dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 57
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 1125
  1. #401
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Podciągam bo sam będę wkrótce malował.

  2. #402
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MiA & Wojtek
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Mosty
    Posty
    670
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    mam pytanie..wprawdzie troche zbaczajace z tematu jednak nie wiele
    jak wyliczyc ile farby potrzebujemy do wymalowania chaty? rozumiem,ze moga byc rozne wydajnosci w zaleznosci od producenta,ale..tak mniej wiecej?
    dzieki za podpowiedz
    MiA
    Jak to mówią daltoniści:
    Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne...
    Dziennik i Komentarze

  3. #403

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was malował farbami Caparola?

  4. #404

    Domyślnie

    a jakie znaczenie ma paroprzepuszczalność farby gdy dom ocieplony jest styropianem ?

  5. #405

    Domyślnie

    katerhasser napisal:

    "te wszystkie farby zmywalne to chyba wcale albo wcale nie "oddychają", czy się mylę? pod względem zdrowotności nic nie dorówna wapnu, tylko, że z utrzymaniem czystości jest już kłopot... i tu właśnie będę miał zagwozdkę jak już ściany staną."

    Zgadzam sie.
    Na farbe wapienna cienka powloka mydla marsylskiego. I juz jest zmywalna, a sciana sobie oddycha. Powloke raz na pol roku powtorzyc. I wsio.
    (powloka mydlem oczywiscie bezbarwna, mozna aczkolwiek dodac troche pigmentu i ma sie lazur)

    pozdro

    agnes

  6. #406

    Domyślnie

    A co sądzicie o amerykańskich farbach Majic i kanadyjskich Dural? Jest kilka firm sprzedających te farby a i ceny nie są astronomiczne?

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Napisał mika31
    Jakie farby silikatowe lub krzemianowe polecacie? Jak się tym maluje?
    Generalnie to szukam farby paroprzepuszczalnej.
    Masz na mysli farbe elewacyjna?
    Jesli tak - to pomysl o farbie silikonowej! Wbrew temu, co niektorym moze sugerowac jej nazwa jest to farba paroprzepuszczalna, a do tego czystosc elewacji jest stosunkowo latwa w utrzymaniu.
    Ja u siebie zastosowalem farbe marki Weber-Terranova - jesli chodzi o kwestie elewacyjne ta firma ma naprawde dobre produkty (http://www.weber-terranova.pl).

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Napisał P.e.t.e.
    Cytat Napisał mika31
    Jakie farby silikatowe lub krzemianowe polecacie? Jak się tym maluje?
    Generalnie to szukam farby paroprzepuszczalnej.
    Masz na mysli farbe elewacyjna?
    Jesli tak - to pomysl o farbie silikonowej! Wbrew temu, co niektorym moze sugerowac jej nazwa jest to farba paroprzepuszczalna, a do tego czystosc elewacji jest stosunkowo latwa w utrzymaniu.
    Ja u siebie zastosowalem farbe marki Weber-Terranova - jesli chodzi o kwestie elewacyjne ta firma ma naprawde dobre produkty (http://www.weber-terranova.pl).
    P.e.t.e Nie! Chodzi mi o farby wewnętrzne. Mam 1-warstwowy ytong, tynki cement.-wap. zatarte kwarcem i aż szkoda dawać na to jakiś latex czy akryl.

  9. #409

    Domyślnie

    A co powiecie o tym:
    http://www.farbykabe.pl/old/produkt.php?p_id=4
    http://www.farbykabe.pl/old/produkt.php?p_id=5
    I jak to jest z przepuszczalnością farb akrylowych. Wiele takich farb ma w opisie poroprzepuszczalność.
    Jak myślicie czy ta druga farba aquatex naprawdę nie wymaga gruntowania? I co daje jej ten dyspersyjny środek wiążący.

  10. #410

    Domyślnie FARBY DO WEWNĄTRZ!!!!

    WITAM, ..mamy problem jesli chodzi o wybór firmy i kolorów farb. Dulux czy dekoral a moze jakies inne firmy co proponujecie jak w użytkowanie..

  11. #411

    Domyślnie Re: FARBY DO WEWNĄTRZ!!!!

    Cytat Napisał AsiaArka
    WITAM, ..mamy problem jesli chodzi o wybór firmy i kolorów farb. Dulux czy dekoral a moze jakies inne firmy co proponujecie jak w użytkowanie..
    Ja maluję Tikkurilą, zaczynam swoją karierę malarza domowego Mój dorobek na razie jest skromny - kuchnia i piwniczka w nowym domu ale z efektu jestem bardzo zadowolona. Oba pomieszczenia pomalowane Optivą 20 i już sprawdzone, że farba naprawdę szorowalna. Dopiero po malowaniu ścian położone wcześniej płytki były fugowane i miejscami ściana została pobrudzona - mokra szmatka i na mojej ślicznej białej ścianie ani śladu resztek fugi
    Optivę 20 dam jeszcze do wiatrołapu i kotłowni, bo tam szansa na zabrudzenia jest w zasadzie 100%, do innych pomieszczeń pójdzie Optiva 5.

    pozdrawiam
    Basia

  12. #412

    Domyślnie

    Basia w napisała
    Ja maluję Tikkurilą, zaczynam swoją karierę malarza domowego Mój dorobek na razie jest skromny - kuchnia i piwniczka w nowym domu ale z efektu jestem bardzo zadowolona. Oba pomieszczenia pomalowane Optivą 20 i już sprawdzone, że farba naprawdę szorowalna. Dopiero po malowaniu ścian położone wcześniej płytki były fugowane i miejscami ściana została pobrudzona - mokra szmatka i na mojej ślicznej białej ścianie ani śladu resztek fugi
    Ja mam Tikurillę prawie we wszystkich pomieszczeniach, oprócz kuchni. Malowana będzie za ok. 2 tyg. Masz może jakiś sprawdzony numer koloru do kuchni?
    Grazia-Ol

  13. #413

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grazia-Ol
    Ja mam Tikurillę prawie we wszystkich pomieszczeniach, oprócz kuchni. Malowana będzie za ok. 2 tyg. Masz może jakiś sprawdzony numer koloru do kuchni?

    Trudno mówić o sprawdzonym kolorze Kuchnię pomalowałam na biało, bo mam zielone płytki (Paradyż - bambus zefir i mozaika zefir-brown), meble będą waniliowe, blaty w ciemnej drewnopodobnej okleinie, więc obawiałam się, że kolor inny niż biały to będzie trochę za dużo.


    pozdrawiam
    Basia

  14. #414

    Domyślnie

    Mówiąc sprawdzony mam na myśli, że w realu wyszedł podobny do tego z wzornika. Bo generalnie wychodzą całkiem inne.
    Czasem taki przykład od forumowicza uprości sprawę. Np . w poszukiwaniu beżów bezbłędny wyszedł V101, o którym pisał REZI.

    Ja np. mam sprawdzona oliwkę H455. Taki kolor mam w 2 sypialniach Podoba się nam i wszystkim "zwiedzającym", a najważniejsze, że na ścianach okazała się tym samym kolorem jak we wzorniku
    Grazia-Ol

  15. #415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grazia-Ol
    Mówiąc sprawdzony mam na myśli, że w realu wyszedł podobny do tego z wzornika.

    No tak, ale ja napisałam tak jak napisałam, bo pomalowałam na biało a biały jest biały i tu wyboru z wzornika nie ma

    Dzięki za informację o oliwce, muszę się upewnić jaki numer miał kolor, który kupiłam do piwnicy, na wzorniku wyglądał jak mocno "rozżółcona" oliwka a na ścianie jest budyniowo-żółty. To piwnica, więc nic strasznego, ale gdybym kupiła do jakiegoś pokoju ten kolor licząc na lekką zieleń, byłabym delikatnie mówiąc wkurzona.


    pozdrawiam
    Basia

  16. #416

    Domyślnie

    Moja pierwsza oliwka była taka sama
    Grazia-Ol

  17. #417
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    my od paru lat wszystkim - znajomym i nie - polecamy Dulux (powinniśmy upomnieć się o prowizję ) Efekt znakomity, nawet jeśli maluje się samemu my malowaliśmy częściowo Duluxem z mieszalnika a częściowo kolorami gotowymi. Tanio nie było, ale warto

  18. #418

    Domyślnie

    U nas niemal wszędzie Tikurilla...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  19. #419

    Domyślnie

    [/quote]U nas niemal wszędzie Tikurilla...

    U nas też. I chyba błąd. Zarażona dobrymi opiniami, zastosowałam w całym domu.

    Po 1,5 miesięcznym użytkowaniu (jeszcze nie mieszkam) stwierdzam, że jest bardzo czuła i trzeba się z nią delikatnie obchodzić. Mimo, że Optiva 5 mat, to jest błyszcząca i jak świeci słońce to widać każdą nierówność i pacnięcie. No i jakoś tak wygląda sztucznie. Kuchnię pomalowałam Nobilesem Barwy Natury i mam wrażenie, że ściana żyje.
    Grazia-Ol

  20. #420
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    A u mnie wszędzie flugger I z kolorów jestem b. zadowolona - wyszły dokładnie jak chciałam, wybierałam ze wzornika Jedyny kolor, który mnie zaskoczył, to, jak się okazało, pokazałam palcem piętro wyżej we wzorniku I to ja się do tego przyznaję, bo tak było - pan w sklepie się upewniał ze dwa razy, ale byłam już zbyt zakręcona chyba Kolorek zresztą bardzo fajny, tylko intensywnieszy jest niż myślałam... A najbardziej się bałam dobrania jasnej zieleni do ciemnej czerwieni - wyszło idealnie, a to nie jest łatwy wybór

    A jak wyjdzie w praniu, to się zobaczy, ale z zaufanego źródła (brat) wiem, że w "praniu" też jest w porządku

Strona 21 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony