dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Akumulatorowa wiertarkowkrętarka - czy da radę?

    Dzień dobry,

    szukam wiertarkowkrętarki do bardzo podstawowych zastosowań - z wiercenia wystarczy mi jeżeli zrobi dziurę na haczyk od antyramy w ścianie, z dokręcania wystarczy jak pomoże dwa razy do roku przy skręceniu IKEI czy drobnych sprawach hobbistycznych.
    Jako że z lutownicy Parkside którą wcześniej miałem jestem zadowolony, ostatnia gazetka lidla przykuła moją uwagę:

    Akumulatorowa wiertarkowkrętarka Parkside Lidl, cena 169,00 PLN za 1 szt.
    - mocny silnik z przekładnią 2-biegową i bezstopniowym sterowaniem liczbą obrotów
    - magnetyczny uchwyt bitów
    - walizka w zestawie
    - zintegrowana lampa robocza LED
    - automatyczne blokowanie wrzeciona SPINDLE LOCK
    - POJEMNY AKUMULATOR 2.0 Ah
    - TECHNOLOGIA LITOWO - JONOWA pozwala na skumulowanie dwa razy większej energii niż w akumulatorach NiMh o tym samym ciężarze i wielkości. Efekt pamięci oraz efekt leniwej baterii nie występuje.
    - jednokomorowy uchwyt wiertarski z szybkim mocowaniem
    - kompaktowa budowa
    - szybkie ładowanie w 60 min
    - 3 lata gwarancji
    - akumulator litowo-jonowy maks. 12 V (2,0 Ah)
    - obroty biegu jałowego n: n0 0–350 min-1 (1. bieg) / n0 0–1300 min-1 (2. bieg)
    - poziomy momentów obrotowych 19 + 1 poziom wiercenia
    - maks. moment obrotowy: 22 Nm
    - wielkość uchwytu wiertarskiego Ø maks. 10 mm
    Wiem że jakaś Makita byłaby lepsza, ale nie mam zamiaru nią remontów robić.
    Da radę ze ścianą? (kilku letni blok, z czego ściany niestety nie wiem, jeszcze nie sprawdzałem bo wynajmuję)
    Z góry dziękuję za rady

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Ze ścianą na pewno nie da rady no chyba że blok zbudowali z betonu komórkowego.
    Do użytku domowego jak najbardziej tylko pilnować by rozladowana bateria była niezwłocznie naladowana.
    Widziałem i dwóch znajomych wkrętarki Parksidea, jeden nawet pracuje zarobkowo remontujac i sprzety jak za tą cenę chwalili
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kukuku2
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Psary
    Kod pocztowy
    42-512
    Posty
    73

    Domyślnie

    Jeżeli nie przeszkadza ci że jest jeden akumulator to powiem ok, sam się zastanawiałem ale ze względu na jedno aku odpuściłem.
    I jeszcze pytanie czy można w ogóle dokupić dodatkowy akumulator, a jeżeli tak to za ile i czy nie lepiej zainwestować w coś typowego.
    Dodatkowy akumulator to od ok.90zł , więc to masz kwotę 260zł z dwoma akumulatorami.
    No chyba że wystarczy jeden i co jakiś czas 1h przerwy.
    A mam w domu poprzednią wkrętarkę a jednym akumulatorem i powiem było to niejednokrotnie irytujące.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie opłaca się dokupowanie akumulatorów są po prostu za drogie. Mam kilka starych boschow gdzie Nowy aku kosztował 350 zl a Nowa wkrętarka z dwoma Aku 700 zl.

    Osobiście myślę ze do domu i haczyka antyramy to spokojnie wystarczy. A Plus Lidla taki ze jak Ci się zepsuje to idziesz z paragone. I oddają pieniądze bez problemu.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi!

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli interesuje Cię wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, warto zwrócić uwagę na Bosch GSR 120-LI. Jest ona nieco droższa od podanego przez Ciebie przykładu z Lidla, niemniej jest to wyższa klasa sprzętu sprawdzonej marki. Wyróżnia się ona długą żywotnością akumulatora, i kompatybilnością ze wszystkimi narzędziami, akumulatorami i ładowarkami Bosch Professional 12 V. Po zarejestrowaniu objęta jest 3-letnią gwarancją. Niewątpliwie warta uwagi jest również GSB 10,8-2 LI. Jest to lekka, dwubiegowa wiertarko-wkrętarka z bardzo przydatnym udarem.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Kupiłem 18V wiertarko-wkrętarkę Erbauer z dwoma 2Ah aku w cenie allegrowej i powiem tyle, że jestem bardzo zaskoczony. Może siły to nie ma jak Makita LXT 18V czy tym bardziej Milwaukee M18, z którymi obiema mam porównanie, ale za 269zł to ciężko o coś podobnego. Na jednym ładowaniu pojedynczego aku buduję kibelek na działce (zobaczcie w dzienniku - pewnie ze 150 wkrętów już tam weszło).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony