dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marianek75

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    3

    Domyślnie Jak dobrze ocieplić poddasze użytkowe

    Witam,
    mój dylemat polega tym, że nie do końca wiem jaki materiał wybrać na ocieplenie poddasza.
    Jedni polecają celulozę inni pianę a jeszcze inni wełna mineralna z tym że wełna mineralna odpada, ponieważ widzę w większości domów w tym kraju poddasza ocieplone wełną i większość użytkowników niestety nie poleca, zimą zimno a latem za gorąco. Kompletnie nie rozumiem fenomenu tego materiału.

    Rozmawiałem z przedstawicielem handlowym wełny celulozowej 'spam' i jak to handlowiec celulozowy zachwala swój produkt ale nie wyklucza innych nie był nachalny ale odradzał pianę na poddasze użytkowe i ogólnie mówił że piana jest dobra itd, ale nie dla domu drewnianego tylko do jakich kurników stalowych hal itp.

    Rozmawiałem również z przedstawicielem handlowym piany PUR, który w przeciwieństwie do 'celulozowca' mówił że piana bez problemów nadaje się do domów drewnianych i dużo ludzi tak robi. Z tym że ja wiem, że często gęsto jest tak że jeśli dużo ludzi tak robi to to wcale nie musi być dobre.

    Postawiłem drewniany dom stan surowy, pełne deskowanie na dachu, grubość krokwi 25 cm

    Pytania:
    1. Wełna celulozowa, piana PUR, czy może inne granulaty do wdmuchania?
    2. Jakie jest zdanie forumowiczów co do ocieplenia domu drewnianego, jaki materiał wybrać?

    Z góry dziękuje
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-01-2017 o 12:04 Powód: spam

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marianek75

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy naprawde nie ma nikogo kto mógłby coś polecić ???????

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Proponuję zajrzeć na ten wątek:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=bali

    Tam szybciej uzyskasz informację na temat ocieplenia drewnianego domu.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4
    Banned
    Govalinenka

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Będzienica
    Kod pocztowy
    85-690
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja mogę jedynie na swoim przykładzie powiedzieć, że wełną celulozową bardzo dobrze ociepla się domy drewniane, głownie w przypadku dachów kopertowych. Moim zdaniem, jest to świetny materiał.
    Co do innych dociepleń, to w zasadzie materiał typu drewno dociepla się dość łatwo, więc co nie wybierzesz powinno być dobrze. Najważniejsze abyś miał na to środki.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    25 cm krokwie, duże - ale pod nie jeszcze trzeba warstwę 10cm izolacji- to już całkiem niezłe 35 cm by było
    Celuloza imo całkiem dobra, ale trzeba Ci wiedzieć jak to się robi.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pytam

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marianek75 Zobacz post
    Rozmawiałem również z przedstawicielem handlowym piany PUR, który w przeciwieństwie do 'celulozowca' mówił że piana bez problemów nadaje się do domów drewnianych i dużo ludzi tak robi. Z tym że ja wiem, że często gęsto jest tak że jeśli dużo ludzi tak robi to to wcale nie musi być dobre.
    Kiedyś przeglądałem informacje na temat piany,wszystko wyglądało wręcz idealnie ale informacje pochodziły od wykonawców lub producentów. Interesowały mnie minusy, zacząłem czytać informacje pod hasłami typu "pożar poddasza ocieplanego pianą" itp .Znalazłem różne informacje ale jedna utkwiła mi w głowie "cyjanowodór".

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marianek75

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Suwałki
    Kod pocztowy
    16-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi,

    znalazłem taki filmik na temat palności materiałów:

    https://www.youtube.com/watch?v=lAPPn53JtHQ

    Podoba mi się sposób wdmuchiwania a celuloza jakoś mnie przekonuję bardziej niż "cyjanowodór" na poddaszu i nie daj Bóg żeby się zapaliło.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    polopolo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Łowicz Wałecki
    Kod pocztowy
    22-222
    Posty
    7

    Domyślnie celuloza

    czy macie jakiś fachowców godnych polecenia dmuchających celuloze okolice warszawy ???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony