dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie tynk gipsowy utwardzony- jakiego producenta

    Witam, czy ktoś stosował u siebie w domu tynki gipsowe utwardzone Dolina Nidy plus Alfa?
    Takim tynkiem działa ekipa u której się zdecyduje na tynki. Zapytałem początkowo czy Nie Knauf to powiedzieli że nidą się łatwiej robi i knauf jest ostatecznie mniej gładki. To prawda? proszę o opinie tynku dolina nidy plus alfa

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    a czy to przypadkiem nie jest tynk LEKKI ?

  3. #3

    Domyślnie

    jest lekki. Ma to jakieś znaczenie w stosunku do mojego pytania?

  4. #4

    Domyślnie

    Utwardzony i lekki to się wyklucza! Dolina Nidy utwardzony ma Zetę i ten tynk mogę polecić. Z tym że pamiętaj że on zamiast 22zł za m2 będzie kosztował ok 25-27 zł za m2 ( ze względu na większe zużycie). Na rynku chyba są tylko dwa Diamant i Zeta ( przynajmniej ogólnodostępne)

    Dolina Nidy Alfa to jest prawie to samo co Dolina Nidy Beta czy Knauf MP75L, Kreisel 651L i tym podobne. Wszystkie to gipsy "zwykłe" nie utwardzone
    Ostatnio edytowane przez ag2a ; 03-02-2017 o 14:17

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedź, jednak ja tu mówię o dolina nidy alfa plus (po rozmowie z panem od tynków dowiedziałem się że jest on trwalszy od dolina nidy alfa)
    Ogólnie polecacie te tynki?

  6. #6

    Domyślnie

    No bo do tytułu wątku to on nie pasuje. Tynk jak tynk każdy inny tego typu, bardziej zależne jest jego wykonanie. Czy jest twardszy od Bety, nie sądzę...

  7. #7

    Domyślnie

    tytuł jest taki bo zostałem wprowadzony w błąd. Byliśmy umówieni na tynki gipsowe utwardzone, gość zawiózł mnie na budowe gdzie robił tynki (skoro rozmawialiśmy o utwardzonych to byłem przekonany że na budowe z takowymi mnie prowadzi). Przeszedłem się i uznałem że jest ok (jak przejeżdżałem dłonią po ścianie to raz było szkło a raz czuć było delikatnie coś na wzór bardzo maleńkich ziarenek piasku. Ponoć nie da się zrobić całkowitego szkła a który tynkarz tak mówi mówi nieprawdę. Dzisiaj postanowiłem dowiedzieć się jaki tynk stosuje do tych utwardzonych tynków a on mi podaje tą nazwę (dolina nidy alfa plus). I dopiero po Waszych odpowiedziach dowiedziałem się że to nie są tynki utwardzone. Oddzwoniłem do gościa i mówie o tym a on do mnie "to pan chce te całkiem utwardzone? to możemy zrobić, np. tym diamondem knaufa ale po nich nie będzie takiej gładkiej powierzchni jak po nidzie. Ponadto jak z nim rozmawiałem w dniu w którym pierwszy raz do niego podjechałem aby zobaczyć jego wykonane tynki i umawialiśmy się co do ceny 26zł za m2 to ja mu na to że "ale ta cena tynków utwardzonych? bo ja chce utwardzone" a on do mnie "26zł to cena za normalne tynki ale możemy zrobić za tą cene utwardzone". Wychodzi na to że gość świadomie wprowadzał mnie w błąd. Bo dlaczego miałby robić inaczej skoro inwestor się nie zna...
    Nie wiem co teraz. Chcę mieć naprawdę gładką powierzchnie ale jednocześnie wytrzymałe a z tego co mi ten pan od tynków wytłumaczył to to że utwardzone będą troche mniej gładkie..

  8. #8

    Domyślnie

    Bo tynk to nie szkło i zawsze znajdzie się jakaś inna faktura. Jak poświecisz halogenem bo prawie zawsze widać fale ( pod odpowiednim katem) a przyłożysz poziomice i max karta papieru wchodzi. Standardowe ceny za zwykły gipsowy 21-24 , utwardzone 24-27 , cem - wap 23-27 przy normalnych budynkach i normalnych ścianach. Może poszukaj innego wykonawcy, skoro praca tego Ci nie odpowiada

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    Jestem wykonawca tynków maszynowych.
    Jesli chodzi o tynki tzw.twarde to Dolina Nidy ZETA i Knauf Diamant sa porównywalne ,gładkosc tynku to w wiekszosci wykonczenie go przez wykonawce i tutaj pisanie ze Diamant jest mniej gładki nie jest prawdą.Prawda jest taka ze knauf trzyma naprawde b.dobra jakosc tynku a Dolina Nidy to ATLAS i niestety niekiedy te tynki odbiegaja od tego co jest w karcie technicznej .Tynk łatwiejszy dla wykonawcy to Nida .Ale Naprawde lepszym tynkiem jest Diamant.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez montysp* ; 09-02-2017 o 20:13
    Dom 100 m2 -Sciany 24 BK+10 cent styropian grafit 0,32,Podłoga 12 cent styropianu ,Dach wełna 30cm.
    Piec - Immergaz Victrix X24+Zasobnik 100L.Ogrz.podłogowe +4grzejniki i jedna drabinka.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał montysp* Zobacz post
    Ale Naprawde lepszym tynkiem jest Diamant.
    A co niby w nim jest lepszego?

  11. #11

    Domyślnie

    Sprawdzic karte techniczna jednego i drugiego.Diamant ma dłuzszy czas otwarty na kazdym etapie co daje wykonawcy lepsze mozliwsci dopracowania.Zeta jest bardziej porowata.Przerobiłem tony tego i tego tynku i na diamanta daje 5 lat gwarancji a na Zete bym nie dał i tyle.Diamant jest takze bardziej wydajny.Porównajcie sobie opakowania tynku.Diamant jest zbity a Zeta ma wiekszy i pulchny worek to swiadczy o czyms.
    Dom 100 m2 -Sciany 24 BK+10 cent styropian grafit 0,32,Podłoga 12 cent styropianu ,Dach wełna 30cm.
    Piec - Immergaz Victrix X24+Zasobnik 100L.Ogrz.podłogowe +4grzejniki i jedna drabinka.

  12. #12

    Domyślnie

    Mówisz o przestudiowaniu kart technicznych i że wydajność jest mniejsza Zety. Czytałeś te karty? Obróbka akurat tych tynków zależy tylko i wyłącznie od wykonawcy. Każdy z nich można zrobić gładko bez porów.

  13. #13
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowni Państwo,
    do wykończenia „na gładko” wytynkowanych wcześniej ścian można wykorzystać gotową do użycia gładź szpachlową ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. Wytynkowane powierzchnie często wydają się już na pierwszy rzut oka gładkie, jednak pod oświetleniem z ostrego kąta nierówności mogą być widoczne nierówności.

    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony