dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 57
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1125
  1. #261
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiak73
    Dzięki serdeczne za odpowiedż,jeden pokoj już pomalowalismy Dekoralem i wyszlo super ,nad reszta sie zastanawiam?????Mysle nad Duluxsem kolory świata,
    Ja m miałam pomalowane mieszkanie Benjaminem Moore i byłam zachwycona, teraz tez bede miała te farby, takich kolorów nigdzie nie znalazlam.

  2. #262

    Domyślnie

    [quote="gosia@"]
    Cytat Napisał kasiak73
    Dzięki serdeczne za odpowiedż,jeden pokoj już pomalowalismy Dekoralem i wyszlo super ,nad reszta sie zastanawiam?????Mysle nad Duluxsem kolory świata,
    Ja m Gdzie moge dostac te farby ?????????? U nas nie widzialam,najbliżej mam Krakow???Mozesz mi cos podpowiedziecZ?

  3. #263
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    [quote="kasiak73"]
    Cytat Napisał gosia@
    Cytat Napisał kasiak73
    Dzięki serdeczne za odpowiedż,jeden pokoj już pomalowalismy Dekoralem i wyszlo super ,nad reszta sie zastanawiam?????Mysle nad Duluxsem kolory świata,
    Ja m Gdzie moge dostac te farby ?????????? U nas nie widzialam,najbliżej mam Krakow???Mozesz mi cos podpowiedziecZ?
    Masz na mysli Benjamina?bo nie bardzo rozumiem ?W Krakowie na pewno sa, mi poleciła kolezanka, która jest architektem i pracuje tylko na tych farbach, jakosc rewelacyjna a kolory boskie, takie jakby,za mgła

  4. #264

    Domyślnie

    Ja na Dekolaru zawiodłem się. Następna,którą spróbowałem to Duluks. W porównaniu do Dekorala to dla mnie zupełnie inna klasa ( + na korzyść Duluksa). Fakt, jest gęsta, ale nawet żonie to nie przeszkadzało (a to podobno słaba płeć).
    Innych nie próbowałem

  5. #265

    Domyślnie

    Ło Matko!!! Farbę, którą jeden chwali, drugi natychmiast gani!!! Morał?- Pomaluj czym chcesz- na pewno wyjdzie dobrze (źle!)...

  6. #266
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Masz jeszcze podpórkę w postaci przedruku w M tego niezależnego badania farb przez niemiecki instytut.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  7. #267
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał katja
    Cytat Napisał Sp5es
    Huma. farby lateksowe.
    Dobry materiał, przystępna cena.
    Gdzie w Warszawie dostanę te farby? Chodzi mi co prawda o elewacyjną silikonową...
    Standardowe są na Wale Miedzeszyńskim numer 402 (?) , koło okien Roto (niebieska hala blaszana)
    lub zadzwonić do przedstawiciela 0600 918 658

  8. #268

    Domyślnie

    beckers i bondex z pigmentami jak komu wygodniej albo w sklepie z palety albo samemu w domu
    Pozdrawiam

    pwp

  9. #269

    Domyślnie

    A moim zdaniem najlepszą jest Benjamin Moore. Od lat maluje wyłaczie farbami tej firmy. Nie znam cen jakie są w Polsce, bo tutaj gdzie mieszkam to umiarkowane. Ale jakość jest naprawdę dobra.
    Mam znajomego który ma duży business malarski i też jest tego zdania.
    Pozdrawiam.
    Będę mieszkał kiedyś w domku pod lasem, choćby miał to być wóz Drzymały.

  10. #270

    Domyślnie

    rozumiem, że farb akrylowych ani silikatowych się nie zmywa/zdziera przed kolejnym malowaniem.... co w takim razie jak tych warstw jest kilka? kiedy jest granica , że trzeba wszystko zerwać? bo chyba taka jest a może się mylę....

  11. #271
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał net@
    rozumiem, że farb akrylowych ani silikatowych się nie zmywa/zdziera przed kolejnym malowaniem.... co w takim razie jak tych warstw jest kilka? kiedy jest granica , że trzeba wszystko zerwać? bo chyba taka jest a może się mylę....
    witaj
    w przypadku dobrych jakosciowo farb akrylowych , kolejnych warstw moze byc max ok. 8, pozniej powinienes je zedrzec ,moga sie luszczyc, nie mowiac o nieoddychaniu sciany.Nowoczesne akryle chociaz charakteryzuja sie stosunkowo duza paroprzepuszczalnoscia, to gdzies na tych kilku warstwach ta mozliwosc sie jednak konczy. W panstwach , gdzie sie rygorystycznie przestrzega poszanowania srodowiska naturalnego, sciaganie np. tynku akrylowego kosztuje ok. 25 euro za metr, u nas mozna wciaz wrzucac to w kanal To m.in. tez powod dla ktorego Niemcy coraz czesciej uciekaja od tynkow akrylowych .
    pozdrawiam

  12. #272
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał net@
    rozumiem, że farb akrylowych ani silikatowych się nie zmywa/zdziera przed kolejnym malowaniem.... co w takim razie jak tych warstw jest kilka? kiedy jest granica , że trzeba wszystko zerwać? bo chyba taka jest a może się mylę....
    witaj
    w przypadku dobrych jakosciowo farb akrylowych , kolejnych warstw moze byc max ok. 8, pozniej powinienes je zedrzec ,moga sie luszczyc, nie mowiac o nieoddychaniu sciany.Nowoczesne akryle chociaz charakteryzuja sie stosunkowo duza paroprzepuszczalnoscia,
    pozdrawiam

    Gdzieś ty się takich rzeczy naczytał ? A może trzeba mówić o wartościach bezwzględnych ? Ile wynosi Sd ?
    Ile pary przejdzie przez te "względnie paroprzepuszczalne warstwy"? Dla paru wymalowań, to będzie Sd paręset metrów...

    To chyba marketing. W handlu nie widziałem jeszcze nigdy akrylówki "nie przepuszczalnej". A fizyka - fizyką.

  13. #273
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    1.
    Gdzieś ty się takich rzeczy naczytał ?
    .............
    2.
    W handlu nie widziałem jeszcze nigdy akrylówki "nie przepuszczalnej". A fizyka - fizyką.
    ad.1 Tak elegancka forma pytania odbiera chec do dyskusji i podania zrodla.
    ad.2 To malo widziales.
    milego dnia

  14. #274

    Domyślnie

    więc po takich ośmiu warstwach jak zdzierać tą fabę? jest jakś chemia która to ułatwia?

  15. #275
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał Sp5es
    1.
    Gdzieś ty się takich rzeczy naczytał ?
    .............
    2.
    W handlu nie widziałem jeszcze nigdy akrylówki "nie przepuszczalnej". A fizyka - fizyką.
    ad.1 Tak elegancka forma pytania odbiera chec do dyskusji i podania zrodla.
    ad.2 To malo widziales.
    milego dnia
    Może pytanie rzezczywiście niezręcznie postawione.

    Dyplomatyczna odpowiedź, ale dalej pozbawiona konkretów.
    Przepuszczalnosci - i dyfuzyjność to fizyka. Mierzalne,"mędrca szkiełko i oko".

    ad2. chyba jednak widziałem. ..
    Z żadnych wyrobów powszechnego użytku producent nie deklaruje wyrobu jako nie paroprzepuszczalnego. Lecz skoro tyle widziałeś, chętnie poznałbym JEDNĄ taką nazwę wyrobu. Niestety znowu przydałyby się KONKRETY.

    A warstw farby - może być tyle, ile gwarantuje przyczepnośc do podłoża. Wykonuje się na to prymitywne testy.

    Przy źle przygotowanym podłożu - wystarczy jedna warstwa, aby obłaziła. Stąd nie ma tu reguł rachunkowych.

  16. #276

    Domyślnie

    a ja polecam farby firmu DUFA /niemieckie/ w Polsce jest sieć dystrybucyjna, mamu wymalowane lateksową, malarz mówił że super się maluję, ja ściany w miejscach brudnych szoruję i nie ma śladu

  17. #277
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingazet
    a ja polecam farby firmu DUFA /niemieckie/ w Polsce jest sieć dystrybucyjna, mamu wymalowane lateksową, malarz mówił że super się maluję, ja ściany w miejscach brudnych szoruję i nie ma śladu

    Tak właśnie powinna zachowywać każda dobra lateksowa.

  18. #278

    Domyślnie

    beckers lub dekoral nie polecam duluxa

  19. #279

    Domyślnie

    beckers lub dekoral nie polecam duluxa

  20. #280

    Domyślnie

    ok, ale cały czas mowa o malowaniu
    a co z"deaktywacją" takiego malowania? jeżłei te farby są takie wytrzymałe na ścieranie to jak sie ich pozbyć?

Strona 14 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony