dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franka16

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    mazowieckie wschodnie
    Posty
    32

    Domyślnie Alternatywa cenowa do Kostrzewa Mini Bio 10kW (pellet)

    Czy znajdzie się ktoś aby rzetelnie doradzić dobór pieca na pellet o mocy 10kW na poziomie cenowym Kostrzewa Mini Bio którego aktualna cena to 7500 brutto.
    Cena większości kotłów na pellet zaczyna się powyżej 10.000.
    Cenowo jest atrakcyjny, ale widzę, że niestety sporo użytkowników narzeka na pojawiające się co róż usterki.
    Jakaś alternatywa w tej cenie, solidny piec, bez nadmiernej usterkowości, przyjazny w obsłudze.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety dobre rzeczy muszą kosztować, dlatego będzie Ci ciężko coś znaleźć. Chyba że jakiś składak : palnik na pellet plus kocioł na drewno.
    Zresztą Mini Bio to też składak tylko że z wymiennikiem od kotła olejowego.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Franka16

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    mazowieckie wschodnie
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi

    ProStaś, piec Lechma wydaje się być interesujący, przeczytałam wątek.
    Wg wpisów piec jest przyjazny w użytkowaniu, czego nie mogę powiedzieć po przeczytaniu wątków nt Mini Bio.
    I nie generuje dużego hałasu, co jest dla mnie ważne.
    Tylko widzę, że często trzeba usuwać popiół (codziennie ?…, muszę jeszcze raz przeczytać), to spora wada, bo wymaga częstego zaglądania do kotłowni.
    Szkoda tylko, że mało jest osób wypowiadających się na temat tego pieca, zaledwie parę osób.

    Kroitz, uważam, że kilkanaście tysięcy za piec na paliwo stałe to dużo.
    Do tego dochodzą wydatki na pellet, który nie jest najtańszym paliwem.
    Przy takich cenach zastanawiam się nad powrotem do pierwotnej koncepcji, czyli pieca na ekogroszek…
    Tak, nie chcę pyłu węglowego wciskającego się wszędzie, dlatego szukam alternatywy, jednak za rozsądne pieniądze.

    ps. patrzę, dlaczego sama nie znalazłam wątku o piecu Lachma i już wiem, nie ma w tytule słowa pellet w ten sposób szukałam.
    Widzę, że warto jeszcze raz poszukać.
    Ostatnio edytowane przez Franka16 ; 22-01-2017 o 08:33 Powód: literówka

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wnuk_P

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    w temacie Mini Bio mogę się wypowiedzieć tylko tyle, że mają go znajomi i między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na zakup kotła kostrzewa. Wybór padł jednak na kocioł Twin Bio Luxury 16kW po pierwsze ze względu na moc a dwa i chyba ważniejsze że można w nim palić pellet klasy B. ma on inny palnik niż Mini bio. Niestety za kocioł zapłaciliśmy więcej niż cena Mini ale za pellet płacimy mniej. dodatkowo twin ma czujnik paliwa i popiołu co jest naprawdę dobrym i wygodnym rozwiązaniem. wiem ze w mini był problem z zapalarką ale to chyba zostało zmienione. U nas to nie występuje mimo ze zapalarka jest taka sama chociaż nie wiem co było wcześniej bo wymiana była na gwarancji. z wymianą nie było problemu a to dla nas też było ważne. na początku trochę się wystraszyliśmy problemem dopalania pelletu ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. nie mam może zbyt dużego doświadczenia ponieważ to dopiero pierwszy sezon. ogólnie całe doświadczenie z wymianą śmieciucha jest ciekawe w tym sensie ze szybko mozna zapomnieć o kotłowni. kocioł może obsługiwać każdy z domowników jest to bardzo proste. przy pellecie za 650zł popiół wybieraliśmy mniej więcej co 3tyg uważam to za sukces wcześniej przy drewnie raz lub dwa razy w tygodniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze jaką moc ma Lechma, bo 10kW to chyba moc palnika, na wodę chyba ma 8kW, ale nie jestem pewien.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kroitz Zobacz post
    Sprawdź jeszcze jaką moc ma Lechma, bo 10kW to chyba moc palnika, na wodę chyba ma 8kW, ale nie jestem pewien.
    Witam
    Lechma 350 Pellet ma 13,5 kW, z czego moc obiegu wodnego to ok. 11 kW, a do otoczenia ok. 2,5 kW - zgodnie z instrukcją eksploatacji.
    Cena wg strony producenta to 7900 zł netto (plus 8% VAT przy montażu).
    Lada dzień Lechma ma przygotować nową obudowę - jest bardzo ciekawa - widziałem. Zdjęcia mogę przesłać na priv.


    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony