dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Ogrodzenie działki , siatka leśna czy zwykła ?

    Witam wszystkich forumowiczów, w tym roku planujemy budowę domu zastanawiamy się nad ogrodzeniem, działka ma 23a, dom będzie stał na jednej połowie tej działki, zastanawiamy się czy grodzić całość czy tylko tyle ile dom ewentualne po budowie powiekszyc ogrodzenie oraz z czego czy siatka Leśna Plus słupki drewniane lub siatka zwykła słupki metalowe i gotowe płyty betonowe na podmórowkę, jak myślicie co będzie lepsze?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Sam się nad tym zastanawiam, czy robić tymczasowe czy od razu docelowe z 2 stron.

    Jak masz dojazd z 1 strony to większość doradzi ci robić ogrodzenie docelowe z 3 stron a od frontu siatka leśna na stemplach budowlanych.
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim sprawdź zapisy w MPZP.
    Jeśli plan nie narzuca konkretnych rozwiązań wówczas wykonaj to na które stać Cię w danym momencie.
    My ogrodziliśmy całą działkę ze względu na to że ogród zaczął tworzyć się przed rozpoczęciem budowy i szkoda by było żeby rośliny zostały zjedzone przez miejscowe zwierzaki
    Siatka leśna plus drewno jest ok - koszt niewielki i wytrzymałość też jest w porządku.
    Docelowe ogrodzenie, zwłaszcza od strony budowy moim zdaniem za bardzo będzie narażone na zniszczenie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ogrodzenie zarówno tymczasowe jak i docelowe to utrudnienie podczas budowy. Wszystko zależy oczywiście od rozmiarów i kształtu działki oraz usytuowania domu i wjazdów. W tymczasowym ogrodzeniu można wszystko zdemontować na czas wjazdu koparki, czy betonu z pompą no i nie boisz się że coś się uszkodzi. Podczas budowy domu sporo się kopie tzn przyłącza, szamba i inne a to sprawia że gdzieś trzeba tą ziemie tymczasowo wywalić i ogrodzenie przeważnie przeszkadza no i się utytra. Ja zrobiłem tymczasowe ze słupków i siatki leśnej, pies sobie może pobiegać, siatkę można zdjąć w każdej chwili w dowolnym miejscu, a dostęp do działki chociaż trochę jest utrudniony no i wyznaczony jest obszar działki, dzięki temu intruz jest łatwiej widoczny.Teraz ewentualne sprawy włamania albo kradzieży rozpatruje się pod kątem zabezpieczenia działki, jak ktoś weźmie sobie worek cementu z działki bez ogrodzenia to będzie to tylko kradzież, jeśli działka będzie ogrodzona a bramy zamknięte na kłódkę można dołożyć do tego włamanie. Poza tym działkę ogrodziłem żeby spać spokojniej, bo na osiedlu kręcą się dzieci i nie chcę żeby któreś zrobiło sobie krzywdę albo wpadło w jakiś dół.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Ja rozpoczynam budowę i nie zamierzam budować ogrodzenia na czas budowy - nawet z siatki leśnej. Jak będzie miał ktoś coś ukraść to i tak ukradnie a łatwiej się zabezpieczyć kamerką z alarmem niż siatką leśną

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    A to nie jest tak że budowa wymaga ogrodzenia?
    Kamerka z alarmem niewiele da chyba że masz własną ekipę interwencyjną która dotrze szybciej niż w minutę. A co ze zwierzętami które się*tam będą pałętać i wzbudzać*fałszywe alarmy?

    No i oczywiście kwestia odpowiedzialności za kogoś kto tam "przypadkiem" wlezie i zrobi sobie krzywdę, u nas nawet złodziej bywa ofiarą, a ty płacisz
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    A to nie jest tak że budowa wymaga ogrodzenia?
    Kamerka z alarmem niewiele da chyba że masz własną ekipę interwencyjną która dotrze szybciej niż w minutę. A co ze zwierzętami które się*tam będą pałętać i wzbudzać*fałszywe alarmy?

    No i oczywiście kwestia odpowiedzialności za kogoś kto tam "przypadkiem" wlezie i zrobi sobie krzywdę, u nas nawet złodziej bywa ofiarą, a ty płacisz
    U nas w PNB jest wyraźnie napisane że plac budowy MUSI być ogrodzony.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Może jest to nie do końca legalne ale nie dajmy się zwariować A naprawdę nawet najlepsza siatka to żaden sposób na złodzieja. Alarm na drzwiach uruchamiający się po ich otwarciu oraz czujka ruchu z "wyjką" jest najlepszym pomysłem - oczywiście moim zdaniem. Mam sąsiadów z boku, więc jak ktoś się bedzie chciał włamać to na pewno głośny alarm go spłoszy.
    Ostatnio edytowane przez Wybuduję czy nie? :) ; 29-01-2017 o 19:42

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ja ogrodziłem całą działkę siatką lesna + kołki kupione od leśniczego. Nie robiłem bramy, wjazd cały czas otwarty. Z doświadczenia - kolejnej budowy bym w ogóle nie grodził. Z racji, że nie mam sąsiadów ekipy budowlane i tak cieły sobie siatke i przestawiały słupki wg potrzeb

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, również planuję w tym roku rozpocząc budowę i chcialabym zacząć od ogrodzenia terenu. A czy orientowaliscie się wogóle co cenowo lepiej wychodzi siatka z podmurowka czy ogrodzenie panelowe? (przepraszam jesli źle to nazywam, ale to dopiero moj poczatek )Gdzie najlepiej szukać? Widzę i w marketach budowlanych i allegro. Mam niemały teren do ogrodzenia, bo 22ary i mimo wszystko napewno trochę to wyniesie. Pozdrawiam

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Tańsza będzie siatka z podmurówką, ja taniej kupiłem zgrzewaną niż plecioną.
    W marketach, jeśli nie trafisz dużej promocji, będzie drożej - szukaj na aukcjach lub u jakiegoś lokalnego producenta (koszt transportu). Pamiętaj też, żeby patrzeć na ceny całości - może się okazać, że siatka będzie tania ale słupki czy podmurówka droga.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  12. #12

    Domyślnie

    Śnieg znikł pasowało by ruszyć z tematem.

    Jak myślicie czy słupki które można kupić gotowe do ogrodzenia o grubości 1,5mm sprawdza się w ogrodzeniu na kilka kilkanaście lat? oraz reszta napinaczy i zamocowań czy lepiej było by słupki zrobić z rurki 2-3mm. Pytanie też dotyczy podmurówki betonowej oraz łączników , u mnie do ogrodzenia będzie jakieś 250m

  13. #13

    Domyślnie

    Też jestem na etapie kupna działki.
    Droga graniczy z drogą powiatową więc wjazd na nią będzie tylko od strony jeszcze nie wybudowanego zjazdu bądź z innej strony od drogi gminnej.
    Czy ogrodzenie panelowe będzie wystarczająco dobre. Działka ma ponad 1600m i raczej nie będzie problemu z miejscem na jazdę ciężarówkami.
    Dodatkowo chciałbym zrobić nasadzenia - zanim się coś tam wybuduje dobrze by było żeby początki żywopłotów już rosły.
    Planowałem ogrodzenie panelowe z deską betonową. Słupki w ziemię na ok 50-60cm (północno wschodnia Polska) - czy to nie za mało?? Wsadzanie tego na ponad 1metr chyba nie ma sensu.

  14. #14

    Domyślnie

    A jakie ogordzenie tymczasowe będzie najlepiej chronić przed dzikami? Przyszla jesień i się bardzo pobudziły
    Na piecu skrzypce stroi świerszcz

  15. #15

    Domyślnie

    Ciężka sprawa - dziki są na tyle silne, że i parę typów ogrodzeń docelowych potrafią przejść.
    Nie dawaj im powodu do wchodzenia - mam tu na myśli ewentualne resztki jedzenia i śmieci spożywcze.
    Są pastuchy, ale to musi być kawał drutu pod napięciem, który z kolei będzie niebezpieczny dla okolicznych dzieci

    Tutaj artykuł jak zabezpieczać pola uprawne, szczególnie fragment o granulacie wytwarzającym nieciekawy zapach może Cię zainteresować: https://www.agrofakt.pl/ochrona-kuku...przed-dzikami/

    Gdzieś tam jeszcze piszą o drucie kolczastym, ale z kolei prawo reguluje jego wysokość na minimum 1,8m - nie ma takich wysokich dzików poza tym wiele MPZP zabrania jego stosowania w ogóle.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maszter

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    10-001
    Posty
    24

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez maszter ; 13-09-2018 o 18:51

  17. #17

    Domyślnie

    Właśnie niestety wiem, że nie jest to łatwa sprawa. Zwłaszcza, że jeszcze nie mieszkamy ale jesteśmy trakcie budowy (w tym wypadku odpada pies). Za to sąsiedzi maja w zwyczaju zostawiać śmieci na zewnątrz i przy okazji dziki odwiedzają też naszą działkę......chciałam chociaż wstępnie pomyśleć o żywopłocie przed mrozami ale chyba nic z tego Nie chciałabym też wydawać zbyt dużo. Które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze pod tym względem?
    Na piecu skrzypce stroi świerszcz

  18. #18

    Domyślnie

    Najtańsze - edukacja sąsiadów. Znikną resztki, znikną też dziki po jakimś czasie.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  19. #19

    Domyślnie

    Najtańsza niewątpliwie nie chciałabym jednak popadać w konflikt na samym początku, co wydaje się dość nieuniknione.......niezbyt dobrze to wszystko wróży na przyszłość
    Na piecu skrzypce stroi świerszcz

  20. #20

    Domyślnie

    Ogrodzenie sztachetowe brzmi nieźle. Pytanie tylko co zrobić, żeby przetrwało "porę deszczową"? Martwię się tez, że mogą być bardziej niebezpieczne w razie kolejne fali wichur takich jak ostatnio
    Na piecu skrzypce stroi świerszcz

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony