dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rigmec

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Radochów
    Kod pocztowy
    47-540
    Posty
    134

    Domyślnie Ekofiber - wrażenia użytkownika

    Postanowiłem napisać nowy temat bo zauważyłem coś co nie było opisane wcześniej.
    Otóż mam ocieplony dach ekofibrem. Skosy I trochę płaskiego and jętkami. Grubość warstwy to 30 cm. Na skosach nie ma folii paroizolacyjnej a wentylacja jest grawitacyjna bo dom jest opalany jedynie koza. Dla izolacji to dość kiepskie warunki ale ze względu na łukowe stropy w zasadzie nie było szans aby użyć wełnę. Wczoraj, przy minus 18 stopniach poszedłem sprawdzić co się dzieje na strychu. Na oko wszystko w porzadku. Nie osiadł, nie wywiało go. Nie było by tematu gdybym nie włożył ręki w ocieplenie aby sprawdzić czy jest sucha. Dom jest ustawiony na osi północny wschód południowy zachód i jedna połać dachu o tej porze roku w zasadzie nie widzi słońca. Po stronie słonecznej wszystko było w jak najlepszym porzadku. Problem pojawił się po stronie zacienionej. Przy rigipsie sucho i ciepło, w środku chłodniej i sucho ale przy folii dachowej poczułem lód. W zasadzie to tylko folia dachowa była zamarznięta, izolacja już centymetr poniżej była sucha. Dzisiaj temeratura urosła do 0 więc poszedłem sprawdzić co się dzieje i oczywiście nie znalazłem lodu a folia dachowa była jak ubrania które sa prawie suche. Myślę że jeden słoneczny dzień by wszystko pięknie dosuszył.
    Wydaje się że zgodnie z tym co mówia producenci ekofiber "przenosi" wilgoć a nie zatrzymuje w sobie.
    Nie dzwoniłem jeszcze do wykonawcy bo najpierw chciałbym poznać wasze opinie co o tym myśleć bo ten może mi powiedzieć cokolwiek.
    Muszę nadmienić że jesteśmy bardzo z izolacji zadowoleni, jest sucho, cicho a przede wszystkim ciepło ale nie wiem czy się nie niepokoić tym co zauważyłem.
    W tym roku planujemy montaż instalacji co na gaz z butli wię będę mógł zainstalować wentylację mechaniczna ale to jeszcze nie jest przesadzone.
    ...bo ja mówi jestem z lasu i już...

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Budowałem w kilku domach tak izolowanych ,nigdy nie słyszałem ocen negatywnych
    Darek B

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Zdun Darek czy mozesz polecic jakas firme ekofibra czy jest jedna?
    Czy ekofiber mozna dac na deskowany dach na ktorym jest papa a na niej dachowka??

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polopolo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łowicz Wałecki
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    7

    Domyślnie

    Mam taki numer do goscia z . Zadzwoniłem coś mi poopowiadał troche pomógł. moze tobie też pomoze.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 24-04-2017 o 13:37 Powód: reklama

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony