacie farb jest takie przemądrzałe.Gość chyba nie pojmuje sensu istnienia tego forum lub ma jakiś cel w namieszaniu tu.

  17. #257

    Domyślnie

    Tikkurila Optivia 5 - świetna farba - całe mieszkanie mamy pomalowane tą farbą - polecam

  18. #258

    Domyślnie

    Lepszy do malowania jest dekoral. Mam porównanie bo jestem w trakcie własnoręcznego malowania . Lepiej się rozprowadza, ładnie kryje, Dulux ładnie kryje ale na rozciągnięcie go na scianie potrzeba siły, jest zbyt gęsty na mój gust. Potwierdza to nasz fachowiec, też poleca dekoral jako farbę dobrą, wygodną w użyciu i niedrogą. Dobry Bekers / bo są tez bekersy sikacze/jest dwa razy droższy a farby na cały dom idzie b.dużo więc warto temat przemyśleć.

  19. #259

    Domyślnie

    Wymalowany własnoręcznie (kilkukrotnie) cały dom (poza jedną łazienką i korytarzem na poddaszu - te się jeszcze 'wykańczają'). Użyte farby:
    a) Jedynka (w zasadzie do gruntowania po gładziach, stryszek) 30 zł/10l
    b) Dulux kolory świata (małe 2 pomieszczenia) 40 zł/2,5l
    c) Dekoral do kuchni i łazienek (kotłownia) 60 zł/5l
    d) Dyrup Dyroton6 z mieszalnika (reszta) 160 zł/9l

    Jedynka i Dekoral chlapią na potęgę. Wałek po prostu robił prysznic. Dulux ok, ale ograniczona ilość kolorów w puszkach, a z wzorników z mieszalnika jakoś nie umieliśmy trafić na właściwy odcień do salonu (zakupiliśmy chyba z 15 próbek). W końcu trafiliśmy na ścianę, w kolorze idealnym. Malujący powiedział, że to Dyrup, podał numer i... poszło.

    Ścianę pomalowaną farbami na D mogę spokojnie wycierać z zabrudzeń po komarach, kocich łapach, etc mokrą ścierką. Po 5 minutach nie ma śladu. Na malowanie jednego pokoju niecałe pół wiadra Dyrupa czekało 9 miesięcy, na jedną ścianę zabrakło i dokupiłem nowe. Różnicy w odcieniu
    nie było żadnej. Teraz reszta tego nowego czeka na korytarz. Mam nadzieję, że zużyję je szybciej...

  20. #260

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za odpowiedż,jeden pokoj już pomalowalismy Dekoralem i wyszlo super ,nad reszta sie zastanawiam?????Mysle nad Duluxsem kolory świata,

Strona 13 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony