dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Pora deszczowa - impregnat.
    Wichury - sensownie wykonane jest nie do wyrwania przez wiatr, odległość pomiędzy sztachetami oznacza brak podciśnienia i tym samym nie ma efektu "wyrwania" sztachet. Wiadomo oczywiście, że najlepiej z podmurówką, w której zatopisz właściwe słupki i do nich porządnie przymocujesz sztachety.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Ogrodzenie docelone na początku nie ma sensu, a już na pewno nie od frontu. Jeszcze wiele ciezkich pojazdów przejedzie ci przez działke zanim zamieszkasz. Wystarczy jedna 20-30tonowa wywrotka na wilgotnej glebie żeby całkowicie zmienić topologie działki i ogrodzenia
    Na początek budowy najlepsza jest siatka leśna, potem można juz dać normalną.
    OgrodzeniE w czasie budowy nie jest na złodzieja tylko po to zeby przypadkowe osoby nie wpadły do wykopu albo dzieci sąsiadów nie biegały po schodach i balkonach bez barierek. Jesli dojdzie do jakiegoś wypadku w czasue budowy na twoim nieogrodzonym placu to bedziesz miec lekko przekichane.

  3. #23
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Ogrodzenie docelone na początku nie ma sensu, a już na pewno nie od frontu. Jeszcze wiele ciezkich pojazdów przejedzie ci przez działke zanim zamieszkasz. Wystarczy jedna 20-30tonowa wywrotka na wilgotnej glebie żeby całkowicie zmienić topologie działki i ogrodzenia
    Na początek budowy najlepsza jest siatka leśna, potem można juz dać normalną.
    OgrodzeniE w czasie budowy nie jest na złodzieja tylko po to zeby przypadkowe osoby nie wpadły do wykopu albo dzieci sąsiadów nie biegały po schodach i balkonach bez barierek. Jesli dojdzie do jakiegoś wypadku w czasue budowy na twoim nieogrodzonym placu to bedziesz miec lekko przekichane.
    Zgodzam się w 100%, w czasie budowy powinniśmy postawić na ogrodzenia tymczasowe. Szeroką ofertę ma firma moderowano. Wybierając ogrodzenie tymczasowe możesz zdecydować się na takie wypełnione blachą trapezową, np. . Takie wypełnienie osłoni Twój plac budowy od wzroku niepowołanych osób. Co myślisz?

    Moderowano
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-11-2017 o 17:41 Powód: Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.

  4. #24

    Domyślnie

    Post wskazuje jednoznacznie na reklamę, czy tylko mi się to aż tak rzuca w oczy?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  5. #25

    Domyślnie

    Ja zrobiłbym już od razu ogrodzenie docelowe- bo szkoda dwa razy wydawać pieniądze. No chyba, że macie ograniczone fundusze- więc decyzja podejmie się sama...
    Zadając ranę drugiemu,samemu odnosi się rany.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Post wskazuje jednoznacznie na reklamę, czy tylko mi się to aż tak rzuca w oczy?
    Oczywiście, że reklama - nawet niezbyt głęboko ukryta. Po zapytaniu internetu wychodzi, że autorem jest pracownik działu sprzedaży firmy, której płotki poleca. Nawet fotki w avatarze nie zmienił.
    Pomijając fakt, poleca niepraktyczne rozwiązanie dla małej, prywatnej budowy - pełny płot zabezpiecza plac naszej budowy przed wzrokiem sąsiadów, ale dzięki temu "niepowołani"mogą tam spokojnie operować i przygotować sobie wszystko do szybkiej i sprawnej "wysyłki" wbrew naszej woli. Przy siatce jest inaczej, każda niepowołana aktywność jest widoczna. Pełne ogrodzenia są przeznaczone na duże, komercyjne budowy z całodobową ochroną.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dobropol

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-441
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witajcie, dzialka narozna wiec docelowo bedzie mozliwy wjazd od dwoch stron, ale budowa rozpocznie sie nie wczesniej niz za 3-4 lata, jednak w nadchodzace wakacje planuje ja ogrodzic. Opcje mam dwie, slupkie metalowe zalewane betonem i na to siatka zwykla, lub stemple drewniane i siatka lesna, jak mowie ogrodzenie nie jest na rok tylko minimum na 6-7 lat az sie zakonczy budowa moze nawet w perspektywie do 8 lat. Czy takie stemple drewniane tyle wytrzymaja ? Czy taka siatka lesna w ciagu tylu lat sie nie polozy ? A moze slupki stalowe i zwykla siatka i bramy z dwoch stron ?

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dobropol

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-441
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Drewniane slupki bez jakiejś konkretnej impregnacji nie wytrzymaja 6 lat. (chyba że dębowe i grube)
    U mnie, sosnowe, powywracaly się po 4 latach.
    Ja w końcu zrobiłem od frontu słupki stalowe zabetonowane i płot z impregnowanych desek.
    Pozostałe 600 m to słupki betonowe zakopane w ziemi i zwykła siatka.
    a na jaka wysokosc Ci te slupki wystaja nad ziemie ?
    I jeszcze takie pytanie, czym robiles dziury pod słupki jak szerokie i jak głeboko? sa jakies autmatyczne wiertla do tego
    Ostatnio edytowane przez dobropol ; 17-12-2017 o 14:01

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony