dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Czyszczenie pieca na ekogroszek

    Witam
    co jakiś czas mąż czyści piec, wiadomo , sadza, popiół, wychodzi z kotłowni czarny w kotłowni tez jest czarno Mam taki pytanie czy odkurzacz taki kominkowy sprawdziłby sie do takiego czyszczenia pieca,? Czy sadza nie zapcha filtrów w odkurzaczu?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Oczyszczałem kominek parę razy odkurzaczem. Po dwóch "operacjach "czujnik filtra wskazywał na konieczność jego oczyszczenie, umycia.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Oczyszczałem kominek parę razy odkurzaczem. Po dwóch "operacjach "czujnik filtra wskazywał na konieczność jego oczyszczenie, umycia.
    całkowicie by mi to odpowiadało

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    całkowicie by mi to odpowiadało
    Szczerze mówiąc ile popiołu, sadzy jest do odkurzenia po paleniu w kotle jest to nie wiem. W kominku aż tak dużo go nie ma.
    Może warto spróbować. Za swój zapłaciłem 120zł.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-01-2017 o 19:20 Powód: Uzupełnienie
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatagl Zobacz post
    całkowicie by mi to odpowiadało
    Kupujesz sobie takiego potwora, zakładasz szczotkę z miękkim włosiem i "jedziesz" ...
    http://allegro.pl/odkurzacz-popiolu-...507210565.html
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Namówiliście mnie

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawcio0007

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Opoczno
    Kod pocztowy
    26-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    To zdecydowanie zły pomysł żeby odkurzać zwykłym odkurzaczem piec. On się nie zapcha tylko zepsuje. Jakby to był dobry sposób to proszę mi wierzyć już dawno kominiarze by chodzili z odkurzaczami do kominów Do celów specjalnych są specjalne odkurzacze, takie jak np. do wiórów z obróbki skrawaniem, stolarskie itp. Sadzy z komina i z pieca jest ogromna ilość, średnio będzie 3-8 wiader pełnych.
    Reklama na FM jest płatna.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawcio0007 Zobacz post
    To zdecydowanie zły pomysł żeby odkurzać zwykłym odkurzaczem piec. On się nie zapcha tylko zepsuje. Jakby to był dobry sposób to proszę mi wierzyć już dawno kominiarze by chodzili z odkurzaczami do kominów Do celów specjalnych są specjalne odkurzacze, takie jak np. do wiórów z obróbki skrawaniem, stolarskie itp. Sadzy z komina i z pieca jest ogromna ilość, średnio będzie 3-8 wiader pełnych.
    Co ty gadasz jakich 8 wiader pełnych? Czyścimy piec co tydzień i jest z 1-2 litry sadzy . I kto tu pisał o zwykłym odkurzaczu?

  9. #9

    Domyślnie

    Szukam czegoś do odciągania resztek sadzy z kotłowni po czyszczeniu pieca. Myślałem nad taką przystawką: https://www.kaercher.com/pl/akcesori...-28631390.html ale nie nadaje się - jest napisane w instrukcji, że sadzy nie można odciągać. Czym czyścicie resztki sadzy wokół pieca? Zamiatanie tego jest bez sensu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawcio0007 Zobacz post
    To zdecydowanie zły pomysł żeby odkurzać zwykłym odkurzaczem piec. On się nie zapcha tylko zepsuje. Jakby to był dobry sposób to proszę mi wierzyć już dawno kominiarze by chodzili z odkurzaczami do kominów Do celów specjalnych są specjalne odkurzacze, takie jak np. do wiórów z obróbki skrawaniem, stolarskie itp. Sadzy z komina i z pieca jest ogromna ilość, średnio będzie 3-8 wiader pełnych.
    japie*** jak ty palisz jak masz 3-8 pełnych wiader ?? ja przez cały sezon grzewczy nazbieram może z pełne wiadro z komina i z pieca masakra współczucia dla sąsiadów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony